Gå til hovedindhold

InnoVISION Multimedia Technologies Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort

Pris fra 7.305 krtil 8.832 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.527 kr (17% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7305 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC 16GB GDDR7
7.305 kr
Til butik
Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC 16GB GDDR7 billede

Produktinformation

Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC - Grafikkort - 16GB GDDR7 - PCIe 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: N507T3-16D7X-176068N
EAN: 8886307700247
Varenr.: 1003121257
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort
7.341 kr
Til butik
Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Overclocked (Core clock 2300 MHz / Boost clock 2962 MHz), 8960 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 16GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 256-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 2 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 750 Watt, kortlængde: 300mm, PCI-Port bredde: 2.1 slots, Inno3d Twin X2 low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: N507T3-16D7X-176068N...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Inno3D
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: N507T3-16D7X-176068N
EAN: 8886307700247
Varenr.: 3332306
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort
7.594 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC 16 GB GDDR7
-19%8.399 kr
Før 10.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC 16 GB GDDR7
-19%8.419 kr
Før 10.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC 16GB GDDR7
8.419 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC 16GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk
8.832 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.305 kr7.305 krKøb
2Proshop DK7.341 kr7.341 krKøb
3CS MEGASTORE DK7.594 kr7.594 krKøb
4Boligcenter DK8.399 kr8.399 krKøb
5Vivas DK8.419 kr8.488 krKøb
6Ultrashop8.419 kr8.419 krKøb
7Geekd8.832 kr8.832 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort

PriceData har fulgt prisen på Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort i 179 dage. Laveste pris i perioden er 6.538 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 7.790 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.151 kr.

Den nuværende pris på 7.305 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 OC - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 20267.305 kr96 kr (1%)
8. maj 20267.401 kr36 kr (0%)
7. maj 20267.437 kr49 kr (1%)
6. maj 20267.486 kr36 kr (0%)
5. maj 20267.522 kr132 kr (2%)
4. maj 20267.390 kr6 kr (0%)
3. maj 20267.384 kr108 kr (1%)
2. maj 20267.492 kr144 kr (2%)
1. maj 20267.636 kr48 kr (1%)
24. apr. 20267.684 kr41 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret