Gå til hovedindhold

iiyama ProLite XU2493HSU-B7 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570124589
Pris fra 808 krtil 1.029 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 221 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 708 kr 28. apr.

Sammenlign priser på iiyama ProLite XU2493HSU-B7 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 808 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite XU2493HSU-B7 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz
808 kr
Til butik
iiyama ProLite XU2493HSU-B7 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz billede

Produktinformation

iiyama ProLite XU2493HSU-B7 - LED-skærm - 24" (23.8" til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - højtalere - mat sort

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: XU2493HSU-B7
EAN: 4948570124589
Varenr.: 1002841389
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" iiyama ProLite XU2493HSU-B7 - 1920x1080 - 100Hz - IPS
919 kr
Til butik
24" iiyama ProLite XU2493HSU-B7 - 1920x1080 - 100Hz - IPS billede

Produktinformation

iiyama ProLite XU2493HSU-B7 er designet til produktivitet med skarpe Full HD-billeder og en opdateringsfrekvens på 100 Hz. Skærmstørrelse: 24" Opløsning: 1920x1080 Opdateringsfrekvens: 100Hz Paneltype: IPS Lysstyrke: 300 cd/m² Anslutninger: HDMI, DisplayPort, USB 2.0 hub Særlige funktioner: Tilt justering, flimmerfri teknologi, Blue Light ReducerSkærmen leverer levende farver med 72% NTSC og 96% sRGB. Den ergonomiske tilt og flimmerfri teknologi øger komforten ved langvarig brug på kontoret og hjemme.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: XU2493HSU-B7
EAN: 4948570124589
Varenr.: 3339043
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 24" iiyama ProLite XU2493HSU-B7 - Full HD IPS, 100 Hz, USB-hub, sort
-6%929 kr
Før 989 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 24" iiyama ProLite XU2493HSU-B7 - Full HD IPS, 100 Hz, USB-hub, sort billede

Produktinformation

Elegant 24" kontor- og hverdags skærmiiyama ProLite XU2493HSU-B7 er en 23,8" IPS-skærm i sort, der leverer skarp Full HD-billedkvalitet til arbejde, studie og underholdning. Med op til 100 Hz opdateringsfrekvens og 1 ms responstid får du et flydende billede til alt fra regneark til video. Den matte overflade reducerer genskin, og Low Blue Light samt flimmerfri teknologi hjælper med mere behagelig visning gennem lange arbejdsdage.Designet til produktivitetSkærmen har indbyggede stereohøjttalere, USB 2.0-hub til hurtig tilslutning af tilbehør samt HDMI og DisplayPort med HDCP. Den brede betragtningsvinkel på 178° giver ensartede farver, og VESA 100 × 100 mm gør det nemt at vægmontere. Kablet kan føres pænt med integreret kabelhåndtering, og OSD-menuen findes på flere sprog.Skærmstørrelse: 60,5 cm (23,8")Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Panel: IPS, LED-bagbelystOpdateringsfrekvens: Op til 100 HzResponstid: 1 msLysstyrke: 300 cd/m²Kontrast: 1.300:1 (typisk), 80.000.000:1 (dynamisk)Farver: 16,7 mio.; sRGB dækning: 96 %; NTSC: 72 %Overflade: MatSynsvinkler: 178°/178°Tilslutninger: 1× HDMI 1.4, 1× DisplayPort 1.2, hovedtelefonudgangUSB: Indbygget hub (USB 2.0)Højttalere: 2 × 2 WErgonomi: Tilt -4° til 22°, VESA 100 × 100 mm, kabelhåndtering, Kensington-låsEnergiforbrug: 18 W (typisk), 0,5 W (standby), 0,3 W (slukket)Strøm: 100 – 240 V, 50/60 Hz, intern strømforsyningMål med fod: B 53,85 × H 39,3 × D 17,85 cmVægt med fod: 3,0 kgPakkens indhold: Hurtig startvejledning...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 6.15g
EAN: 4948570124589
Varenr.: 1890857
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 24" iiyama ProLite XU2493HSU-B7 - Full HD IPS, 100 Hz, USB-hub, sort
-6%949 kr
Før 1.009 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
iiyama ProLite XU2493HSU-B7 24 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz
1.029 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XU2493HSU-B7 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XU2493HSU-B7 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK808 kr808 krKøb
2Proshop DK919 kr958 krKøb
3Boligcenter DK929 kr929 krKøb
4Vivas DK949 kr1.028 krKøb
5Ultrashop1.029 kr1.029 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite XU2493HSU-B7 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite XU2493HSU-B7 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz i 185 dage. Laveste pris i perioden er 708 kr (registreret d. 28. april 2026), højeste er 1.047 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 858 kr.

Den nuværende pris på 808 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 69 prisændringer for iiyama ProLite XU2493HSU-B7 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 69 prisændringer for iiyama ProLite XU2493HSU-B7 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026808 kr1 kr (0%)
28. maj 2026809 kr2 kr (0%)
24. maj 2026807 kr2 kr (0%)
23. maj 2026805 kr3 kr (0%)
20. maj 2026808 kr1 kr (0%)
17. maj 2026807 kr1 kr (0%)
16. maj 2026808 kr3 kr (0%)
15. maj 2026805 kr2 kr (0%)
14. maj 2026807 kr1 kr (0%)
13. maj 2026808 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret