Gå til hovedindhold

HUION Kamvas Pro 20 tegneplade 5080 lpi 434,88 x 238,68 mm USB Sort

HuionComputer – tilbehørEAN: 6930444801281
Pris fra 3.857 krtil 4.210 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 353 kr (8% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.543 kr 25. mar.

Sammenlign priser på HUION Kamvas Pro 20 tegneplade 5080 lpi 434,88 x 238,68 mm USB Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3857 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HUION Kamvas Pro 20 (2019) 19.5" 1920 x 1080 Tegnetablet
3.857 kr
Til butik
HUION Kamvas Pro 20 (2019) 19.5" 1920 x 1080 Tegnetablet billede

Produktinformation

HUION Kamvas Pro 20 (2019) - Digitizer - 434.88 x 238.68 mm - elektromagnetisk - 16 knapper, 2 touch bars - kablet - HDMI, DP, VGA - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Huion
Artikel nr.: Kamvas Pro 20(2019)
EAN: 6930444801281
Varenr.: 998006309
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Tegneskærm HUION Kamvas Pro 20 - 19,5" IPS, 5080 lpi, USB, sort
4.099 kr
Til butik
Tegneskærm HUION Kamvas Pro 20 - 19,5" IPS, 5080 lpi, USB, sort billede

Produktinformation

Fordele ved tegneskærm til digital kunstHUION Kamvas Pro 20 er en professionel tegneskærm til designere, illustratorer og studerende, der vil tegne direkte på skærmen med høj præcision. Den 19,5" IPS-skærm i Full HD 1920 × 1080 giver brede betragtningsvinkler på 178° og naturlige farver med 16,78 mio. farver, så dine projekter står skarpt fra skitse til færdigt artwork. Med 8192 trykniveauer, trådløs pen og 266 rapporter pr. sekund får du flydende streger og fin kontrol - perfekt til illustration, foto­retouchering og animation.Arbejdsflow og komfortDen aktive arbejdsflade på 434,88 × 238,68 mm giver god plads til detaljeret arbejde. 16 programmerbare taster gør det let at tilpasse genveje til dine mest brugte værktøjer og øge tempoet i dine kreative processer. Den medfølgende stand kan vinkles, så du kan arbejde komfortabelt ved skrivebordet i længere perioder.Tilslutning og kompatibilitetTilkobles nemt via USB og HDMI eller VGA. Enheden understøtter Windows 7/8/10 samt macOS 10.12 Sierra. Typisk strømforbrug er 18 W.Skærm: 19,5" IPS, 16:9, 1920 × 1080, 250 cd/m², 1000:1Betragtningsvinkler: 178° vandret/vertikaltResponstid: 25 msArbejdsområde: 434,88 × 238,68 mmOpløsning (tablet): 5.080 lpiTrykniveauer (pen): 8.192, rapporthastighed 266 ppsTilkobling: USB, 1× HDMI, 1× VGAProgrammerbare taster: 16Maks. læsehøjde: 1 cmStrøm: 18 W, USB-strømDimensioner: H × B × D: 2,1 × 55,22 × 31,52 cmVægt: 3,6 kgFarve: SortMedfølger: Justerbart stativ, pen, penholder, HDMI- og USB-kabelUnderstøttede systemer: Windows 7/8/10, macOS 10.12...

Produktspecifikationer

Mærke: Huion
Kategori: Tegneplader
Vægt: 7.1g
EAN: 6930444801281
Varenr.: 1885529
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tegneskærm HUION Kamvas Pro 20 - 19,5" IPS, 5080 lpi, USB, sort
4.119 kr
Til butik
Tegneskærm HUION Kamvas Pro 20 - 19,5" IPS, 5080 lpi, USB, sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Huion
Kategori: Tegneplader
Vægt: 7.1g
EAN: 6930444801281
Varenr.: 1885529
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HUION Kamvas Pro 20 tegneplade 5080 lpi 434,88 x 238,68 mm USB Sort
4.210 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HUION Kamvas Pro 20 tegneplade 5080 lpi 434,88 x 238,68 mm USB Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HUION Kamvas Pro 20 tegneplade 5080 lpi 434,88 x 238,68 mm USB Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.857 kr3.857 krKøb
2Boligcenter DK4.099 kr4.099 krKøb
3Vivas DK4.119 kr4.198 krKøb
4CS MEGASTORE DK4.210 kr4.210 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HUION Kamvas Pro 20 tegneplade 5080 lpi 434,88 x 238,68 mm USB Sort

PriceData har fulgt prisen på HUION Kamvas Pro 20 tegneplade 5080 lpi 434,88 x 238,68 mm USB Sort i 185 dage. Laveste pris i perioden er 2.543 kr (registreret d. 25. marts 2026), højeste er 3.867 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.619 kr.

Den nuværende pris på 3.857 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for HUION Kamvas Pro 20 tegneplade 5080 lpi 434,88 x 238,68 mm USB Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for HUION Kamvas Pro 20 tegneplade 5080 lpi 434,88 x 238,68 mm USB Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20263.857 kr2 kr (0%)
25. maj 20263.855 kr10 kr (0%)
24. maj 20263.845 kr2 kr (0%)
23. maj 20263.843 kr5 kr (0%)
22. maj 20263.838 kr11 kr (0%)
18. maj 20263.849 kr1 kr (0%)
17. maj 20263.848 kr3 kr (0%)
16. maj 20263.845 kr2 kr (0%)
15. maj 20263.847 kr5 kr (0%)
14. maj 20263.842 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret