Gå til hovedindhold

Huawei Watch GT 6 Pro - 46 mm - titanium alloy - smart ur med rem - fluoroelastomer - sort - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.47 - Bluetooth 6.0 BR/EDR + BLE, NFC - 54.7 g - sort

HuaweiArmbåndsureEAN: 6942103168185
Pris fra 2.498 krtil 3.419 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 921 kr (27% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.486 kr 8. maj

Sammenlign priser på Huawei Watch GT 6 Pro - 46 mm - titanium alloy - smart ur med rem - fluoroelastomer - sort - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.47 - Bluetooth 6.0 BR/EDR + BLE, NFC - 54.7 g - sort og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2498 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Huawei Watch GT 6 Pro 46 mm Str. ONE SIZE Sort Unisex
-14%2.498 kr
Før 2.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Huawei Watch GT 6 Pro 46 mm Str. ONE SIZE Sort Unisex billede

Produktinformation

Huawei Watch GT 6 Pro er et avanceret sports- og smartwatch, der kombinerer lang batteritid, præcis tracking og et robust design til både træning og hverdagsbrug. I praksis betyder det, at du kan træne uden at bekymre dig om opladning i flere uger, samtidig med at du får pålidelig GPS og stabile målinger, uanset om du løber, cykler eller bevæger dig i kuperet terræn. Det opdaterede dual-band GNSS-system sikrer, at dine ruter registreres mere præcist, mens TruSense-systemet hjælper dig med at forstå din puls, restitution og generelle belastning, så du bedre kan styre din træning. Uret understøtter mere end 100 sportsprofiler og giver dig konkrete data undervejs, så du kan følge din udvikling og justere tempo og indsats. Funktioner som Cycling Virtual Power og avancerede træningsdata gør det muligt at få indsigt i din præstation direkte på håndleddet.

Produktspecifikationer

Mærke: Huawei
Kategori: sportsure
Størrelse: Str. ONE SIZE
EAN: 6942103168185
Varenr.: 355731
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Huawei Watch GT 6 Pro - 46 mm - titanium alloy - smart ur med rem - fluoroelastomer - sort - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.47 - Bluetooth 6.0 BR/EDR + BLE, NFC - 54.7 g - sort
2.697 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Huawei Watch GT 6 Pro 46 mm Sort SmartWatch
2.735 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Huawei Watch GT 6 Pro 46mm - Sort
2.899 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Huawei Watch GT 6 Pro 46mm (black)
2.899 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Huawei Watch GT 6 Pro 46mm - Black
2.983 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Huawei Watch GT 6 Pro 46 mm Sort SmartWatch
3.279 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Smartwatch Huawei Watch GT6 Pro 46 mm - AMOLED 1,47" - GPS - Sort
-3%3.399 kr
Før 3.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Smartwatch Huawei Watch GT6 Pro 46 mm - AMOLED 1,47" - GPS - Sort
-3%3.419 kr
Før 3.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Huawei Watch GT 6 Pro - 46 mm - titanium alloy - smart ur med rem - fluoroelastomer - sort - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.47 - Bluetooth 6.0 BR/EDR + BLE, NFC - 54.7 g - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Huawei Watch GT 6 Pro - 46 mm - titanium alloy - smart ur med rem - fluoroelastomer - sort - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.47 - Bluetooth 6.0 BR/EDR + BLE, NFC - 54.7 g - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Løbeshop DK2.498 kr2.498 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.697 kr2.697 krKøb
3CompuMail DK2.735 kr2.735 krKøb
4Proshop DK2.899 kr2.899 krKøb
5Komplett DK2.899 kr2.899 krKøb
6Teknikproffset DK2.983 kr3.032 krKøb
7Ultrashop3.279 kr3.279 krKøb
8Boligcenter DK3.399 kr3.399 krKøb
9Vivas DK3.419 kr3.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Huawei Watch GT 6 Pro - 46 mm - titanium alloy - smart ur med rem - fluoroelastomer - sort - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.47 - Bluetooth 6.0 BR/EDR + BLE, NFC - 54.7 g - sort

PriceData har fulgt prisen på Huawei Watch GT 6 Pro - 46 mm - titanium alloy - smart ur med rem - fluoroelastomer - sort - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.47 - Bluetooth 6.0 BR/EDR + BLE, NFC - 54.7 g - sort i 120 dage. Laveste pris i perioden er 2.456 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 2.775 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.595 kr.

Den nuværende pris på 2.498 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 67 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Huawei Watch GT 6 Pro - 46 mm - titanium alloy - smart ur med rem - fluoroelastomer - sort - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.47 - Bluetooth 6.0 BR/EDR + BLE, NFC - 54.7 g - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Huawei Watch GT 6 Pro - 46 mm - titanium alloy - smart ur med rem - fluoroelastomer - sort - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.47 - Bluetooth 6.0 BR/EDR + BLE, NFC - 54.7 g - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.498 kr248 kr (9%)
24. maj 20262.746 kr161 kr (6%)
23. maj 20262.585 kr32 kr (1%)
22. maj 20262.553 kr12 kr (0%)
20. maj 20262.565 kr23 kr (1%)
18. maj 20262.588 kr1 kr (0%)
15. maj 20262.589 kr4 kr (0%)
14. maj 20262.585 kr11 kr (0%)
13. maj 20262.574 kr11 kr (0%)
12. maj 20262.585 kr13 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret