Gå til hovedindhold

HansGrohe brusersæt Vario med Varia brusestang 72 cm og håndbruser med 2 spray funktioner

HansgroheSanitetQuickClean teknologiModerne badeværelseEAN: 4011097815718

Hansgrohe Crometta Vario Brusersæt med 72 cm bruserstang og 100mm håndbruser. Inkluderer Rain og IntenseRain strålarter med QuickClean anti-kalk teknologi. Læs mere

Pris fra 389 krtil 607,5 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 218,5 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på HansGrohe brusersæt Vario med Varia brusestang 72 cm og håndbruser med 2 spray funktioner og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 389 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hansgrohe Crometta Vario brusest, 72 cm, krom/hvid
389 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Hansgrohe Bruserstangsæt 720mm Crometta
429 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
hansgrohe Crometta Vario/Varia brusesæt 72 cm
430 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Crometta Brusesæt Vario
463,35 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HansGrohe brusersæt Vario med Varia brusestang 72 cm og håndbruser med 2 spray funktioner
464 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Crometta brusesæt vario
482,5 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Hg crometta vario sæt 72 cm hk
510,75 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Crometta Vario brusesæt, 72 cm, krom
522 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
hansgrohe Crometta Vario/Varia brusesæt 72 cm
607,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HansGrohe brusersæt Vario med Varia brusestang 72 cm og håndbruser med 2 spray funktioner koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HansGrohe brusersæt Vario med Varia brusestang 72 cm og håndbruser med 2 spray funktioner koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK389 kr389 krKøb
2Homeshop DK429 kr429 krKøb
3Elvvs.dk430 kr430 krKøb
4Billigelogvvs.dk463,35 kr463,35 krKøb
5CS MEGASTORE DK464 kr503 krKøb
6MaintainIt482,5 kr482,5 krKøb
7VVS.dk510,75 kr510,75 krKøb
8Proshop DK522 kr561 krKøb
9vvsfittings.dk607,5 kr607,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hansgrohe Crometta Vario Brusersæt 72 cm

Hansgrohe

Hansgrohe Crometta Vario Brusersæt med 72 cm bruserstang og 100mm håndbruser. Inkluderer Rain og IntenseRain strålarter med QuickClean anti-kalk teknologi.

• hansgrohe brusersæt
• crometta bruser
• bruserstang 72 cm
• håndbruser
• bruserslange
• rain bruser
• quickclean
• Moderne badeværelse
• QuickClean teknologi

Beskrivelse

Hansgrohe Crometta Vario Brusersæt er et komplet brusesystem designet til moderne badeværelser. Sættet består af en 72 cm justerbar bruserstang, en 100mm Crometta Vario håndbruser med to strålarter (Rain og IntenseRain), og en 1,60 m Comfortflex bruserslange. QuickClean-teknologien gør rengøring nem ved at fjerne kalkaflejringer med et let tryk af fingeren. Bruserstangen har variabel borehulsafstand på 400-670 mm, hvilket gør installation fleksibel. Med maksimal gennemstrøm på 14 l/min ved 3 bar sikrer systemet effektiv vandstrøm. Perfekt til familier der ønsker kvalitet og funktionalitet i ét elegant design.

Specifikationer

justering:90° vinkel, svingbar højde
teknologi:QuickClean anti-kalk
strålarter:Rain, IntenseRain
monteringstype:Vægmonteret
slange længde:1,60 m
borehulsafstand:400-670 mm variabel
bruserstørrelse:100 mm
materiale beslag:Kunststof
bruserstang bredde:22 mm
bruserstang længde:72 cm
overfladebehandling:Krom
maksimal gennemstrøm:14 l/min ved 3 bar

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er QuickClean teknologi?

QuickClean gør det nemt at fjerne kalkaflejringer ved at gnubbe let med fingeren på silikone dyser, så din bruser altid ser ny ud.

Kan bruserstangen justeres i højde?

Ja, bruserstangen kan justeres i højde og holderen kan svinge med 90° vinkel for optimal placering.

Hvor meget vand bruger bruseren?

Maksimal gennemstrømsmængde er 14 liter per minut ved 3 bar vandtryk, hvilket sikrer god vandstrøm men stadig er vandbesparende.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HansGrohe brusersæt Vario med Varia brusestang 72 cm og håndbruser med 2 spray funktioner

PriceData har fulgt prisen på HansGrohe brusersæt Vario med Varia brusestang 72 cm og håndbruser med 2 spray funktioner i 163 dage. Laveste pris i perioden er 389 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 429 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 406 kr.

Den nuværende pris på 389 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for HansGrohe brusersæt Vario med Varia brusestang 72 cm og håndbruser med 2 spray funktioner. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for HansGrohe brusersæt Vario med Varia brusestang 72 cm og håndbruser med 2 spray funktioner de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026389 kr40 kr (9%)
1. jun. 2026429 kr34 kr (9%)
27. maj 2026395 kr34 kr (8%)
26. maj 2026429 kr34 kr (9%)
23. maj 2026395 kr34 kr (8%)
22. maj 2026429 kr34 kr (9%)
8. maj 2026395 kr24,06 kr (6%)
7. maj 2026419,06 kr3,94 kr (1%)
6. maj 2026423 kr3,94 kr (1%)
3. maj 2026419,06 kr30,06 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret