Gå til hovedindhold

Boligcenter Havesofa Med Hynder Polyrattan Grå Grå Og Mørkegrå - pe rattan and glass / Rund

BoligcenterUdendørs sofaerEAN: 8721158547996
Pris fra 4.099 krtil 5.349 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.250 kr (23% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.999 kr 26. mar.

Sammenlign priser på Havesofa Med Hynder Polyrattan Grå Grå Og Mørkegrå - pe rattan and glass / Rund og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4099 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Havesofa med bord og hynder rund polyrattan grå
-22%4.099 kr
Før 5.224 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Havesofa med bord og hynder rund polyrattan grå billede

Produktinformation

Denne runde havesofa er det perfekte supplement til din have eller terrasse, og den giver et behageligt og indbydende sted at sidde og snakke med familie og venner eller bare slappe af og nyde udelivet. Slidstærkt materiale: PE-rattan, også kendt som polyrattan, er et stærkt syntetisk materiale, der ikke kræver meget vedligeholdelse, og det ligner naturlig rattan. Det er let i vægt, nemt at rengøre, og det anvendes ofte til udendørs møbler grundet dets holdbarhed og vejrbestandige egenskaber.Komfortabel siddeoplevelse: Disse havemøbler leveres med tykt polstrede hynder, så de giver en komfortabel siddeoplevelse.Aftagelige og vaskbare betræk: Disse sædehynder er forsynet med aftagelige betræk, så de nemt kan vaskes og vedligeholdes.Bordplade i glas: Havebordets top er fremstillet af stærkt og holdbart hærdet glas, så den er let at rengøre med en fugtig klud. Den giver desuden dit uderum et elegant præg.Robust og stabil ramme: Den pulverlakerede stålramme gør havemøblet stærkt og stabilt til daglig udendørs brug. Godt at vide:Vi anbefaler, at du beskytter dine udendørs møbler med et vandtæt overtræk for at sikre, at de forbliver smukke. Maks. bæreevne (pr. sæde ): 110 kgUV-resistentMontering/samling påkrævet: JaRund havesofaFarve: GråMateriale: Polyrattan, pulverlakeret stålProduktmål: 287 x 70 cm (Diameter x H)Indvendig diameter: 160 cmSamlet dybde: 240 cmSædedybde: 62 cmSædehøjde fra jorden (uden hynde): 40 cmArmlænets højde fra gulvet: 55 cmSofabord:Farve: GråMateriale: Polyrattan, pulverlakeret stål, hærdet glasMål: 51 x 36 cm (Diameter x H)Hynde:Farve: MørkegråMateriale, parasoldug: Stof (100 % polyester)Fyldmateriale, sædehynde: Skum...

Produktspecifikationer

Kategori: Sofaer
Vægt: 59.6g
EAN: 8721158547996
Varenr.: 1318372
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Havesofa med bord og hynder rund polyrattan grå
-21%4.119 kr
Før 5.244 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Havesofa med bord og hynder rund polyrattan grå billede

Produktinformation

Denne runde havesofa er det perfekte supplement til din have eller terrasse, og den giver et behageligt og indbydende sted at sidde og snakke med familie og venner eller bare slappe af og nyde udelivet. Slidstærkt materiale: PE-rattan, også kendt som polyrattan, er et stærkt syntetisk materiale, der ikke kræver meget vedligeholdelse, og det ligner naturlig rattan. Det er let i vægt, nemt at rengøre, og det anvendes ofte til udendørs møbler grundet dets holdbarhed og vejrbestandige egenskaber.Komfortabel siddeoplevelse: Disse havemøbler leveres med tykt polstrede hynder, så de giver en komfortabel siddeoplevelse.Aftagelige og vaskbare betræk: Disse sædehynder er forsynet med aftagelige betræk, så de nemt kan vaskes og vedligeholdes.Bordplade i glas: Havebordets top er fremstillet af stærkt og holdbart hærdet glas, så den er let at rengøre med en fugtig klud. Den giver desuden dit uderum et elegant præg.Robust og stabil ramme: Den pulverlakerede stålramme gør havemøblet stærkt og stabilt til daglig udendørs brug. Godt at vide:Vi anbefaler, at du beskytter dine udendørs møbler med et vandtæt overtræk for at sikre, at de forbliver smukke. Maks. bæreevne (pr. sæde ): 110 kgUV-resistentMontering/samling påkrævet: JaRund havesofaFarve: GråMateriale: Polyrattan, pulverlakeret stålProduktmål: 287 x 70 cm (Diameter x H)Indvendig diameter: 160 cmSamlet dybde: 240 cmSædedybde: 62 cmSædehøjde fra jorden (uden hynde): 40 cmArmlænets højde fra gulvet: 55 cmSofabord:Farve: GråMateriale: Polyrattan, pulverlakeret stål, hærdet glasMål: 51 x 36 cm (Diameter x H)Hynde:Farve: MørkegråMateriale, parasoldug: Stof (100 % polyester)Fyldmateriale, sædehynde: SkumFyldmateriale, ryghynde: BomuldsfibreMål, sædehynde: 64/106 x 65 x 3 cm (L x B x T)Mål, ryghynde: 55 x 40 x 13 cm (L x B x T)Pakken indeholder:1 x rund havesofa1 x sofabord12 x ryghynde6 x sædehynde med aftageligt og vaskbart betræk Maksimum 110 kg per sæde. Vær opmærksom på risikoen for åben ild og andre kilder til kraftig varme i nærheden af produktet.

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Sofaer
Materiale: pe rattan and glass
Vægt: 59.6g
EAN: 8721158547996
Varenr.: 1318372
Gå til BoligRetning
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Havesofa Med Hynder Polyrattan Grå Grå Og Mørkegrå - pe rattan and glass / Rund
-10%5.349 kr
Før 5.949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Havesofa Med Hynder Polyrattan Grå Grå Og Mørkegrå - pe rattan and glass / Rund billede

Produktinformation

Beskrivelse Giv din have eller terrasse et elegant løft med denne luksuriøse halvrunde havesofa i polyrattan. Den grå sofa med mørkegrå hynder skaber et indbydende udendørs miljø, hvor du kan nyde solskinnet, slappe af med en god bog eller samle familie o...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: vidaXL
Kategori: Udendørs sofaer
EAN: 8721158547996
Varenr.: 56896784007517

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Havesofa Med Hynder Polyrattan Grå Grå Og Mørkegrå - pe rattan and glass / Rund koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Havesofa Med Hynder Polyrattan Grå Grå Og Mørkegrå - pe rattan and glass / Rund koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK4.099 kr4.099 krKøb
2Livera DK4.119 kr4.188 krKøb
3BoligRetning5.349 kr5.349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Havesofa Med Hynder Polyrattan Grå Grå Og Mørkegrå - pe rattan and glass / Rund

PriceData har fulgt prisen på Havesofa Med Hynder Polyrattan Grå Grå Og Mørkegrå - pe rattan and glass / Rund i 180 dage. Laveste pris i perioden er 3.999 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 4.099 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.008 kr.

Den nuværende pris på 4.099 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Havesofa Med Hynder Polyrattan Grå Grå Og Mørkegrå - pe rattan and glass / Rund. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Havesofa Med Hynder Polyrattan Grå Grå Og Mørkegrå - pe rattan and glass / Rund de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20264.099 kr90 kr (2%)
30. mar. 20264.009 kr10 kr (0%)
26. mar. 20263.999 kr10 kr (0%)
25. mar. 20264.009 kr10 kr (0%)
12. mar. 20263.999 kr10 kr (0%)
11. mar. 20264.009 kr10 kr (0%)
7. mar. 20263.999 kr10 kr (0%)
6. mar. 20264.009 kr10 kr (0%)
2. mar. 20263.999 kr10 kr (0%)
1. mar. 20264.009 kr10 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret