Gå til hovedindhold

HUION Kamvas Pro 13 (2.5K), Ledningsført, 5080 lpi, 286,5 x 179 mm, USB, 1 cm, 33,8 cm (13.3)

HuionComputer – tilbehørEAN: 6930444802530
Pris fra 2.904 krtil 3.219 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 315 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.841 kr 3. apr.

Sammenlign priser på HUION Kamvas Pro 13 (2.5K), Ledningsført, 5080 lpi, 286,5 x 179 mm, USB, 1 cm, 33,8 cm (13.3) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2904 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HUION Kamvas Pro 13 (2.5K) Tegneplade Sølv
2.904 kr
Til butik
HUION Kamvas Pro 13 (2.5K) Tegneplade Sølv billede

Produktinformation

Huion - Kamvas Pro 13 - Tegneplade - 2.5K Opløsning - 13 Tommer - Trykfølsom - 8192 Trykniveauer

Produktspecifikationer

Mærke: Huion
Artikel nr.: Pro 13 2.5K
EAN: 6930444802530
Varenr.: 1000786431
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HUION Kamvas Pro 13 (2.5K), Ledningsført, 5080 lpi, 286,5 x 179 mm, USB, 1 cm, 33,8 cm (13.3)
2.916 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Huion Kamvas Pro 13 GT1302 Graphics Tablet 2.5K
3.067 kr
Til butik
Huion Kamvas Pro 13 GT1302 Graphics Tablet 2.5K billede

Produktinformation

HUION Kamvas Pro 13 (2.5K) er en 13,3″ QHD+ grafiktablet med 16:10 IPS-skærm og 178° synsvinkel, der giver skarpe billeder (266 PPI). Quantum-dot teknologi sikrer 145% sRGB og levende farver. Den medfølgende PW517-pen har 8192 trykniveauer, ±60° tilt og over 300 PPS for præcis tegning. Let aluminiumschassis (1 kg, 10 mm) og 7 programmerbare knapper gør tabletten bærbar og effektiv. USB-C-forbindelse understøtter billede, data og strøm, samt kompatibilitet med udvalgte Android-enheder.

Produktspecifikationer

Mærke: Huion
Kategori: Tegneplade Digitizer
Artikel nr.: GT1302
EAN: 6930444802530
Varenr.: 3403498
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Tegneskærm HUION Kamvas Pro 13 2.5K (QHD+)
3.199 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tegneskærm HUION Kamvas Pro 13 2.5K (QHD+)
3.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HUION Kamvas Pro 13 (2.5K), Ledningsført, 5080 lpi, 286,5 x 179 mm, USB, 1 cm, 33,8 cm (13.3) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HUION Kamvas Pro 13 (2.5K), Ledningsført, 5080 lpi, 286,5 x 179 mm, USB, 1 cm, 33,8 cm (13.3) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.904 kr2.904 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.916 kr2.916 krKøb
3Proshop DK3.067 kr3.067 krKøb
4Boligcenter DK3.199 kr3.199 krKøb
5Vivas DK3.219 kr3.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HUION Kamvas Pro 13 (2.5K), Ledningsført, 5080 lpi, 286,5 x 179 mm, USB, 1 cm, 33,8 cm (13.3)

PriceData har fulgt prisen på HUION Kamvas Pro 13 (2.5K), Ledningsført, 5080 lpi, 286,5 x 179 mm, USB, 1 cm, 33,8 cm (13.3) i 169 dage. Laveste pris i perioden er 2.787 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 3.207 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.885 kr.

Den nuværende pris på 2.904 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 84 prisændringer for HUION Kamvas Pro 13 (2.5K), Ledningsført, 5080 lpi, 286,5 x 179 mm, USB, 1 cm, 33,8 cm (13.3). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 84 prisændringer for HUION Kamvas Pro 13 (2.5K), Ledningsført, 5080 lpi, 286,5 x 179 mm, USB, 1 cm, 33,8 cm (13.3) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20262.904 kr1 kr (0%)
27. maj 20262.903 kr25 kr (1%)
26. maj 20262.878 kr7 kr (0%)
25. maj 20262.871 kr21 kr (1%)
22. maj 20262.850 kr1 kr (0%)
18. maj 20262.851 kr1 kr (0%)
14. maj 20262.850 kr11 kr (0%)
13. maj 20262.861 kr13 kr (0%)
12. maj 20262.874 kr4 kr (0%)
11. maj 20262.878 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret