Gå til hovedindhold

Hewlett Packard Enterprise HPE Aruba 6100 12G Class4 2G/2SFP 139W Switch 16-porte 10 Gigabit PoE+

Pris fra 8.163 krtil 9.319 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.156 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.354 kr 6. mar.

Sammenlign priser på HPE Aruba 6100 12G Class4 2G/2SFP 139W Switch 16-porte 10 Gigabit PoE+ og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8163 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hewlett Packard Enterprise Aruba 6100 Switch 12G CL4 2SFP+ 139W
8.163 kr
Til butik
Hewlett Packard Enterprise Aruba 6100 Switch 12G CL4 2SFP+ 139W billede

Produktinformation

Switch, Administreret, 12 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ + 2 x 1000Base-T, monterbar på stativ, PoE+ (139 W)

Produktspecifikationer

Kategori: Switch
Artikel nr.: JL679A#ABB
EAN: 0190017348964
Varenr.: 2918153
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hpe Cx6100 12g 2sfp Poe 139w Switch
-0%8.261 kr
Før 8.261,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HPE Aruba 6100 12G Class4 2G/2SFP 139W Switch 16-porte 10 Gigabit PoE+
8.420 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Hewlett Packard Enterprise ARUBA 6100 12G CL4 2SFP+
9.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HPE Aruba 6100 12G Class4 2G/2SFP 139W Switch 16-porte 10 Gigabit PoE+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HPE Aruba 6100 12G Class4 2G/2SFP 139W Switch 16-porte 10 Gigabit PoE+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK8.163 kr8.163 krKøb
2Dustin DK8.261 kr8.347,25 krKøb
3CompuMail DK8.420 kr8.420 krKøb
4Ultrashop9.319 kr9.319 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HPE Aruba 6100 12G Class4 2G/2SFP 139W Switch 16-porte 10 Gigabit PoE+

PriceData har fulgt prisen på HPE Aruba 6100 12G Class4 2G/2SFP 139W Switch 16-porte 10 Gigabit PoE+ i 180 dage. Laveste pris i perioden er 6.268 kr (registreret d. 17. december 2025), højeste er 8.441 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.356 kr.

Den nuværende pris på 8.163 kr er 11% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for HPE Aruba 6100 12G Class4 2G/2SFP 139W Switch 16-porte 10 Gigabit PoE+. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for HPE Aruba 6100 12G Class4 2G/2SFP 139W Switch 16-porte 10 Gigabit PoE+ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 20268.163 kr109 kr (1%)
13. maj 20268.054 kr138 kr (2%)
12. maj 20268.192 kr244 kr (3%)
9. maj 20268.436 kr1 kr (0%)
6. maj 20268.435 kr2 kr (0%)
4. maj 20268.437 kr1 kr (0%)
1. maj 20268.436 kr6 kr (0%)
30. apr. 20268.430 kr7 kr (0%)
25. apr. 20268.437 kr5 kr (0%)
22. apr. 20268.432 kr9 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret