Gå til hovedindhold

iiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 31.5" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570126279
Pris fra 2.463 krtil 3.319 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 856 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.400 kr 8. maj

Sammenlign priser på iiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 31.5" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2463 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
31.5" iiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 - LED monitor - 4K - 31.5"
-7%2.463 kr
Før 2.656 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
31.5" iiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 - LED monitor - 4K - 31.5" billede

Produktinformation

LED-skærm, 31.5", 3840 x 2160 4K @ 60 Hz, VA, 400 cd/m², 3000:1, 2 ms, HDMI, DisplayPort, USB-C, højtalere, sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: XB3294UHSCP-B1
EAN: 4948570126279
Varenr.: 3419121
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 31.5" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm
2.524 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
4K skærm iiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 31,5" VA, USB-C, KVM - Sort
-11%3.299 kr
Før 3.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
4K skærm iiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 31,5" VA, USB-C, KVM - Sort billede

Produktinformation

Oplev mere med 4K skærm til arbejde og kreativt brugiiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 er en 31,5" 4K Ultra HD skærm, der leverer skarpe detaljer og flotte farver til kontor, foto og grafisk arbejde. Det flade VA-panel med høj kontrast på 3.000:1 og HDR10 giver dybe sorte nuancer og levende billeder, mens 99 % sRGB og 93 % NTSC dækker de typiske behov for præcist farvearbejde. Med op til 75 Hz opdateringshastighed og 2 ms GtG reagerer skærmen hurtigt i daglig brug.Arbejd smartere med USB‑C og indbygget KVMTilslut din bærbare via USB‑C og få billede, data og opladning op til 95 W gennem ét kabel. Den indbyggede KVM‑switch gør det nemt at skifte tastatur og mus mellem to kilder. Skærmen har desuden HDMI 2.1, DisplayPort 1.2, USB‑hub og hovedtelefonudgang samt indbyggede stereohøjttalere på 2 × 5 W.Ergonomi til lange arbejdsdageFå en behagelig arbejdsstilling med højdejustering på 15 cm, pivot, tilt og drejefunktion. Low Blue Light og flimmerfri teknologi hjælper med at skåne øjnene i løbet af dagen.Skærmstørrelse: 80 cm (31,5")Opløsning: 3.840 × 2.160 (16:9)Panel: VA, flad, 8-bitHDR: HDR10Kontrast: 3.000:1 (typ.), 80.000.000:1 (dynamisk)Lysstyrke: 400 cd/m²Farver: 1,07 mia.; sRGB 99 %, NTSC 93 %Opdateringshastighed: 75 Hz; Responstid: 2 ms GtGBetragtningsvinkler: 178°/178°Synlig størrelse: 70,9 × 40,6 cm; Pixelpitch: 0,182 mmTilslutninger: 2× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.2, USB‑C (op til 95 W, DP Alt Mode), USB‑B, 2× USB‑A, 2× USB‑C (downstream), lydudgangFunktioner: Indbygget KVM, USB‑hub, AMD FreeSync, Adaptive Sync, Low Blue Light, flimmerfriHøjttalere: 2 × 5 WErgonomi: Højdejustering 15 cm, pivot −90°/90°, tilt −5°/23°, drej −45°/45°VESA: 100 × 100 mm; Kabel­lås: KensingtonForbrug: 55 W (typ.), 0,5 W (standby), 0,3 W (slukket)

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 11.7g
EAN: 4948570126279
Varenr.: 1980072
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
4K skærm iiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 31,5" VA, USB-C, KVM - Sort
-11%3.319 kr
Før 3.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
iiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 31.5 VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm
3.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 31.5" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 31.5" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.463 kr2.463 krKøb
2CompuMail DK2.524 kr2.524 krKøb
3Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
4Vivas DK3.319 kr4.518 krKøb
5Ultrashop3.319 kr3.319 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 31.5" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 31.5" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm i 131 dage. Laveste pris i perioden er 2.400 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 2.820 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.531 kr.

Den nuværende pris på 2.463 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 61 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for iiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 31.5" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for iiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 31.5" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.463 kr24 kr (1%)
2. jun. 20262.487 kr13 kr (1%)
1. jun. 20262.500 kr13 kr (1%)
31. maj 20262.513 kr11 kr (0%)
30. maj 20262.524 kr76 kr (3%)
29. maj 20262.448 kr24 kr (1%)
27. maj 20262.472 kr12 kr (0%)
26. maj 20262.484 kr26 kr (1%)
24. maj 20262.510 kr14 kr (1%)
23. maj 20262.524 kr12 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret