Gå til hovedindhold

iiyama ProLite XU2293HS-B6 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570124244
Pris fra 709 krtil 1.159 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 450 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 687 kr 4. maj

Sammenlign priser på iiyama ProLite XU2293HS-B6 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 709 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite XU2293HS-B6 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz
709 kr
Til butik
iiyama ProLite XU2293HS-B6 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz billede

Produktinformation

iiyama ProLite XU2293HS-B6 - LED-skærm - 22" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - højtalere - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: XU2293HS-B6
EAN: 4948570124244
Varenr.: 1002314307
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
22" iiyama ProLite XU2293HS-B6 - 1920x1080 (FHD) - 100Hz - IPS
715 kr
Til butik
22" iiyama ProLite XU2293HS-B6 - 1920x1080 (FHD) - 100Hz - IPS billede

Produktinformation

iiyama ProLite XU2293HS-B6 monitor leverer klare, farvenøjagtige billeder til produktivitet og let kreativt arbejde med IPS brede betragtningsvinkler og tilt for komfortable multi-monitor opsætninger. Størrelse: 21" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 100Hz Paneltype: IPS Tilslutning: HDMI, DisplayPort, hovedtelefonstik Særlige funktioner: 96% sRGB; 1 ms (MPRT); Blålysreducering; Flimrefri; 3-sidet rammefri design Balanceret farvegengivelse, øjenvenlige funktioner og alsidige indgange gør multitasking og lange sessioner nemmere i kontor- og hjemmemiljø.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: XU2293HS-B6
EAN: 4948570124244
Varenr.: 3292759
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm iiyama ProLite XU2293HS-B6 21,5" Full HD IPS 100 Hz - Sort
879 kr
Til butik
Skærm iiyama ProLite XU2293HS-B6 21,5" Full HD IPS 100 Hz - Sort billede

Produktinformation

Alsidig 21,5" skærm til arbejde, studie og gamingiiyama ProLite XU2293HS-B6 kombinerer en kompakt 21,5" IPS-skærm med Full HD opløsning og en opdateringshastighed på 100 Hz. Det giver skarpe billeder, brede betragtningsvinkler på 178° og flydende bevægelser i alt fra kontoropgaver til let gaming og underholdning. Den matte overflade reducerer genskin, og Low Blue Light samt flimmerfri teknologi skåner øjnene ved lange arbejdsdage.Tilslutninger og praktiske detaljerSkærmen har både DisplayPort 1.2 og HDMI 1.4, så du nemt kan forbinde pc eller laptop. Der er hovedtelefonudgang og indbyggede stereo-højttalere på 2 × 2 W til enkel lyd. XU2293HS-B6 understøtter VESA-monteringsmønster 100 × 100 mm og har vippejustering fra -4° til 22° for komfortabel placering. Kablelås-slot (Kensington) og kabelhåndtering gør opsætningen ryddelig.Skærmstørrelse: 54,6 cm (21,5")Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Panel: IPS, mat overfladeMaks. opdateringshastighed: 100 HzResponstid: 1 msLysstyrke (peak): 300 cd/m²Kontrast: 1.000:1 (typ.), 80.000.000:1 (dynamisk)Betragtningsvinkler: 178°/178°Farver: 16,7 mio.Tilslutninger: 1× HDMI 1.4, 1× DisplayPort 1.2, 1× hovedtelefonudgangHøjttalere: 2 × 2 WErgonomi: Vippejustering -4° til 22°Montering: VESA 100 × 100 mmStrømforbrug: 17 W (typ.), 0,5 W (standby), 0,3 W (slukket)Strøm: 100 – 240 V, 50/60 Hz, ekstern strømforsyningMål med fod (H × B × D): 38,0 × 49,2 × 17,8 cmVægt med fod: 2,6 kgInkluderet: Stander, HDMI-kabel, strømkabel, strømforsyning, manual og quick start guide...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 5.81g
EAN: 4948570124244
Varenr.: 1913475
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm iiyama ProLite XU2293HS-B6 21,5" Full HD IPS 100 Hz - Sort
899 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
iiyama 21,5" IPS-panel,
1.159 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XU2293HS-B6 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XU2293HS-B6 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK709 kr709 krKøb
2Proshop DK715 kr754 krKøb
3Boligcenter DK879 kr879 krKøb
4Vivas DK899 kr978 krKøb
5Ultrashop1.159 kr1.159 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite XU2293HS-B6 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite XU2293HS-B6 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz i 185 dage. Laveste pris i perioden er 687 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 807 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 736 kr.

Den nuværende pris på 709 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for iiyama ProLite XU2293HS-B6 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for iiyama ProLite XU2293HS-B6 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026709 kr6 kr (1%)
22. maj 2026715 kr13 kr (2%)
19. maj 2026702 kr1 kr (0%)
15. maj 2026703 kr7 kr (1%)
14. maj 2026696 kr6 kr (1%)
13. maj 2026702 kr6 kr (1%)
12. maj 2026696 kr7 kr (1%)
10. maj 2026703 kr7 kr (1%)
9. maj 2026696 kr6 kr (1%)
8. maj 2026702 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret