Gå til hovedindhold

Inno3D GeForce RTX 5060 Twin X2 - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort

Inno3DVideokort og -adaptereEAN: 8886307701169
Pris fra 2.590 krtil 3.129 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 539 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.471 kr 14. maj

Sammenlign priser på Inno3D GeForce RTX 5060 Twin X2 - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2590 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Inno3D GeForce RTX 5060 Twin X2 8GB
2.590 kr
Til butik
Inno3D GeForce RTX 5060 Twin X2 8GB billede

Produktinformation

Inno3D GeForce RTX 5060 Twin X2 - grafikkort - GeForce RTX 5060 Twin - 8 GB GDDR7 - PCIe 5.0 - 1x HDMI, 3x DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: N50602-08D7-195071N
EAN: 8886307701169
Varenr.: 1003393834
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Inno3D GeForce RTX 5060 Twin X2 8GB Grafikkort - GEEKD.dk
2.599 kr
Til butik
Inno3D GeForce RTX 5060 Twin X2 8GB Grafikkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

INNO3D GeForce RTX 5060 Twin X2 NVIDIA 8 GB GDDR7 INNO3D GeForce RTX 5060 Twin X2. Grafikprocessor familie: NVIDIA, Grafikprocessor: GeForce RTX 5060, Processorfrekvens: 2280 MHz. Diskret grafikadapterhukommelse: 8 GB, Hukommelsestype for grafikadapter: G...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Inno3D
Kategori: Grafikkort
EAN: 8886307701169
Varenr.: 52020276887888
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inno3D GeForce RTX 5060 Twin X2 - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort
2.616 kr
Til butik
Inno3D GeForce RTX 5060 Twin X2 - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5060 (Core clock 2280 MHz / Boost clock 2497 MHz), 3840 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 8GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 128-bit, PCI-Express 5.0 x16 (x8 mode), 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 550 Watt, kortlængde: 225mm, PCI-Port bredde: 2.1 slots, Inno3d Twin X2 low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: N50602-08D7-195071N...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Inno3D
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: N50602-08D7-195071N
EAN: 8886307701169
Varenr.: 3365825
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Inno3D GeForce RTX 5060 Twin X2 8GB
3.129 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inno3D GeForce RTX 5060 Twin X2 - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inno3D GeForce RTX 5060 Twin X2 - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.590 kr2.590 krKøb
2Geekd2.599 kr2.599 krKøb
3Proshop DK2.616 kr2.616 krKøb
4Ultrashop3.129 kr3.129 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Inno3D GeForce RTX 5060 Twin X2 - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på Inno3D GeForce RTX 5060 Twin X2 - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort i 143 dage. Laveste pris i perioden er 2.397 kr (registreret d. 10. januar 2026), højeste er 2.779 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.573 kr.

Den nuværende pris på 2.590 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Inno3D GeForce RTX 5060 Twin X2 - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Inno3D GeForce RTX 5060 Twin X2 - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.590 kr9 kr (0%)
28. maj 20262.599 kr91 kr (3%)
27. maj 20262.690 kr91 kr (4%)
23. maj 20262.599 kr102 kr (4%)
21. maj 20262.497 kr26 kr (1%)
14. maj 20262.471 kr12 kr (0%)
13. maj 20262.483 kr12 kr (0%)
12. maj 20262.495 kr13 kr (1%)
11. maj 20262.508 kr13 kr (1%)
10. maj 20262.521 kr13 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret