Gå til hovedindhold

IFØ Ifö Spira håndvask 50x36 cm med buet forkant, hanehul og overløb - til montering med bolte

IföSanitetRengøringsvenlig glasurBadeværelse og gæstetoiletEAN: 7391515434972

Ifö Spira håndvask med buet forkant og afsætningsplads. Porcelænsvask med hanehul, overløb og rengøringsvenlig Ifö Clean glasur til boltemontering. Læs mere

Pris fra 796 krtil 1.298 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 502 kr (39% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på IFØ Ifö Spira håndvask 50x36 cm med buet forkant, hanehul og overløb - til montering med bolte og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 796 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
If Spira hndvask, 500 x 360 mm, buet - hvid
796 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ifö Spira håndvask, 50x36 cm, hvid
839 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Ifö Spira håndvask buet 500 x 360 mm. 15052
880 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Spira vask 50 x 36 cm med hanehul
957,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Ifö Spira håndvask buet 500 x 360 mm. 15052
1.028,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ifö Spira håndvask, 50x36 cm, hvid
1.199 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IFØ Ifö Spira håndvask 50x36 cm med buet forkant, hanehul og overløb - til montering med bolte
1.298 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IFØ Ifö Spira håndvask 50x36 cm med buet forkant, hanehul og overløb - til montering med bolte koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IFØ Ifö Spira håndvask 50x36 cm med buet forkant, hanehul og overløb - til montering med bolte koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK796 kr796 krKøb
2LavprisVVS839 kr839 krKøb
3Elvvs.dk880 kr880 krKøb
4MaintainIt957,5 kr957,5 krKøb
5vvsfittings.dk1.028,75 kr1.028,75 krKøb
6BilligVVS DK1.199 kr1.199 krKøb
7CS MEGASTORE DK1.298 kr1.497 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Ifö Spira håndvask buet 50x36 cm hvid

Ifö

Ifö Spira håndvask med buet forkant og afsætningsplads. Porcelænsvask med hanehul, overløb og rengøringsvenlig Ifö Clean glasur til boltemontering.

• håndvask
• porcelænsvask
• badeværelsesvask
• ifö clean
• vægvask
• spira serie
• Badeværelse og gæstetoilet
• Rengøringsvenlig glasur

Beskrivelse

Ifö Spira håndvask er en elegant porcelænsvask med buet design, der passer perfekt ind i ethvert moderne badeværelse. Vasken er fremstillet af holdbart porcelæn med Ifö's rengøringsvenlige Clean glasur, som sikrer nem vedligeholdelse og lang levetid. Den buede forkant giver et blødt og indbydende udtryk, mens afsætningspladsen på den bagerste del giver praktisk opbevaringsrum til sæbe og andre badeværelsesartikler. Med centreret hanehul og overløb er vasken klar til installation med standard armatur. Designet af Knud Holscher og godkendt i henhold til Nordic Quality standarder. Monteres nemt med bolte til væg eller skab.

Specifikationer

dybde:360 mm
farve:Hvid
vægt:11.9 kg
bredde:500 mm
højde:165 mm
hanehul:Ja, centreret
designer:Knud Holscher
overløb:Ja
materiale:Porcelæn
typenummer:15052
monteringstype:Boltemontering
overfladebehandling:Ifö Clean glasur
standardgodkendelse:Nordic Quality

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvordan monteres Ifö Spira håndvasken?

Vasken monteres med bolte til væg eller badeværelsesmøbel. Monteringssæt kan købes separat.

Er vasken nem at rengøre?

Ja, vasken er behandlet med Ifö Clean glasur, som er særligt rengøringsvenlig og modstandsdygtig over for kalk og snavs.

Kan vasken bruges uden hanehul?

Denne model leveres med hanehul, men Ifö Spira serien findes også i versioner uden hanehul for enklere rengøring.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for IFØ Ifö Spira håndvask 50x36 cm med buet forkant, hanehul og overløb - til montering med bolte

PriceData har fulgt prisen på IFØ Ifö Spira håndvask 50x36 cm med buet forkant, hanehul og overløb - til montering med bolte i 163 dage. Laveste pris i perioden er 796 kr (registreret d. 21. februar 2026), højeste er 899 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 841 kr.

Den nuværende pris på 796 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for IFØ Ifö Spira håndvask 50x36 cm med buet forkant, hanehul og overløb - til montering med bolte. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for IFØ Ifö Spira håndvask 50x36 cm med buet forkant, hanehul og overløb - til montering med bolte de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026796 kr43 kr (5%)
2. jun. 2026839 kr41 kr (5%)
1. jun. 2026880 kr84 kr (11%)
27. maj 2026796 kr84 kr (10%)
26. maj 2026880 kr84 kr (11%)
23. maj 2026796 kr84 kr (10%)
22. maj 2026880 kr84 kr (11%)
8. maj 2026796 kr74 kr (9%)
7. maj 2026870 kr74 kr (9%)
30. apr. 2026796 kr74 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret