Gå til hovedindhold

IBF Beton topring 200mm, til 600mm kegle

IBF BetonSanitetHøj kvalitetsbetonByggeprojekter og infrastrukturEAN: 5706750005856

IBF Beton Topring 600 x 200mm til professionel brug i brøndsystemer og drænsystemer. Høj kvalitet og lang holdbarhed fra IBF til byggeprojekter. Læs mere

Pris fra 272,58 krtil 933 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 660,42 kr (71% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på IBF Beton topring 200mm, til 600mm kegle og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 272.58 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
IBF 600 x 200 mm topring, beton
272,58 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Topring Ø600X200 mm - beton
289 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IBF Beton 600x200mm topring beton
306,75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
IBF Beton topring 200mm, til 600mm kegle
340 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Topring Ø600X200 mm - Beton
365 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Beton topring  600 x 200mm -
933 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IBF Beton topring 200mm, til 600mm kegle koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IBF Beton topring 200mm, til 600mm kegle koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN272,58 kr272,58 krKøb
2CompletVVS289 kr289 krKøb
3VVS.dk306,75 kr306,75 krKøb
4Elvvs.dk340 kr340 krKøb
5BilligVVS DK365 kr365 krKøb
6CS MEGASTORE DK933 kr1.132 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

IBF Beton Topring 600 x 200mm

IBF Beton

IBF Beton Topring 600 x 200mm til professionel brug i brøndsystemer og drænsystemer. Høj kvalitet og lang holdbarhed fra IBF til byggeprojekter.

• betonring
• brøndring
• dræring
• topring beton
• IBF ring
• brøndelement
• Byggeprojekter og infrastruktur
• Høj kvalitetsbeton

Beskrivelse

IBF Beton Topring 600 x 200mm er en robust og kvalitetssikret betonring designet til brug i brøndsystemer og drænsystemer. Produceret af IBF, som er en anerkendt dansk producent af betonelementer til byggeindustrien. Med dimensioner på 600mm i diameter og 200mm i højde, er denne topring ideel til afslutning af brønde og som del af større drænsystemer. Betonringen er støbt i høj kvalitet og sikrer lang holdbarhed selv under krævende forhold. Perfekt til professionelle byggeprojekter, kommunale anlæg og private projekter hvor kvalitet og pålidelighed er vigtig.

Specifikationer

vægt:Ca. 140 kg
højde:200 mm
diameter:600 mm
materiale:Armeret beton
producent:IBF
anvendelse:Brønde og dræn
frostbestandig:Ja
kvalitetsstandard:DS/EN 1917

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken vægt har betonringen?

IBF Beton Topring 600 x 200mm vejer cirka 140 kg og kræver derfor mekanisk løftegrej ved installation.

Er betonringen frostbestandig?

Ja, betonringen er produceret efter DS/EN 1917 standarden og er fuldt frostbestandig til dansk klima.

Kan den bruges til både private og offentlige projekter?

Ja, IBF betonringe overholder alle danske standarder og kan anvendes i både private haveprojekter og større offentlige anlæg.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for IBF Beton topring 200mm, til 600mm kegle

PriceData har fulgt prisen på IBF Beton topring 200mm, til 600mm kegle i 149 dage. Laveste pris i perioden er 272,58 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 329 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 297 kr.

Den nuværende pris på 272,58 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for IBF Beton topring 200mm, til 600mm kegle. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for IBF Beton topring 200mm, til 600mm kegle de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026272,58 kr34,17 kr (11%)
23. maj 2026306,75 kr34,17 kr (13%)
7. maj 2026272,58 kr34,17 kr (11%)
6. maj 2026306,75 kr34,17 kr (13%)
23. apr. 2026272,58 kr34,17 kr (11%)
22. apr. 2026306,75 kr34,17 kr (13%)
19. apr. 2026272,58 kr34,17 kr (11%)
18. apr. 2026306,75 kr34,17 kr (13%)
15. apr. 2026272,58 kr34,17 kr (11%)
14. apr. 2026306,75 kr34,17 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret