Gå til hovedindhold

iiyama ProLite T2252MSC-W2AG 21.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570127191
Pris fra 2.357 krtil 3.419 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.062 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.286 kr 8. apr.

Sammenlign priser på iiyama ProLite T2252MSC-W2AG 21.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2357 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite T2252MSC-W2AG 21.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz
2.357 kr
Til butik
iiyama ProLite T2252MSC-W2AG 21.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz billede

Produktinformation

iiyama ProLite T2252MSC-W2AG - LED-skærm - 21.5" (18.7" til at se) - touchscreen - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort - højtalere - hvid, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: T2252MSC-W2AG
EAN: 4948570127191
Varenr.: 1003768525
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
21" iiyama ProLite T2252MSC-W2AG - LED monitor - Full HD (1080p) - 21.5"
2.357 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
iiyama ProLite T2252MSC-W2AG 21,5" Full HD touchskærm - Hvid
3.399 kr
Til butik
iiyama ProLite T2252MSC-W2AG 21,5" Full HD touchskærm - Hvid billede

Produktinformation

Fordele ved touchskærm til kontor og POSiiyama ProLite T2252MSC-W2AG er en elegant 21,5" Full HD touchskærm i hvid, der giver præcis og responsiv betjening til receptioner, butiksmiljøer, kioskløsninger og produktive arbejdspladser. Den projiceret-kapacitive teknologi med 10 samtidige berøringer gør det nemt at zoome, swipe og navigere, mens anti-refleks overfladen med hårdhed 7H hjælper med et klart blik på indholdet.Skærmkvalitet og komfortIPS-panelet leverer brede betragtningsvinkler på 178°/178° og naturtro farver med 16,7 mio. farver. Du får 5 ms responstid og op til 100 Hz opdateringsfrekvens til en glidende oplevelse. For en behagelig arbejdsdag er skærmen udstyret med flimmerfri teknologi og Low Blue Light. Indbyggede højttalere (2 × 2 W) klarer basale lydopgaver.Tilslutninger og fleksibilitetSkærmen har HDMI, DisplayPort samt USB-hub (1× USB-B upstream, 2× USB-A downstream) med USB-touch. Der er hovedtelefonudgang, VESA 100 × 100 mm til montering og tiltjustering fra -5° til 90° - ideelt til interaktive opsætninger. Leveres med AC-, HDMI- og USB-kabler samt quick start-guide.Skærmstørrelse: 54,5 cm (21,4")Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Panel: IPS, LCD, fladLysstyrke: 250 cd/m² (typ.), 215 cd/m²Kontrast: 1.000:1Responstid: 5 ms GTGOpdateringsfrekvens: maks. 100 HzBerøring: projiceret-kapacitiv, 10 touchpunkter; understøtter stylus, finger og latexhandskeAntirefleks og overfladehårdhed: 7HTilslutninger: 1× HDMI, 1× DisplayPort, 1× USB-B (upstream), 2× USB-A (downstream), 1× hovedtelefonudgangIndbyggede højttalere: 2 × 2 WVESA: 100 × 100 mm; tilt: -5° til 90°Strømforbrug: 13 W (typ.), 0,7 W (standby), 0,3 W (slukket)Forsyning: Intern, 100 – 240 V, 50/60 HzMål med stander (H × B × D): 36,15 × 49,35 × 23,95 cm

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 33.3g
EAN: 4948570127191
Varenr.: 2119992
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
iiyama ProLite T2252MSC-W2AG 21,5" Full HD touchskærm - Hvid
3.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite T2252MSC-W2AG 21.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite T2252MSC-W2AG 21.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.357 kr2.357 krKøb
2Proshop DK2.357 kr2.357 krKøb
3Boligcenter DK3.399 kr3.399 krKøb
4Vivas DK3.419 kr4.618 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite T2252MSC-W2AG 21.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite T2252MSC-W2AG 21.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz i 138 dage. Laveste pris i perioden er 1.865 kr (registreret d. 8. februar 2026), højeste er 2.513 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.245 kr.

Den nuværende pris på 2.357 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 57 prisændringer for iiyama ProLite T2252MSC-W2AG 21.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 57 prisændringer for iiyama ProLite T2252MSC-W2AG 21.5" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.357 kr23 kr (1%)
30. maj 20262.334 kr1 kr (0%)
29. maj 20262.333 kr12 kr (1%)
28. maj 20262.345 kr11 kr (0%)
27. maj 20262.356 kr12 kr (1%)
25. maj 20262.344 kr12 kr (1%)
23. maj 20262.332 kr12 kr (1%)
22. maj 20262.344 kr34 kr (1%)
6. maj 20262.310 kr1 kr (0%)
1. maj 20262.309 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret