Gå til hovedindhold

Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC White 16GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk

Inno3DVideokort og -adaptereEAN: 8886307700230
Pris fra 7.535 krtil 8.419 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 884 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.790 kr 5. maj

Sammenlign priser på Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC White 16GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7535 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC White 16GB GDDR7
7.535 kr
Til butik
Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC White 16GB GDDR7 billede

Produktinformation

Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC White - Grafikkort - 16GB GDDR7 - PCIe 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: N507T3-16D7X-176068W
EAN: 8886307700230
Varenr.: 1003121258
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC White - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort
7.596 kr
Til butik
Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC White - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Overclocked (Core clock 2300 MHz / Boost clock 2962 MHz), 8960 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 16GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 256-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 2 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 750 Watt, kortlængde: 300mm, PCI-Port bredde: 2.1 slots, Inno3d X3 low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: N507T3-16D7X-176068W...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Inno3D
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: N507T3-16D7X-176068W
EAN: 8886307700230
Varenr.: 3332307
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC White 16GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk
8.199 kr
Til butik
Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC White 16GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

INNO3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC WHITE NVIDIA 16 GB GDDR7 INNO3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC WHITE. Grafikprocessor familie: NVIDIA, Grafikprocessor: GeForce RTX 5070 Ti, Processorfrekvens: 2295 MHz. Diskret grafikadapterhukommelse: 16 GB, Hukommelsestype f...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Inno3D
Kategori: Grafikkort
EAN: 8886307700230
Varenr.: 52531880460624
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC White 16 GB
-23%8.399 kr
Før 10.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC White 16 GB
-23%8.419 kr
Før 10.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC White 16GB GDDR7
8.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC White 16GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC White 16GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.535 kr7.535 krKøb
2Proshop DK7.596 kr7.596 krKøb
3Geekd8.199 kr8.199 krKøb
4Boligcenter DK8.399 kr8.399 krKøb
5Vivas DK8.419 kr8.488 krKøb
6Ultrashop8.419 kr8.419 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC White 16GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC White 16GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk i 182 dage. Laveste pris i perioden er 6.557 kr (registreret d. 5. januar 2026), højeste er 7.890 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.113 kr.

Den nuværende pris på 7.535 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 11% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 67 prisændringer for Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC White 16GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 67 prisændringer for Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC White 16GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20267.535 kr111 kr (1%)
30. maj 20267.424 kr99 kr (1%)
29. maj 20267.523 kr37 kr (0%)
27. maj 20267.560 kr62 kr (1%)
25. maj 20267.498 kr37 kr (0%)
24. maj 20267.535 kr111 kr (1%)
20. maj 20267.424 kr81 kr (1%)
19. maj 20267.343 kr246 kr (3%)
16. maj 20267.097 kr145 kr (2%)
14. maj 20267.242 kr195 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret