Gå til hovedindhold

Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU - 12 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler)

IntelComputer – processorerEAN: 5032037237840
Pris fra 2.618 krtil 3.374 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 756 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.335 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU - 12 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2618 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core i7-12700 12 kerner LGA 1700 PIB - m/køler
2.618 kr
Til butik
Intel Core i7-12700 12 kerner LGA 1700 PIB - m/køler billede

Produktinformation

Intel Core i7 12700 - 2.1 GHz - 12-core - 20 tråde - 25 MB cache - LGA1700 Socket - Box

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Artikel nr.: BX8071512700
EAN: 5032037237840
Varenr.: 999893090
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU - 12 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler)
2.763 kr
Til butik
Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU - 12 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 2.1 GHz (4.9 GHz Turbo), 12 kerner (Deca Core - 8 P-kerner & 4 E-kerner), 20 tråde, 12 MB L2 cache / 25 MB Smart-cache, understøtter Dual Channel DDR4-3200 RAM / Dual Channel DDR5-4800 RAM, 20 PCI-Express Gen 5.0 Lanes, LGA1700 Socket, indbygget Intel Graphics UHD 770, 65 watt PBP, Box inkl RM1 køler - Alder Lake...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
Artikel nr.: BX8071512700
EAN: 5032037237840
Varenr.: 3024253
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intel CPU Core I7-12700 2.1GHz 12-core - GEEKD.dk
2.886 kr
Til butik
Intel CPU Core I7-12700 2.1GHz 12-core - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at dominere både dagens hits og morgendagens blockbusters? Intel Core i7-12700 leverer den perfekte balance mellem rå gaming-kraft og smart energistyring med sin revolutionerende hybrid arkitektur. Uanset om du streamer på Twitch, redigerer video...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
EAN: 5032037237840
Varenr.: 42480019898605
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Intel Core I7 12700 Lga 1700 Processor
3.374 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU - 12 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU - 12 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.618 kr2.618 krKøb
2Proshop DK2.763 kr2.763 krKøb
3Geekd2.886 kr2.886 krKøb
4Dustin DK3.374 kr3.460,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU - 12 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU - 12 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.277 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 2.730 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.477 kr.

Den nuværende pris på 2.618 kr er 6% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 60 prisændringer for Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU - 12 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 60 prisændringer for Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU - 12 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.618 kr29 kr (1%)
31. maj 20262.589 kr59 kr (2%)
30. maj 20262.648 kr3 kr (0%)
29. maj 20262.645 kr3 kr (0%)
28. maj 20262.648 kr10 kr (0%)
27. maj 20262.658 kr12 kr (0%)
25. maj 20262.670 kr6 kr (0%)
24. maj 20262.664 kr2 kr (0%)
23. maj 20262.662 kr6 kr (0%)
22. maj 20262.668 kr62 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret