Gå til hovedindhold

Hortus - Terrassevarmer hængemodel 600/1500 W, HA, Ø42 cm, sølv

HortusTerrassevarmereInfrarød halogenteknologiTerrasser og udestuerEAN: 5705858054384

Hortus terrassevarmer med infrarød halogenteknologi - 2 effekttrin, 4-5 m2 dækning. Ideel til terrassen, udestuen eller forteltet året rundt. Læs mere

Pris fra 626 krtil 925 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 299 kr (32% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 596 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Hortus - Terrassevarmer hængemodel 600/1500 W, HA, Ø42 cm, sølv og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 626 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hortus infrarød terrassevarmer hængemodel, 600/1500W
-10%626 kr
Før 695 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Terrassevarmer 1500W lofthængt HORTUS, sølv (211-305)
627 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HORTUS Terrassevarmer 1500W lofthængt
627 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hortus infrarød terrassevarmer hængemodel, 600/1500W
689 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hortus infrarød terrassevarmer hængemodel, 600/1500W
689 kr
Til butik
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
Hortus - Terrassevarmer hængemodel 600/1500 W, HA, Ø42 cm, sølv
-11%799 kr
Før 899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Terrassevarmer Hængemodel 600/1500 W Ha
799 kr
Til butik
Gå til Havehobby.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,4
E-mærke certificeret
HORTUS Terrassevarmer hængemodel 600/1500 Watt
899 kr
Til butik
Gå til SmartaSaker DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Ophængte infrarøde varmeapparater
925 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hortus - Terrassevarmer hængemodel 600/1500 W, HA, Ø42 cm, sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hortus - Terrassevarmer hængemodel 600/1500 W, HA, Ø42 cm, sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK626 kr626 krKøb
2CS MEGASTORE DK627 kr666 krKøb
3Proshop DK627 kr666 krKøb
4Greenline689 kr689 krKøb
5LavprisVærktøj689 kr689 krKøb
6Bolig & Haven799 kr799 krKøb
7Homeshop DK799 kr799 krKøb
8Havehobby.dk899 kr899 krKøb
9SmartaSaker DK925 kr925 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hortus terrassevarmer hængemodel 600/1500W

Hortus

Hortus terrassevarmer med infrarød halogenteknologi - 2 effekttrin, 4-5 m2 dækning. Ideel til terrassen, udestuen eller forteltet året rundt.

• terrassevarmer
• infrarød varmer
• lofthængt varmer
• hængevarmer
• udestue varmer
• terrasse opvarmning
• Terrasser og udestuer
• Infrarød halogenteknologi

Beskrivelse

Hortus terrassevarmer hængemodel 600/1500W er en praktisk og effektiv lofthængt terrassevarmer, perfekt til terrassen, udestuen eller forteltet. Varmeren er udstyret med infrarød halogenteknologi, der udsender mellem- og kortbølger som opvarmer de flader, de støder på undervejs. Dette giver en meget effektiv og behagelig varme uden at spilde energi på at opvarme luften. Terrassevarmeren har 2 effekttrin (600W/1500W) og kan dække et område på 4-5 m² til 4-6 personer. Den er fremstillet i aluminium med enkelte plastdele og har IP24 kapslingsklasse, hvilket gør den velegnet til både indendørs og udendørs brug. Med en opstartstid på kun 5 sekunder og 80% energiudnyttelse er den både hurtig og energibesparende. Driftsomkostningerne er kun ca. 1,25-3,10 kr. per time, og CO2-udledningen er markant lavere end traditionelle gasvarmere.

Specifikationer

type:Hængemodel
model:211-305
vægt:1,75 kg
effekt:600/1500W
højde:37 cm
diameter:42 cm
personer:4-6 personer
rørtype:Infrarød halogen
materiale:Aluminium og plast
spænding:230V - 50Hz
anvendelse:Indendørs og udendørs
opstartstid:5 sekunder
funktionstid:5000 timer
kapslingsklasse:IP24
ledningslængde:180 cm
dækningsområde:4-5 m²
energiudnyttelse:80%

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan terrassevarmeren bruges både inde og ude?

Ja, den har IP24 kapslingsklasse og er godkendt til både indendørs og udendørs brug.

Hvor hurtigt varmer den op?

Terrassevarmeren når fuld effekt på kun 5 sekunder takket være halogenteknologien.

Hvor stort område dækker den?

Den dækker 4-5 m² og kan varme op til 4-6 personer afhængigt af placeringen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hortus - Terrassevarmer hængemodel 600/1500 W, HA, Ø42 cm, sølv

PriceData har fulgt prisen på Hortus - Terrassevarmer hængemodel 600/1500 W, HA, Ø42 cm, sølv i 182 dage. Laveste pris i perioden er 535 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 626 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 604 kr.

Den nuværende pris på 626 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Hortus - Terrassevarmer hængemodel 600/1500 W, HA, Ø42 cm, sølv. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Hortus - Terrassevarmer hængemodel 600/1500 W, HA, Ø42 cm, sølv de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 2026626 kr7 kr (1%)
12. maj 2026619 kr1 kr (0%)
11. maj 2026620 kr1 kr (0%)
24. apr. 2026619 kr1 kr (0%)
23. apr. 2026620 kr1 kr (0%)
11. mar. 2026619 kr23 kr (4%)
9. mar. 2026596 kr23 kr (4%)
2. mar. 2026619 kr1 kr (0%)
1. mar. 2026620 kr1 kr (0%)
26. feb. 2026619 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret