Gå til hovedindhold

Hansgrohe vivenis 1-grebs håndvaskarmatur 80 med løft-op bundventil krom

HansgroheSanitetEAN: 4059625335246
Pris fra 1.079 krtil 1.299 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 220 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 989 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Hansgrohe vivenis 1-grebs håndvaskarmatur 80 med løft-op bundventil krom og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1079 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Vivenis 80 håndvaskarmatur, krom
1.079 kr
Til butik
Hansgrohe Vivenis 80 håndvaskarmatur, krom billede

Produktinformation

Hansgrohe Vivenis 80 kompakt armatur i krom til mindre vaske Vivenis 80 er et oplagt valg til gæstetoilettet eller det lille badeværelse, hvor pladsen er lidt mere begrænset. Det enkle design i krom skaber et roligt og stilrent udtryk, og den bløde vands...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hansgrohe
Kategori: Håndvaske
Farve: chrome
EAN: 4059625335246
Varenr.: 702072204
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Hansgrohe Vivenis håndvaskarmatur - krom 1-grebs
-3%1.179 kr
Før 1.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hansgrohe Vivenis håndvaskarmatur - krom 1-grebs billede

Produktinformation

Elegant håndvaskarmatur til moderne badeværelserHansgrohe Vivenis er et stilrent 1-grebs håndvaskarmatur i blankt krom, der løfter udtrykket på enhver vask. Med sin bløde, brede tud og slanke greb får du et harmonisk design, der passer flot ind i både nye og renoverede badeværelser. Den enkle betjening gør hverdagen nem, og den glatte overflade er let at holde pæn.Perfekt til dig, der vil opgradere armaturetVivenis-serien er skabt til dig, der ønsker et badeværelsesarmatur med et roligt og tidløst look. Den lave base og den velafbalancerede tud giver et behageligt vandfaldslignende udløb, som føles naturligt i brug. Et godt valg til gæstebadeværelser såvel som det primære familiebad.Produkttype: HåndvaskarmaturSerie: VivenisBetjening: 1-grebsOverflade: Krom...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Armaturer
Vægt: 9g
EAN: 4059625335246
Varenr.: 2148499
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hansgrohe Vivenis håndvaskarmatur - krom 1-grebs
-3%1.199 kr
Før 1.239 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hansgrohe Vivenis håndvaskarmatur - krom 1-grebs billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Armaturer
Vægt: 9g
EAN: 4059625335246
Varenr.: 2148499
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Vivenis 80 håndvaskarmatur, krom
1.199 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hansgrohe Vivenis 80 hndvaskarmatur, 1-grebs, lft-op bundventil, krom
1.225 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Hansgrohe Vivenis håndvaskarmatur 133mm med løft-op BV, krom
1.225,23 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Hansgrohe vivenis 1-grebs håndvaskarmatur 80 med løft-op bundventil krom
1.243 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Vivenis 80 håndvaskarmatur, krom
1.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe vivenis 1-grebs håndvaskarmatur 80 med løft-op bundventil krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe vivenis 1-grebs håndvaskarmatur 80 med løft-op bundventil krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS1.079 kr1.079 krKøb
2Boligcenter DK1.179 kr1.179 krKøb
3Vivas DK1.199 kr1.288 krKøb
4CompletVVS1.199 kr1.199 krKøb
5WATTOO.DK1.225 kr1.225 krKøb
6EL-GROSSISTEN1.225,23 kr1.225,23 krKøb
7Elvvs.dk1.243 kr1.243 krKøb
8BilligVVS DK1.299 kr1.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hansgrohe vivenis 1-grebs håndvaskarmatur 80 med løft-op bundventil krom

PriceData har fulgt prisen på Hansgrohe vivenis 1-grebs håndvaskarmatur 80 med løft-op bundventil krom i 182 dage. Laveste pris i perioden er 879 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.069 kr.

Den nuværende pris på 1.079 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Hansgrohe vivenis 1-grebs håndvaskarmatur 80 med løft-op bundventil krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Hansgrohe vivenis 1-grebs håndvaskarmatur 80 med løft-op bundventil krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20261.079 kr120 kr (10%)
24. maj 20261.199 kr120 kr (11%)
17. maj 20261.079 kr69,94 kr (6%)
16. maj 20261.148,94 kr69,94 kr (6%)
12. maj 20261.079 kr69,94 kr (6%)
11. maj 20261.148,94 kr69,94 kr (6%)
3. maj 20261.079 kr90 kr (9%)
3. apr. 2026989 kr77 kr (7%)
1. apr. 20261.066 kr115 kr (10%)
26. mar. 20261.181 kr115 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret