Gå til hovedindhold

HANSGrohe Croma 100 Vario brusesæt med 650 mm brusestang, Ø100 mm håndbruser med 4 strålefunktioner samt bruseslange på 1,6 meter

HansgroheSanitetEAN: 4011097537405
Pris fra 570 krtil 810 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 240 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 548 kr 9. mar.

Sammenlign priser på HANSGrohe Croma 100 Vario brusesæt med 650 mm brusestang, Ø100 mm håndbruser med 4 strålefunktioner samt bruseslange på 1,6 meter og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 570 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HANSGrohe Croma 100 Vario brusesæt med 650 mm brusestang, Ø100 mm håndbruser med 4 strålefunktioner samt bruseslange på 1,6 meter
570 kr
Til butik
HANSGrohe Croma 100 Vario brusesæt med 650 mm brusestang, Ø100 mm håndbruser med 4 strålefunktioner samt bruseslange på 1,6 meter billede

Produktspecifikationer

Mærke: HANSGROHE
Kategori: Brusersæt & tilbehør
Farve: 1
Artikel nr.: 27772000
EAN: 4011097537405
Varenr.: 3336851
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Croma 100 Vario brusesæt, krom
-6%575 kr
Før 609 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hansgrohe Croma 100 Vario brusesæt, krom billede

Produktinformation

Stor, smuk og vellidt. Millioner af fans verden over har gjort Croma 100 til den mest succesfulde blandt Hansgrohes brusere. Det store bruserhoved skaber en bred og blød bruseregn. Bruseoplevelsen udvides yderligere af bruserens indstillelige variostråle.

Produktspecifikationer

Mærke: Hansgrohe
Kategori: Brus
Farve: chrome
Størrelse: 65 cm (brusestang), 1600 mm (slange), Ø100 mm (hån
EAN: 4011097537405
Varenr.: 737702404
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
hansgrohe Croma 100 Vario håndbrusersæt
663 kr
Til butik
hansgrohe Croma 100 Vario håndbrusersæt billede

Produktinformation

Hansgrohe Croma 100 Vario brusersæt Stor, smuk og vellidt. Millioner af fans verden over har gjort Croma 100 til den mest succesfulde blandt Hansgrohes brusere. Det store bruserhoved på 100 mm i diameter skaber en bred og blød bruseregn. Bruseoplevelsen u...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hansgrohe
Kategori: Brusesæt
EAN: 4011097537405
Varenr.: 46714
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Hg croma 100 variojet 27772
705,75 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Hansgrohe Croma 100 Vario brusesæt, med sæbeskål, 65 cm, krom
708,75 kr
Til butik
Gå til Gulv og Flise Eksperten DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Brusesæt Hansgrohe Croma 100 Vario m bruserstang Krom
709 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Croma 100 Vario brusesæt, krom
709 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
hansgrohe Croma 100 Vario håndbrusersæt
721,25 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Croma 100 Vario brusesæt, krom
739 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Croma 100 vario brusesæt 4 sprays
768,75 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Croma 100 Vario brusesæt 65 cm, 4 stråletyper, krom
810 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HANSGrohe Croma 100 Vario brusesæt med 650 mm brusestang, Ø100 mm håndbruser med 4 strålefunktioner samt bruseslange på 1,6 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HANSGrohe Croma 100 Vario brusesæt med 650 mm brusestang, Ø100 mm håndbruser med 4 strålefunktioner samt bruseslange på 1,6 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK570 kr609 krKøb
2LavprisVVS575 kr575 krKøb
3Elvvs.dk663 kr663 krKøb
4VVS.dk705,75 kr705,75 krKøb
5EL-GROSSISTEN708,75 kr708,75 krKøb
6Gulv og Flise Eksperten DK709 kr709 krKøb
7BilligVVS DK709 kr709 krKøb
8vvsfittings.dk721,25 kr721,25 krKøb
9CompletVVS739 kr739 krKøb
10MaintainIt768,75 kr768,75 krKøb
11Proshop DK810 kr849 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HANSGrohe Croma 100 Vario brusesæt med 650 mm brusestang, Ø100 mm håndbruser med 4 strålefunktioner samt bruseslange på 1,6 meter

PriceData har fulgt prisen på HANSGrohe Croma 100 Vario brusesæt med 650 mm brusestang, Ø100 mm håndbruser med 4 strålefunktioner samt bruseslange på 1,6 meter i 183 dage. Laveste pris i perioden er 516 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 611 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 577 kr.

Den nuværende pris på 570 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for HANSGrohe Croma 100 Vario brusesæt med 650 mm brusestang, Ø100 mm håndbruser med 4 strålefunktioner samt bruseslange på 1,6 meter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for HANSGrohe Croma 100 Vario brusesæt med 650 mm brusestang, Ø100 mm håndbruser med 4 strålefunktioner samt bruseslange på 1,6 meter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026570 kr1 kr (0%)
25. maj 2026569 kr9 kr (2%)
23. maj 2026560 kr1 kr (0%)
21. maj 2026559 kr16 kr (3%)
17. maj 2026575 kr31 kr (5%)
16. maj 2026606 kr31 kr (5%)
15. maj 2026575 kr12 kr (2%)
14. maj 2026563 kr12 kr (2%)
13. maj 2026575 kr12 kr (2%)
10. maj 2026563 kr12 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret