Gå til hovedindhold

Intel Core i9 i9-14900KF / 3.2 GHz processor - OEM CPU - 24 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)

IntelComputer – processorerEAN: 5056489771264
Pris fra 3.468 krtil 5.019 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.551 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.270 kr 20. mar.

Sammenlign priser på Intel Core i9 i9-14900KF / 3.2 GHz processor - OEM CPU - 24 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3468 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core i9-14900KF 24 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler
3.468 kr
Til butik
Intel Core i9-14900KF 24 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler billede

Produktinformation

Intel Core i9 i9-14900KF - 3.2 GHz - 24-core - 32 tråde - 36 MB cache - FCLGA1700 Socket - OEM

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Artikel nr.: CM8071505094018
EAN: 5056489771264
Varenr.: 1001634932
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i9 i9-14900KF / 3.2 GHz processor - OEM CPU - 24 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)
3.485 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core i9-14900KF 24 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler
4.049 kr
Til butik
Intel Core i9-14900KF 24 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler billede

Produktinformation

Intel CPU Core i9 I9-14900KF 3,2GHz 24-kerne FCLGA1700 Socket TRAY Oplev den ultimative ydeevne med Intel CPU Core i9 I9-14900KF, der er designet til kræsne brugere og professionelle. Med imponerende 24 kerner og en clockhastighed på 3,2GHz leverer denne...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
EAN: 5056489771264
Varenr.: 73914
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU Intel Core i9-14900KF 24 kerner 3,2 GHz (TRAY uden køler)
4.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU Intel Core i9-14900KF 24 kerner 3,2 GHz (TRAY uden køler)
5.019 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i9 i9-14900KF / 3.2 GHz processor - OEM CPU - 24 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i9 i9-14900KF / 3.2 GHz processor - OEM CPU - 24 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.468 kr3.468 krKøb
2Proshop DK3.485 kr3.485 krKøb
3Ultrashop4.049 kr4.049 krKøb
4Boligcenter DK4.999 kr4.999 krKøb
5Vivas DK5.019 kr5.088 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core i9 i9-14900KF / 3.2 GHz processor - OEM CPU - 24 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel Core i9 i9-14900KF / 3.2 GHz processor - OEM CPU - 24 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) i 174 dage. Laveste pris i perioden er 3.270 kr (registreret d. 1. marts 2026), højeste er 3.641 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.481 kr.

Den nuværende pris på 3.468 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 47 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 91 prisændringer for Intel Core i9 i9-14900KF / 3.2 GHz processor - OEM CPU - 24 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 91 prisændringer for Intel Core i9 i9-14900KF / 3.2 GHz processor - OEM CPU - 24 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20263.468 kr10 kr (0%)
1. jun. 20263.458 kr5 kr (0%)
31. maj 20263.463 kr17 kr (0%)
29. maj 20263.480 kr58 kr (2%)
27. maj 20263.538 kr43 kr (1%)
26. maj 20263.495 kr53 kr (2%)
25. maj 20263.442 kr43 kr (1%)
24. maj 20263.485 kr5 kr (0%)
23. maj 20263.480 kr10 kr (0%)
22. maj 20263.490 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret