Gå til hovedindhold

hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 210 2jet, med udtræk, krom. C-tud

HansgroheSanitetComfortZone 210Moderne køkkener og madlavningEAN: 4059625255452

Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur med 2jet udtræksbruser og ComfortZone 210. Slankt design med keramisk kartusche og QuickClean teknologi. Læs mere

Pris fra 2.256 krtil 3.088 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 832 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.159 kr 2. jun.

Sammenlign priser på hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 210 2jet, med udtræk, krom. C-tud og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2256 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HG Talis M54 køkkenarmatur 210 - 2jet, med udtræk, krom. C-tud
2.256 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis M54 210 kkkenarmatur, udtrk, C-tud, 1-grebs, krom
2.350 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Hansgrohe Køkkenarmatur Talis M54 Udtr. 2jet Krom
2.399 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur, udtrækstud, krom
2.399 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
HG Talis M54 køkkenarmatur 210 2jet, med udtræk, krom. C-tud
2.502 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 210 2jet, med udtræk, krom. C-tud
2.792,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur, udtrækstud, krom
2.799 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Talis 220 køkkenarmatur med udtræk, krom
3.088 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 210 2jet, med udtræk, krom. C-tud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 210 2jet, med udtræk, krom. C-tud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.256 kr2.256 krKøb
2WATTOO.DK2.350 kr2.350 krKøb
3Homeshop DK2.399 kr2.399 krKøb
4LavprisVVS2.399 kr2.399 krKøb
5Elvvs.dk2.502 kr2.502 krKøb
6vvsfittings.dk2.792,5 kr2.792,5 krKøb
7BilligVVS DK2.799 kr2.799 krKøb
8Proshop DK3.088 kr3.088 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 210 2jet krom

Hansgrohe

Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur med 2jet udtræksbruser og ComfortZone 210. Slankt design med keramisk kartusche og QuickClean teknologi.

• køkkenarmatur
• køkkenhane
• vandhane
• hansgrohe hane
• talis armatur
• udtrækshane
• køkken armatur
• Moderne køkkener og madlavning
• ComfortZone 210

Beskrivelse

Hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 210 2jet kombinerer elegant design med praktisk funktionalitet. Armaturet har en høj C-formet tud med ComfortZone 210mm, der giver maksimal bevægelsesfrihed omkring køkkenvasken. Den fleksible udtræksbruser har to stråletyper - laminar spray der minimerer sprøjt og en blød brusestråle perfekt til at skylle grøntsager. Svingningsområdet kan justeres i fire trin: 60°, 110°, 150° eller 360°. Med keramisk kartusche for præcis kontrol, QuickClean teknologi til nem kalkfjernelse og maksimal vandstrøm på 8 l/min ved 3 bar. Kromet overflade er slidstærk og nem at rengøre. Inkluderer fleksible tilslutningsslanger 3/8" og integreret kontraventil.

Specifikationer

højde:435 mm
betjening:1-grebs
kartusche:Keramisk
materiale:Messing
montering:Bord/vask
overflade:Krom
ComfortZone:210 mm
tilslutning:G 3/8"-slanger
kontraventil:Integreret
stråletyper:Laminar spray, brusestråle
udtrækslængde:op til 50 cm
svingningsområde:60°, 110°, 150°, 360°
særlige funktioner:QuickClean, Quick-Connect bruserslange
maksimal gennemstrømning:8 l/min ved 3 bar

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan udtrækshanen nå alle hjørner af vasken?

Ja, med svingningsområdet på op til 360° og udtræk på 50 cm når den alle hjørner af en almindelig køkkenvask.

Hvordan fjerner jeg kalk fra armaturet?

Med QuickClean teknologi fjerner du nemt kalk ved at gnide let med en finger på silikonedyserne.

Hvilke stråletyper har armaturet?

Talis M54 har to stråletyper: laminar spray der minimerer sprøjt og brusestråle til skylning af madvarer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 210 2jet, med udtræk, krom. C-tud

PriceData har fulgt prisen på hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 210 2jet, med udtræk, krom. C-tud i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.069 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 2.281 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.211 kr.

Den nuværende pris på 2.256 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 210 2jet, med udtræk, krom. C-tud. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for hansgrohe Talis M54 køkkenarmatur 210 2jet, med udtræk, krom. C-tud de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.256 kr97 kr (4%)
2. jun. 20262.159 kr97 kr (4%)
1. jun. 20262.256 kr97 kr (4%)
26. maj 20262.159 kr97 kr (4%)
24. maj 20262.256 kr97 kr (4%)
17. maj 20262.159 kr97 kr (4%)
16. maj 20262.256 kr97 kr (4%)
12. maj 20262.159 kr97 kr (4%)
11. maj 20262.256 kr97 kr (4%)
3. apr. 20262.159 kr95 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret