Gå til hovedindhold

InnoVISION Multimedia Technologies Inno3D GeForce RTX 5080 X3 - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Pris fra 9.666 krtil 11.219 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.553 kr (14% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Inno3D GeForce RTX 5080 X3 - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 9666 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Inno3D NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 SDRAM
9.666 kr
Til butik
Inno3D NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

Inno3D GeForce RTX 5080 X3 - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: N50803-16D7-176068N
EAN: 8886307700193
Varenr.: 1002954373
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inno3D GeForce RTX 5080 X3 - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort
9.727 kr
Til butik
Inno3D GeForce RTX 5080 X3 - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5080 (Core clock 2295 MHz / Boost clock 2617 MHz), 10752 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 16GB GDDR7 (Memory clock 30 GHz) - 256-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 3 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 850 Watt, kortlængde: 300mm, PCI-Port bredde: 2.1 slots, Inno3d X3 low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: N50803-16D7-176068N...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Inno3D
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: N50803-16D7-176068N
EAN: 8886307700193
Varenr.: 3331273
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Inno3D GeForce RTX 5080 X3 16GB Grafikkort - GEEKD.dk
9.779 kr
Til butik
Inno3D GeForce RTX 5080 X3 16GB Grafikkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Er du klar til at dominere i 4K gaming med RTX 5080's nyeste AI-power? Inno3D GeForce RTX 5080 X3 leverer den ultimative kombination af rå kraft og intelligent teknologi, der løfter din gaming-oplevelse til helt nye højder. Dette grafikkort er design...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Inno3D
Kategori: Grafikkort
EAN: 8886307700193
Varenr.: 51400219361616
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inno3D GeForce RTX 5080 X3 - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI
10.051 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort Inno3D GeForce RTX 5080 X3 16 GB GDDR7
-14%11.199 kr
Før 12.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort Inno3D GeForce RTX 5080 X3 16 GB GDDR7
-14%11.219 kr
Før 13.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Inno3D NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 SDRAM
11.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inno3D GeForce RTX 5080 X3 - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inno3D GeForce RTX 5080 X3 - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK9.666 kr9.666 krKøb
2Proshop DK9.727 kr9.727 krKøb
3Geekd9.779 kr9.779 krKøb
4CS MEGASTORE DK10.051 kr10.051 krKøb
5Boligcenter DK11.199 kr11.199 krKøb
6Vivas DK11.219 kr11.288 krKøb
7Ultrashop11.219 kr11.219 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Inno3D GeForce RTX 5080 X3 - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

PriceData har fulgt prisen på Inno3D GeForce RTX 5080 X3 - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI i 141 dage. Laveste pris i perioden er 8.534 kr (registreret d. 14. januar 2026), højeste er 11.370,84 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 9.716 kr.

Den nuværende pris på 9.666 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Inno3D GeForce RTX 5080 X3 - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Inno3D GeForce RTX 5080 X3 - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 20269.666 kr16 kr (0%)
12. maj 20269.682 kr56 kr (1%)
30. apr. 20269.738 kr9 kr (0%)
9. apr. 20269.729 kr61 kr (1%)
8. apr. 20269.790 kr61 kr (1%)
11. mar. 20269.729 kr61 kr (1%)
10. mar. 20269.790 kr61 kr (1%)
6. mar. 20269.729 kr61 kr (1%)
5. mar. 20269.790 kr61 kr (1%)
4. mar. 20269.729 kr61 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret