Gå til hovedindhold

Hellberg - XStream høreværn BT/LD 48001-001 SNR 29 dB | Høreværn | Elektronisk | EN 352-1

HellbergSikkerhedshandskerEAN: 7391441002481
Pris fra 1.189 krtil 2.143,75 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 954,75 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.178 kr 15. maj

Sammenlign priser på Hellberg - XStream høreværn BT/LD 48001-001 SNR 29 dB | Høreværn | Elektronisk | EN 352-1 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1189 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Hellberg Xstream LD høreværn
1.189 kr
Til butik
Hellberg Xstream LD høreværn billede

Produktinformation

Få effektiv hørebeskyttelse uden at miste kontakten til omgivelserne med Hellberg Xstream LD høreværn. Modellen er velegnet til arbejde, byggeplads, industri og støjende miljøer, hvor du både skal passe på hørelsen og kunne kommunikere i løbet af dagen. Som Bluetooth-høreværn lader Hellberg Xstream LD dig forbinde trådløst til din enhed, så du kan høre lyd og håndtere opkald uden løse kabler i vejen. Det betyder, at du kan beholde høreværnet på, mens du taler i telefon eller lytter til instruktioner. Active Listening til støjende miljøer Active Listening-funktionen hjælper dig med at høre advarselslyde og stemmer tydeligt, selv om du arbejder i støjende omgivelser. Når du står på en byggeplads eller i industrien, kan du stadig opfange vigtige signaler og kollegaers beskeder, samtidig med at høreværnet beskytter mod den skadelige del af støjen. Nem styring med gummibelagte knapper Gummibelagte knapper på høreværnet gør det enkelt at styre musik, opkald og stemmestyring. Når du har handsker på eller arbejder i et miljø, hvor du ikke vil tage telefonen op af lommen, kan du hurtigt justere lyden eller besvare et opkald direkte på høreværnet. Stemmestyring med Siri og Google Assistant Med understøttelse af Siri og Google Assistant kan du bruge stemmestyring uden at afbryde arbejdet. Det giver en mere flydende arbejdsdag, fordi du kan holde fokus på opgaven og stadig få adgang til funktioner på din enhed. I pakken: Hellberg Xstream LD høreværn.

Produktspecifikationer

Mærke: Hellberg
Artikel nr.: Xstream LD Headband
EAN: 7391441002481
Varenr.: 35463
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Høreværn Xstream LD medhøring Bluetooth
1.200 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
XSTREAM HØREVÆRN BT/LD
1.241,94 kr
Til butik
XSTREAM HØREVÆRN BT/LD billede

Produktinformation

Høreværn med Bluetooth til streaming af musik. Xstream opretter forbindelse til din telefon via Bluetooth, så du kan foretage trådløs musikstreaming og trådløse telefonopkald. Din hørelse er beskyttet, mens du nyder din yndlingsmusik med suveræn lydkvalit...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Kabler
EAN: 7391441002481
Varenr.: 15842234073423
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Xstream høreværn bt/ld
1.336,25 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Høreværn m/hovedbøjle aktivt XStream BT/LD SNR:29
-18%1.761,99 kr
Før 2.143,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Sikkerhedsgiganten
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hellberg - XStream høreværn BT/LD 48001-001 SNR 29 dB | Høreværn | Elektronisk | EN 352-1
2.143,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hellberg - XStream høreværn BT/LD 48001-001 SNR 29 dB | Høreværn | Elektronisk | EN 352-1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hellberg - XStream høreværn BT/LD 48001-001 SNR 29 dB | Høreværn | Elektronisk | EN 352-1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK1.189 kr1.189 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.200 kr1.200 krKøb
3EL-GROSSISTEN1.241,94 kr1.241,94 krKøb
4MaintainIt1.336,25 kr1.336,25 krKøb
5Globaltools.dk1.761,99 kr1.761,99 krKøb
6Sikkerhedsgiganten2.143,75 kr2.143,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hellberg - XStream høreværn BT/LD 48001-001 SNR 29 dB | Høreværn | Elektronisk | EN 352-1

PriceData har fulgt prisen på Hellberg - XStream høreværn BT/LD 48001-001 SNR 29 dB | Høreværn | Elektronisk | EN 352-1 i 185 dage. Laveste pris i perioden er 1.089 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 1.227 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.176 kr.

Den nuværende pris på 1.189 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Hellberg - XStream høreværn BT/LD 48001-001 SNR 29 dB | Høreværn | Elektronisk | EN 352-1. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Hellberg - XStream høreværn BT/LD 48001-001 SNR 29 dB | Høreværn | Elektronisk | EN 352-1 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 20261.189 kr11 kr (1%)
15. maj 20261.178 kr11 kr (1%)
9. apr. 20261.189 kr38 kr (3%)
3. apr. 20261.227 kr38 kr (3%)
25. mar. 20261.189 kr11 kr (1%)
24. mar. 20261.178 kr11 kr (1%)
22. mar. 20261.189 kr11 kr (1%)
21. mar. 20261.178 kr11 kr (1%)
19. mar. 20261.189 kr11 kr (1%)
17. mar. 20261.178 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret