Gå til hovedindhold

Intel Core Ultra 5-245KF Arrow Lake CPU - 5.2GHz 14-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan - GEEKD.dk

IntelComputer – processorerEAN: 5032037282109
Pris fra 1.274 krtil 1.919 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 645 kr (34% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Intel Core Ultra 5-245KF Arrow Lake CPU - 5.2GHz 14-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan - GEEKD.dk og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1274 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core Ultra 5-245KF Arrow Lake CPU - 5.2GHz 14-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan
1.274 kr
Til butik
Intel Core Ultra 5-245KF Arrow Lake CPU - 5.2GHz 14-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan billede

Produktinformation

Intel Core Ultra 5 - 245KF - 4.2 GHz - 14-core - 14 tråde - 26 MB cache - LGA1851 Socket - Box

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Artikel nr.: BX80768245KF
EAN: 5032037282109
Varenr.: 1002552426
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core Ultra 5 245KF Arrow Lake-S CPU - 14 kerner - 4.2 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (uden køler)
1.315 kr
Til butik
Intel Core Ultra 5 245KF Arrow Lake-S CPU - 14 kerner - 4.2 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (uden køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.6 GHz (5.2 GHz - P-core Turbo / 4.6 GHz - E-Core Turbo), kan overclockes, 14 kerner (tetradeca core) / 6 P-kerner / 8 E-kerner, 14 tråde, 26 MB L2 / 24 MB MB Smart cache, understøtter Dual Channel DDR5-6400 RAM, 24 PCI Express Gen 5.0 lanes, LGA1851 socket, 125 watt PBP / 159 watt PBP, Box (dog uden køler) - Intel Arrow Lake-S...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
Artikel nr.: BX80768245KF
EAN: 5032037282109
Varenr.: 3295787
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Intel Core Ultra 5 245KF-processor
1.450 kr
Til butik
Intel Core Ultra 5 245KF-processor billede

Produktinformation

Oplev den nyeste generation af ydeevne med de helt nye Core Ultra-processorer til stationære computere fra Intel. Arrow Lake-arkitekturen byder på et forbedret hybridsystem, der kombinerer P-kerner med topydelse og effektive E-kerner. I takt med den accelererende AI-æra inden for teknologiindustrien har disse Core Ultra-chips en ny dedikeret NPU, der leverer op til 36 TOPS AI-ydeevne. Den udmærker sig i AI-opgaver og frigør processoren og grafikkortet til andre opgaver. IntelCore Ultra 5 245KF indeholder 14 kerner og 14 tråde og når en boost-klokfrekvens på op til 5,2 GHz. Den tilbyder stadig imponerende alsidighed ved at understøtte mere og hurtigere DDR5-hukommelse, WiFi 7-forbindelser, flere PCIe 5.0-kanaler samt indbygget understøttelse af Thunderbolt 4- og USB 4.0-portene. Specifikationer: Kerne: Arrow Lake, 14 kerner (6P + 8E), Antal tråde: 14, Maksimal turbo-klokfrekvens: 5,2 GHz, Klokfrekvens P-kerner (base): 4,2 GHz, Klokfrekvens P-kerner (turbo): 5,2 GHz, Klokfrekvens E-kerner (base): 3,6 GHz, Klokfrekvens E-kerner (turbo): 4,6 GHz, Sokkel: LGA1851, Cache: 24 MBIntelSmart Cache, Processorens basisstrømforbrug: 125 W, Maksimal turboeffekt: 159 W, Multiplikator låst: Ja, Hukommelseskontrol: 2-kanals (Dual Channel), Hukommelsesstøtte: Maks. 192 GB DDR5-6400 MHz, ECC-hukommelsesunderstøttelse: Ja, Integreret grafikkort: Nej, Køler medfølger: Nej, LGA 1851-sokkel, Klokfrekvens: 3,6 - 5,2 GHz, 14 kerner, Cache: 24 MB, TDP: 125 W, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: Processorer
EAN: 5032037282109
Varenr.: D41730
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core Ultra 5 245KF - 4.2 GHz - 14-core - 14 tråde - 26 MB cache - FCLGA1851 Socket - Box
1.473 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intel Core Ultra 5-245KF Arrow Lake CPU - 5.2GHz 14-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan - GEEKD.dk
1.474 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Intel Core Ultra 5 245kf Lga 1851 Processor
-0%1.561 kr
Før 1.561,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core Ultra 5-245KF Arrow Lake CPU - 5.2GHz 14-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan
1.569 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU Intel Core Ultra 5-245KF Arrow Lake - 5,2 GHz, 14 kerner, LGA1851 (uden køler)
-24%1.899 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU Intel Core Ultra 5-245KF Arrow Lake - 5,2 GHz, 14 kerner, LGA1851 (uden køler)
-24%1.919 kr
Før 2.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core Ultra 5-245KF Arrow Lake CPU - 5.2GHz 14-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core Ultra 5-245KF Arrow Lake CPU - 5.2GHz 14-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.274 kr1.274 krKøb
2Proshop DK1.315 kr1.315 krKøb
3Teknikproffset DK1.450 kr1.499 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.473 kr1.473 krKøb
5Geekd1.474 kr1.474 krKøb
6Dustin DK1.561 kr1.647,25 krKøb
7Ultrashop1.569 kr1.569 krKøb
8Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
9Vivas DK1.919 kr1.988 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core Ultra 5-245KF Arrow Lake CPU - 5.2GHz 14-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Intel Core Ultra 5-245KF Arrow Lake CPU - 5.2GHz 14-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan - GEEKD.dk i 173 dage. Laveste pris i perioden er 1.199 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 1.529 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.381 kr.

Den nuværende pris på 1.274 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Intel Core Ultra 5-245KF Arrow Lake CPU - 5.2GHz 14-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Intel Core Ultra 5-245KF Arrow Lake CPU - 5.2GHz 14-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.274 kr14 kr (1%)
13. maj 20261.288 kr24 kr (2%)
5. maj 20261.312 kr3 kr (0%)
4. maj 20261.315 kr1 kr (0%)
31. mar. 20261.314 kr11 kr (1%)
10. mar. 20261.325 kr126 kr (11%)
24. feb. 20261.199 kr200 kr (14%)
30. jan. 20261.399 kr105 kr (7%)
24. jan. 20261.504 kr5 kr (0%)
19. jan. 20261.499 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret