Gå til hovedindhold

Lauridsen Handel-Import - EDI Lauridsen 600 x 100 mm topring uden fals, genbrugsplast

LauridsenSanitetMiljøvenlig genbrugsplastProfessionel VVS og byggeriEAN: 5704748227570

Topring uden fals 600x100mm i miljøvenlig genbrugsplast. Perfekt til inspektionsbrønde og kloaksystemer med robust og vejrbestandig konstruktion. Læs mere

Pris fra 154,13 krtil 285 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 130,87 kr (46% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Lauridsen Handel-Import - EDI Lauridsen 600 x 100 mm topring uden fals, genbrugsplast og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 154.13 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Lauridsen 600 x 100 mm topring uden fals, genbrugsplast
154,13 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Lauridsen Handel-Import - EDI Lauridsen 600 x 100 mm topring uden fals, genbrugsplast
163,75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Lauridsen topring 600 x 100mm. Genbrugsplast
182 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Lauridsen topring i plast Ø600, 100 mm
229 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Topring u/fals 600 x 100mm - genbrugsplast
254 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Lauridsen topring Ø600X100 mm - plast
285 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lauridsen Handel-Import - EDI Lauridsen 600 x 100 mm topring uden fals, genbrugsplast koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lauridsen Handel-Import - EDI Lauridsen 600 x 100 mm topring uden fals, genbrugsplast koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN154,13 kr154,13 krKøb
2VVS.dk163,75 kr163,75 krKøb
3Elvvs.dk182 kr182 krKøb
4CompletVVS229 kr229 krKøb
5CS MEGASTORE DK254 kr323 krKøb
6BilligVVS DK285 kr285 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Topring uden fals 600 x 100mm genbrugsplast

Lauridsen

Topring uden fals 600x100mm i miljøvenlig genbrugsplast. Perfekt til inspektionsbrønde og kloaksystemer med robust og vejrbestandig konstruktion.

• brøndring
• kloakring
• inspektionsbrønd
• topring
• drænring
• genbrugsplast ring
• Professionel VVS og byggeri
• Miljøvenlig genbrugsplast

Beskrivelse

Topring uden fals 600 x 100mm i genbrugsplast fra Lauridsen Handel-Import er en miljøvenlig løsning til inspektionsbrønde og kloaksystemer. Dette topring leveres uden fals, hvilket gør det nemt at montere på standardbrønde. Med dimensioner på 600mm i diameter og 100mm i højde passer det til de fleste danske installationer. Genbrugsplasten gør produktet både letvægt og vejrbestandigt, samtidig med at det bidrager til en mere bæredygtig byggepraksis. Ideelt til VVS-installatører, entreprenører og kommunale projekter, hvor kvalitet og miljøhensyn går hånd i hånd. Produktet overholder danske standarder for drænage og er testet til langvarig brug i danske vejrforhold.

Specifikationer

type:Uden fals
farve:Grå/sort
vægt:Ca. 2-3 kg
højde:100 mm
diameter:600 mm
materiale:Genbrugsplast
anvendelse:Inspektionsbrønde
installation:Standardbrønde
certificering:Dansk standard
temperaturområde:-40°C til +60°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er forskellen på topring med og uden fals?

Topring uden fals har en glat kant og er lettere at montere, mens topringe med fals har en rille til tætning og bruges til mere krævende installationer.

Kan denne topring tåle danske vejrforhold?

Ja, genbrugsplasten er vejrbestandig og tåler temperaturer fra -40°C til +60°C, perfekt til det danske klima.

Passer den til standardbrønde?

Ja, med 600mm diameter passer den til de fleste danske inspektionsbrønde og kloakinstallationer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lauridsen Handel-Import - EDI Lauridsen 600 x 100 mm topring uden fals, genbrugsplast

PriceData har fulgt prisen på Lauridsen Handel-Import - EDI Lauridsen 600 x 100 mm topring uden fals, genbrugsplast i 181 dage. Laveste pris i perioden er 154,13 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 206 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 176 kr.

Den nuværende pris på 154,13 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Lauridsen Handel-Import - EDI Lauridsen 600 x 100 mm topring uden fals, genbrugsplast. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Lauridsen Handel-Import - EDI Lauridsen 600 x 100 mm topring uden fals, genbrugsplast de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026154,13 kr9,62 kr (6%)
23. maj 2026163,75 kr9,62 kr (6%)
9. maj 2026154,13 kr25,68 kr (14%)
8. maj 2026179,81 kr16,06 kr (10%)
5. maj 2026163,75 kr16,06 kr (9%)
4. maj 2026179,81 kr16,06 kr (10%)
11. apr. 2026163,75 kr16,06 kr (9%)
10. apr. 2026179,81 kr16,06 kr (10%)
8. apr. 2026163,75 kr9 kr (6%)
26. feb. 2026154,75 kr18,25 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret