Gå til hovedindhold

InnoVISION Multimedia Technologies Inno3D - Grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 2 x DisplayPort - boks

Pris fra 2.592 krtil 2.951 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 359 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.374 kr 8. maj

Sammenlign priser på Inno3D - Grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 2 x DisplayPort - boks og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2592 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inno3D - Grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 2 x DisplayPort - boks
2.592 kr
Til butik
Inno3D - Grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 2 x DisplayPort - boks billede

Produktspecifikationer

Kategori: NVIDIA
Farve: 1
Artikel nr.: N5060L-08D7-17941616
EAN: 8886307702470
Varenr.: 24948051
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Inno3D NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB GDDR7 SDRAM
2.593 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Inno3D GeForce RTX 5060 8 GB GDDR7 grafikkort
-22%2.799 kr
Før 3.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Inno3D GeForce RTX 5060 8 GB GDDR7 grafikkort billede

Produktinformation

Inno3D - Grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 2 x DisplayPort - boksGenereltAPI-understøttet: Vulkan 1.4OpenGL 4.6DirectX 12 UltimateBoost Clock: 2497 MHzBus Type: PCI Express 5.0CUDA kerner: 3840Egenskaber: NVIDIA GeForce SFF-ReadyReal-Time Ray Tracing4. generations Ray Tracing-kerner5. gen. Tensor CoresNVIDIA Blackwell GPU architectureNVIDIA G-Sync klarNVIDIA AnselNVIDIA FreeStyleNVIDIA ShadowPlayNVIDIA DLSS 4HDCPEnhedstype: GrafikkortGrafik engine: NVIDIA GeForce RTX 5060Interfacedetaljer: 2 x DisplayPort | HDMIKerne clock: 2280 MHzMaks. antal understøttede monitorer: 3Maksimum opløsning: 7680 x 4320 ved 165 HzVR-klar: JaHukommelseBåndbredde: 448 GBpsBusbredde: 128-bitHukommelseshastighed: 28 GbpsStørrelse: 8 GBTeknologi: GDDR7 SDRAMSystemkravPåkrævet strømforsyning: 550 WYderligere krav: 8 pin PCI Express-strømstikforbindelseDiverseBredde: 4.1 cmDybde: 17.8 cmHøjde: 6.9 cmOverensstemmelsesstandarder: DisplayPort 2.1b, HDCP 2.3Pakkedetaljer: Boks...

Produktspecifikationer

Kategori: Grafikkort
Vægt: 0.63g
EAN: 8886307702470
Varenr.: 2047406
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Inno3D GeForce RTX 5060 8 GB GDDR7 grafikkort
-22%2.819 kr
Før 3.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Inno3D NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB GDDR7 SDRAM
2.849 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inno3D GeForce RTX 5060 Low Profile - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort
2.951 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inno3D - Grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 2 x DisplayPort - boks koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inno3D - Grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 2 x DisplayPort - boks koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.592 kr2.592 krKøb
2CompuMail DK2.593 kr2.593 krKøb
3Boligcenter DK2.799 kr2.799 krKøb
4Vivas DK2.819 kr2.888 krKøb
5Ultrashop2.849 kr2.849 krKøb
6Proshop DK2.951 kr2.951 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Inno3D - Grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 2 x DisplayPort - boks

PriceData har fulgt prisen på Inno3D - Grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 2 x DisplayPort - boks i 167 dage. Laveste pris i perioden er 2.374 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 3.079 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.678 kr.

Den nuværende pris på 2.592 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Inno3D - Grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 2 x DisplayPort - boks. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Inno3D - Grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 2 x DisplayPort - boks de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.592 kr12 kr (0%)
29. maj 20262.604 kr38 kr (1%)
26. maj 20262.566 kr12 kr (0%)
25. maj 20262.578 kr12 kr (0%)
23. maj 20262.590 kr39 kr (2%)
22. maj 20262.551 kr177 kr (7%)
8. maj 20262.374 kr230 kr (9%)
7. maj 20262.604 kr38 kr (1%)
6. maj 20262.566 kr35 kr (1%)
5. maj 20262.531 kr109 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret