Gå til hovedindhold

Inno3D GeForce RTX 5080 X3 OC - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Inno3DVideokort og -adaptereEAN: 8886307700186
Pris fra 10.190 krtil 12.189 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.999 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 9.138 kr 22. maj

Sammenlign priser på Inno3D GeForce RTX 5080 X3 OC - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 10190 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inno3D GeForce RTX 5080 X3 OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort
10.190 kr
Til butik
Inno3D GeForce RTX 5080 X3 OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5080 Overclocked (Core clock 2295 MHz / Boost clock 2640 MHz), 10752 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 16GB GDDR7 (Memory clock 30 GHz) - 256-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 3 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 850 Watt, kortlængde: 300mm, PCI-Port bredde: 2.5 slots, Inno3d X3 køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: N50803-16D7X-17603930...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Inno3D
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: N50803-16D7X-17603930
EAN: 8886307700186
Varenr.: 3331274
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inno3D GeForce RTX 5080 X3 OC - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI
10.392 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Inno3D NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 SDRAM
10.892 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Inno3D GeForce RTX 5080 X3 OC 16GB Grafikkort - GEEKD.dk
11.040 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort NVIDIA Inno3D GeForce RTX 5080 X3 OC 16 GB GDDR7
-1%12.099 kr
Før 12.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort NVIDIA Inno3D GeForce RTX 5080 X3 OC 16 GB GDDR7
-1%12.119 kr
Før 12.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Inno3D NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 SDRAM
12.189 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inno3D GeForce RTX 5080 X3 OC - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inno3D GeForce RTX 5080 X3 OC - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK10.190 kr10.190 krKøb
2CS MEGASTORE DK10.392 kr10.392 krKøb
3CompuMail DK10.892 kr10.892 krKøb
4Geekd11.040 kr11.040 krKøb
5Boligcenter DK12.099 kr12.099 krKøb
6Vivas DK12.119 kr12.198 krKøb
7Ultrashop12.189 kr12.189 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Inno3D GeForce RTX 5080 X3 OC - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

PriceData har fulgt prisen på Inno3D GeForce RTX 5080 X3 OC - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI i 182 dage. Laveste pris i perioden er 8.850 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 11.040 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 9.878 kr.

Den nuværende pris på 10.190 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for Inno3D GeForce RTX 5080 X3 OC - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for Inno3D GeForce RTX 5080 X3 OC - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202610.190 kr227 kr (2%)
30. maj 20269.963 kr61 kr (1%)
29. maj 20269.902 kr61 kr (1%)
26. maj 20269.963 kr461 kr (5%)
25. maj 20269.502 kr364 kr (4%)
22. maj 20269.138 kr187 kr (2%)
20. maj 20269.325 kr223 kr (2%)
19. maj 20269.548 kr1 kr (0%)
13. maj 20269.549 kr328 kr (3%)
12. maj 20269.877 kr132 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret