Gå til hovedindhold

hansgrohe iBox universal 2 indbygningsdel inkl. lækagesikringer G 1/2 - til indbygget montering til bruser, badekar og termostat

HansgroheSanitetEAN: 4059625315972
Pris fra 1.099 krtil 1.619 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 520 kr (32% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på hansgrohe iBox universal 2 indbygningsdel inkl. lækagesikringer G 1/2 - til indbygget montering til bruser, badekar og termostat og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1099 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe iBox Universal 2 indbygningsdel med lækagesikringer
-31%1.099 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hansgrohe iBox Universal 2 indbygningsdel med lækagesikringer billede

Produktinformation

Enkel installation af kar- og brusearmaturer med iBox Universal 2 iBox Universal 2 fra Hansgrohe gør installationen af badekar- og brusearmaturer lettere. Denne indbygningsdel er kompatibel med Hansgrohe-serierne ShowerSelect Comfort og DuoTurn. Indbygnin...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hansgrohe
Kategori: Brus & afskærmning
EAN: 4059625315972
Varenr.: 727598034
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Hansgrohe iBox universal 2 Indbygningsdel med lækagesikring
1.132,79 kr
Til butik
Hansgrohe iBox universal 2 Indbygningsdel med lækagesikring billede

Produktinformation

Nem installation af bruse- og kararmaturer med iBox Universal 2Med en Hansgrohe iBox Universal 2 indbygningsdel forenkles installationen af kar- og brusearmaturer til indbygning. Boksen passer til Hansgrohe-serierne ShowerSelect Comfort samt DuoTurn.Indby...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Lamper & Armaturer
EAN: 4059625315972
Varenr.: 15844065411407
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe iBox Universal 2 indbygningsdel med lækagesikringer
-31%1.295 kr
Før 1.869 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hansgrohe iBox Universal 2 indbygningsdel med lækagesikringer billede

Produktinformation

Nem installation af bruse- og kararmaturer med iBox Universal 2 Med en Hansgrohe iBox Universal 2 indbygningsdel forenkles installationen af kar- og brusearmaturer til indbygning. Boksen passer til Hansgrohe-serierne ShowerSelect Comfort samt DuoTurn. Ind...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hansgrohe
Kategori: Bruseren
EAN: 4059625315972
Varenr.: 727598034
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
hansgrohe iBox universal 2 indbygningsdel inkl. lækagesikringer G 1/2 - til indbygget montering til bruser, badekar og termostat
1.431 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
hansgrohe iBox universal 2 indbygn.sdel inkl. lækagesikringer G 1/2
1.482,5 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ibox universal 2 inkl 1/2" lækagesikring
1.555 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe iBox Universal 2 indbygningsdel med lækagesikringer
-10%1.619 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad hansgrohe iBox universal 2 indbygningsdel inkl. lækagesikringer G 1/2 - til indbygget montering til bruser, badekar og termostat koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad hansgrohe iBox universal 2 indbygningsdel inkl. lækagesikringer G 1/2 - til indbygget montering til bruser, badekar og termostat koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS1.099 kr1.099 krKøb
2EL-GROSSISTEN1.132,79 kr1.132,79 krKøb
3BilligVVS DK1.295 kr1.295 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.431 kr1.431 krKøb
5vvsfittings.dk1.482,5 kr1.482,5 krKøb
6MaintainIt1.555 kr1.555 krKøb
7LavprisVVS1.619 kr1.619 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for hansgrohe iBox universal 2 indbygningsdel inkl. lækagesikringer G 1/2 - til indbygget montering til bruser, badekar og termostat

PriceData har fulgt prisen på hansgrohe iBox universal 2 indbygningsdel inkl. lækagesikringer G 1/2 - til indbygget montering til bruser, badekar og termostat i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.099 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 1.480,34 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.384 kr.

Den nuværende pris på 1.099 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 26% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for hansgrohe iBox universal 2 indbygningsdel inkl. lækagesikringer G 1/2 - til indbygget montering til bruser, badekar og termostat. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for hansgrohe iBox universal 2 indbygningsdel inkl. lækagesikringer G 1/2 - til indbygget montering til bruser, badekar og termostat de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.099 kr33,79 kr (3%)
26. maj 20261.132,79 kr33,79 kr (3%)
20. maj 20261.099 kr345,6 kr (24%)
17. maj 20261.444,6 kr35,74 kr (2%)
15. maj 20261.480,34 kr49,34 kr (3%)
11. maj 20261.431 kr49,34 kr (3%)
10. maj 20261.480,34 kr49,34 kr (3%)
3. maj 20261.431 kr82 kr (6%)
3. apr. 20261.349 kr122,81 kr (8%)
21. mar. 20261.471,81 kr43,81 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret