Gå til hovedindhold

iiyama ProLite XUB2497HSN-B2 - LED-skærm - 24 (23.8 til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort, mat

IiyamaComputer – tilbehørEAN: 4948570124930
Pris fra 1.502 krtil 2.339 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 837 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.369 kr 18. mar.

Sammenlign priser på iiyama ProLite XUB2497HSN-B2 - LED-skærm - 24 (23.8 til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort, mat og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1502 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite XUB2497HSN-B2 24" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz Dockingskærm
1.502 kr
Til butik
iiyama ProLite XUB2497HSN-B2 24" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz Dockingskærm billede

Produktinformation

iiyama ProLite XUB2497HSN-B2 - LED-skærm - 24" (23.8" til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: XUB2497HSN-B2
EAN: 4948570124930
Varenr.: 1002523215
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
iiyama ProLite XUB2497HSN-B2 - LED-skærm - 24 (23.8 til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort, mat
1.557 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" iiyama ProLite XUB2497HSN-B2 - 1920x1080 (FHD) - 100Hz - IPS - 65W USB-C
1.629 kr
Til butik
24" iiyama ProLite XUB2497HSN-B2 - 1920x1080 (FHD) - 100Hz - IPS - 65W USB-C billede

Produktinformation

iiyama ProLite XUB2497HSN-B2 24" skærm leverer præcise farver og brede betragtningsvinkler på et IPS-panel, ideel til produktivt kontorarbejde og multimediebrug. Størrelse: 24" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 100Hz Paneltype: IPS Tilslutning: HDMI, DisplayPort, USB-C med 65W USB-C Power Delivery; USB 3.2 hub; Ethernet Særlige funktioner: Flicker-Free; Blue Light Reducer; 1 ms (MPRT) responstid; Højde/pivot/tilt-beslag; TCO Certified Displays 9 Alsidige justeringsmuligheder, solid tilslutning og præcis farvegengivelse mindsker øjenbelastning og effektiviserer multitasking i kontor- og hjemmemiljøer.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: XUB2497HSN-B2
EAN: 4948570124930
Varenr.: 3322654
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 24" iiyama ProLite IPS med USB‑C-dock og RJ45 (LAN)
2.199 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 24" iiyama ProLite IPS med USB‑C-dock og RJ45 (LAN)
2.219 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
iiyama 24" IPS-panel,1920x1080,USB-C
2.339 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XUB2497HSN-B2 - LED-skærm - 24 (23.8 til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort, mat koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XUB2497HSN-B2 - LED-skærm - 24 (23.8 til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort, mat koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.502 kr1.502 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.557 kr1.557 krKøb
3Proshop DK1.629 kr1.629 krKøb
4Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
5Vivas DK2.219 kr3.418 krKøb
6Ultrashop2.339 kr2.339 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite XUB2497HSN-B2 - LED-skærm - 24 (23.8 til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort, mat

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite XUB2497HSN-B2 - LED-skærm - 24 (23.8 til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort, mat i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.367 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 1.563,81 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.497 kr.

Den nuværende pris på 1.502 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for iiyama ProLite XUB2497HSN-B2 - LED-skærm - 24 (23.8 til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort, mat. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for iiyama ProLite XUB2497HSN-B2 - LED-skærm - 24 (23.8 til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort, mat de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.502 kr2 kr (0%)
24. maj 20261.500 kr49 kr (3%)
23. maj 20261.549 kr46 kr (3%)
20. maj 20261.503 kr1 kr (0%)
19. maj 20261.502 kr9 kr (1%)
18. maj 20261.511 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.512 kr12 kr (1%)
14. maj 20261.500 kr3 kr (0%)
13. maj 20261.503 kr1 kr (0%)
12. maj 20261.502 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret