Gå til hovedindhold

Hikvision Pro Series DS-7608NXI-K2 - NVR - 8 kanaler - netværket - 1U - rackversion

HikvisionEAN: 6942160489810
Pris fra 1.467 krtil 2.629 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.162 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.353 kr 7. maj

Sammenlign priser på Hikvision Pro Series DS-7608NXI-K2 - NVR - 8 kanaler - netværket - 1U - rackversion og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1467 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HIKVISION DS-7608NXI-K2(D) NVR 8 Kanal AcuSense
1.467 kr
Til butik
HIKVISION DS-7608NXI-K2(D) NVR 8 Kanal AcuSense billede

Produktspecifikationer

Artikel nr.: DS-7608NXI-K2(D)
EAN: 6942160489810
Varenr.: 1002374934
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hikvision Pro Series DS-7608NXI-K2 - NVR - 8 kanaler - netværket - 1U - rackversion
1.584 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksoptager til overvågning Hikvision DS-7608NXI-K2(D) - 8 kanaler, 4K
1.599 kr
Til butik
Netværksoptager til overvågning Hikvision DS-7608NXI-K2(D) - 8 kanaler, 4K billede

Produktinformation

Effektiv netværksoptager til videoovervågningHikvision DS-7608NXI-K2(D) er en pålidelig IP-optager til dig, der vil have stabil og fleksibel videoovervågning i hjemmet eller virksomheden. Med plads til op til 8 kanaler og maksimal opløsning på 3840 × 2160 får du skarpe optagelser, der gør det let at se detaljer på skærmen via HDMI eller VGA.Funktioner, der gør hverdagen lettereOptageren understøtter to interne harddiske (op til samlet 32 TB) via Serial ATA, så du kan gemme store mængder video. Den arbejder stabilt i temperaturer fra -10 °C til +55 °C og ved 10–90 % relativ luftfugtighed, hvilket passer til de fleste indendørs miljøer. Tilslutning klares via en 10/100 Mbps RJ45-port, og der er to USB 2.0-porte til hurtig backup. Enheden understøtter populære netværksprotokoller som HTTP/HTTPS, RTSP og IPv4/IPv6 og kan tilgås fra både Windows, macOS samt iOS og Android gennem kompatible browsere og apps.Farve: SortVideokanaler: 8Maks. opløsning: 3840 × 2160Understøttede HDD: 2 stk., op til i alt 32 TB (16 TB pr. HDD), Serial ATAUdgang: 1× HDMI, 1× VGANetværk: 1× RJ45 10/100 MbpsUSB-porte: 2× USB 2.0Lyd: 1× RCA ind, 1× RCA udStrømforbrug (typisk): 15 WUdgangsstrøm: 3,3 AWi‑Fi: NejUnderstøttede protokoller: HTTP, HTTPS, TCP/IP, IPv4/IPv6, UPnP, SNMP, RTSP, UDP, SMTP, NTP, DHCP, DNS, PPPoE, DDNS, FTPDrifts­temperatur: -10 °C til +55 °CRelativ luftfugtighed: 10 – 90 %Mål (H × B × D): 5,2 × 38,5 × 31,5 cmVægt: 1 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Hikvision
Kategori: Overvågningskameraer
Vægt: 4.52g
EAN: 6942160489810
Varenr.: 1990019
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksoptager til overvågning Hikvision DS-7608NXI-K2(D) - 8 kanaler, 4K
1.619 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Hikvision 8-ch 1U K Series AcuSense 4K
2.629 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hikvision Pro Series DS-7608NXI-K2 - NVR - 8 kanaler - netværket - 1U - rackversion koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hikvision Pro Series DS-7608NXI-K2 - NVR - 8 kanaler - netværket - 1U - rackversion koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.467 kr1.467 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.584 kr1.584 krKøb
3Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
4Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb
5Ultrashop2.629 kr2.629 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hikvision Pro Series DS-7608NXI-K2 - NVR - 8 kanaler - netværket - 1U - rackversion

PriceData har fulgt prisen på Hikvision Pro Series DS-7608NXI-K2 - NVR - 8 kanaler - netværket - 1U - rackversion i 99 dage. Laveste pris i perioden er 1.353 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 2.629 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.867 kr.

Den nuværende pris på 1.467 kr er 21% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Hikvision Pro Series DS-7608NXI-K2 - NVR - 8 kanaler - netværket - 1U - rackversion. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Hikvision Pro Series DS-7608NXI-K2 - NVR - 8 kanaler - netværket - 1U - rackversion de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.467 kr1 kr (0%)
28. maj 20261.468 kr30 kr (2%)
27. maj 20261.438 kr27 kr (2%)
24. maj 20261.465 kr30 kr (2%)
23. maj 20261.435 kr82 kr (6%)
7. maj 20261.353 kr227 kr (14%)
6. maj 20261.580 kr3 kr (0%)
5. maj 20261.577 kr576 kr (27%)
3. maj 20262.153 kr621 kr (41%)
2. maj 20261.532 kr47 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret