Gå til hovedindhold

Inno3D Geforce RTX 5070 Ti X3 - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort

Inno3DVideokort og -adaptereEAN: 8886307700254
Pris fra 7.168 krtil 8.666 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.498 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.166 kr 31. maj

Sammenlign priser på Inno3D Geforce RTX 5070 Ti X3 - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7168 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Inno3D NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
7.168 kr
Til butik
Inno3D NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

Inno3D Geforce RTX 5070 Ti X3 - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: N507T3-16D7-176068N
EAN: 8886307700254
Varenr.: 1003117057
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort
7.204 kr
Til butik
Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti (Core clock 2300 MHz / Boost clock 2452 MHz), 8960 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 16GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 256-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 2 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 750 Watt, kortlængde: 300mm, PCI-Port bredde: 2.1 slots, Inno3d Twin X2 low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: N507T3-16D7-176068N...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Inno3D
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: N507T3-16D7-176068N
EAN: 8886307700254
Varenr.: 3332305
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inno3D Geforce RTX 5070 Ti X3 - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort
7.453 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 16 GB
-17%8.299 kr
Før 9.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort Inno3D GeForce RTX 5070 Ti X3 16 GB
-17%8.319 kr
Før 10.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Inno3D NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
8.339 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Inno3D Geforce RTX 5070 Ti X3 16GB Grafikkort - GEEKD.dk
8.666 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inno3D Geforce RTX 5070 Ti X3 - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inno3D Geforce RTX 5070 Ti X3 - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.168 kr7.168 krKøb
2Proshop DK7.204 kr7.204 krKøb
3CS MEGASTORE DK7.453 kr7.453 krKøb
4Boligcenter DK8.299 kr8.299 krKøb
5Vivas DK8.319 kr8.388 krKøb
6Ultrashop8.339 kr8.339 krKøb
7Geekd8.666 kr8.666 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Inno3D Geforce RTX 5070 Ti X3 - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort

PriceData har fulgt prisen på Inno3D Geforce RTX 5070 Ti X3 - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort i 133 dage. Laveste pris i perioden er 7.166 kr (registreret d. 31. maj 2026), højeste er 7.690 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.398 kr.

Den nuværende pris på 7.168 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Inno3D Geforce RTX 5070 Ti X3 - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Inno3D Geforce RTX 5070 Ti X3 - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20267.168 kr2 kr (0%)
31. maj 20267.166 kr37 kr (1%)
12. maj 20267.203 kr64 kr (1%)
9. maj 20267.267 kr92 kr (1%)
6. maj 20267.175 kr155 kr (2%)
5. maj 20267.330 kr180 kr (2%)
24. apr. 20267.510 kr65 kr (1%)
9. apr. 20267.575 kr67 kr (1%)
29. mar. 20267.642 kr12 kr (0%)
18. mar. 20267.654 kr36 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret