Gå til hovedindhold

Gainward GeForce RTX 5080 Phoenix GS - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort

GainwardVideokort og -adaptereEAN: 4710562244946
Pris fra 10.238 krtil 12.819 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.581 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 9.370 kr 13. apr.

Sammenlign priser på Gainward GeForce RTX 5080 Phoenix GS - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 10238 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gainward NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 SDRAM
10.238 kr
Til butik
Gainward NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

Gainward GeForce RTX 5080 Phoenix GS - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort

Produktspecifikationer

Mærke: Gainward
Artikel nr.: NE75080S19T2-GB2031X
EAN: 4710562244946
Varenr.: 1003066296
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gainward GeForce RTX 5080 Phoenix GS - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort
11.027 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gainward NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 SDRAM
11.849 kr
Til butik
Gainward NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

Gainward GeForce RTX 5080 Phoenix GS 16GB Oplev en uovertruffen spiloplevelse med Gainward GeForce RTX 5080 Phoenix GS 16GB. Denne grafikkort er designet til at håndtere selv de mest krævende spil og applikationer med lethed. Udstyret med 16GB GDDR6 hukom...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gainward
Kategori: Grafikkort
EAN: 4710562244946
Varenr.: 124391
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gainward GeForce RTX 5080 Phoenix GS - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort
12.490 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort NVIDIA Gainward GeForce RTX 5080 Phoenix GS 16 GB GDDR7
-10%12.799 kr
Før 14.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort NVIDIA Gainward GeForce RTX 5080 Phoenix GS 16 GB GDDR7
-10%12.819 kr
Før 14.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gainward GeForce RTX 5080 Phoenix GS - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gainward GeForce RTX 5080 Phoenix GS - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK10.238 kr10.238 krKøb
2CS MEGASTORE DK11.027 kr11.027 krKøb
3Ultrashop11.849 kr11.849 krKøb
4Proshop DK12.490 kr12.490 krKøb
5Boligcenter DK12.799 kr12.799 krKøb
6Vivas DK12.819 kr12.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gainward GeForce RTX 5080 Phoenix GS - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort

PriceData har fulgt prisen på Gainward GeForce RTX 5080 Phoenix GS - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort i 183 dage. Laveste pris i perioden er 9.012 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 12.592 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 10.356 kr.

Den nuværende pris på 10.238 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for Gainward GeForce RTX 5080 Phoenix GS - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for Gainward GeForce RTX 5080 Phoenix GS - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202610.238 kr1 kr (0%)
27. maj 202610.237 kr1 kr (0%)
22. maj 202610.238 kr1 kr (0%)
20. maj 202610.237 kr8 kr (0%)
9. maj 202610.245 kr192 kr (2%)
20. apr. 202610.437 kr292 kr (3%)
19. apr. 202610.145 kr402 kr (4%)
18. apr. 20269.743 kr373 kr (4%)
13. apr. 20269.370 kr514 kr (5%)
11. apr. 20269.884 kr71 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret