Gå til hovedindhold

IBF Beton topring 100mm, til 600mm kegle

IBF BetonSanitetProfessionel betonkvalitetVVS og kloakarbejdeEAN: 5706750005832

IBF Beton topring 600x100mm til justering af kegelhøjde. Udvendig diameter 805mm, indvendig 605mm. Professionel betonkvalitet til VVS-projekter. Læs mere

Pris fra 200,83 krtil 1.073 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 872,17 kr (81% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på IBF Beton topring 100mm, til 600mm kegle og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 200.83 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
IBF 600 x 100 mm topring, beton
200,83 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Topring Ø600X100 mm - beton
219 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IBF Beton 600x100mm topring beton
225,75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
IBF Beton topring 100mm, til 600mm kegle
275 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Topring Ø600X100 mm - Beton
295 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Beton topring  600 x 100mm -
1.073 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IBF Beton topring 100mm, til 600mm kegle koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IBF Beton topring 100mm, til 600mm kegle koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN200,83 kr200,83 krKøb
2CompletVVS219 kr219 krKøb
3VVS.dk225,75 kr225,75 krKøb
4Elvvs.dk275 kr275 krKøb
5BilligVVS DK295 kr295 krKøb
6CS MEGASTORE DK1.073 kr1.272 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

IBF Beton topring 600x100mm

IBF Beton

IBF Beton topring 600x100mm til justering af kegelhøjde. Udvendig diameter 805mm, indvendig 605mm. Professionel betonkvalitet til VVS-projekter.

• topring
• forhøjelsesring
• betonring
• kloak topring
• kloakring
• afløbsring
• vvs topring
• beton forhøjelse
• VVS og kloakarbejde
• Professionel betonkvalitet

Beskrivelse

IBF Beton topring 600x100mm er en solid forhøjelsesring fremstillet af højkvalitetsbeton til professionelle VVS-installationer. Topringen anvendes til at justere højden på betonkegler i kloak- og afløbssystemer, hvilket sikrer præcis tilpasning til den færdige belægning. Med en udvendig diameter på 805mm og indvendig diameter på 605mm passer den perfekt til 600mm kegler. Topringen vejer cirka 50kg og er designet til langvarig holdbarhed under alle vejrforhold. Produktet er ideelt til professionelle kloakmontører, VVS-firmaer og byggeprojekter, hvor præcision og kvalitet er afgørende for et velfungerende afløbssystem.

Specifikationer

brand:IBF Beton
vægt:50 kg
højde:100 mm
materiale:Beton
anvendelse:600mm kegler
holdbarhed:Vejrbestandig beton
produkttype:Forhøjelsesring
udvendig_diameter:805 mm
indvendig_diameter:605 mm
leverandør_varenummer:289100

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken keglestørrelse passer topringen til?

Topringen er designet til 600mm betonkegler med en indvendig diameter på 605mm.

Hvor meget vejer topringen?

IBF Beton topringen vejer cirka 50kg og kræver derfor mekanisk håndtering ved installation.

Kan topringen bruges udendørs?

Ja, topringen er fremstillet af vejrbestandig beton og er designet til permanent udendørs brug i kloak- og afløbssystemer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for IBF Beton topring 100mm, til 600mm kegle

PriceData har fulgt prisen på IBF Beton topring 100mm, til 600mm kegle i 149 dage. Laveste pris i perioden er 200,83 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 259 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 232 kr.

Den nuværende pris på 200,83 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for IBF Beton topring 100mm, til 600mm kegle. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for IBF Beton topring 100mm, til 600mm kegle de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026200,83 kr24,92 kr (11%)
23. maj 2026225,75 kr24,92 kr (12%)
9. maj 2026200,83 kr19,38 kr (9%)
7. maj 2026220,21 kr5,54 kr (2%)
6. maj 2026225,75 kr5,54 kr (3%)
23. apr. 2026220,21 kr5,54 kr (2%)
22. apr. 2026225,75 kr5,54 kr (3%)
19. apr. 2026220,21 kr5,54 kr (2%)
18. apr. 2026225,75 kr5,54 kr (3%)
15. apr. 2026220,21 kr5,54 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret