Gå til hovedindhold

Halo Design HUDSON Gulvl. LED 2L G9, Opal glas / B-Stål - 736904

Halo DesignLamperJusterbare armeLæsning og arbejdslysEAN: 5705639736904

Halo Design Hudson LED gulvlampe med 2 justerbare arme og opal glasskærme. Designet af Michael Waltersdorff med børstet stål finish og 38° lysspredning. Læs mere

Pris fra 1.006 krtil 1.290 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 284 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 804,8 kr 16. mar.

Sammenlign priser på Halo Design HUDSON Gulvl. LED 2L G9, Opal glas / B-Stål - 736904 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1006 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Halo Design HUDSON Gulvl. LED 2L G9, Opal glas / B-Stål - 736904
1.006 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Hudson gulvlampe, 2-armet, stål
1.099 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Halo Design Hudson gulvlampe, 2-armet, stål
1.099 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Hudson gulvlampe, 2-armet, stål
1.199 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Hudson gulvlampe, 2-armet, stål
1.199 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Halo Design Hudson gulvlampe, 2-armet, stål
1.199 kr
Til butik
Gå til SELTA
TrustScore 5 ud af 54,7
Hudson gulvlampe m/2 arme opal glas/børstet stål
-20%1.279,2 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hudson 2 Gulvlampe Halo Design - Stue - Metal
-19%1.290 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Halo Design HUDSON Gulvl. LED 2L G9, Opal glas / B-Stål - 736904 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Halo Design HUDSON Gulvl. LED 2L G9, Opal glas / B-Stål - 736904 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Homeshop DK1.006 kr1.006 krKøb
2LampeGuru.dk1.099 kr1.099 krKøb
3LavprisEl1.099 kr1.099 krKøb
4BilligVVS DK1.199 kr1.199 krKøb
5Greenline1.199 kr1.199 krKøb
6LavprisVVS1.199 kr1.199 krKøb
7SELTA1.279,2 kr1.279,2 krKøb
8Lampemesteren DK1.290 kr1.290 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Halo Design Hudson LED gulvlampe

Halo Design

Halo Design Hudson LED gulvlampe med 2 justerbare arme og opal glasskærme. Designet af Michael Waltersdorff med børstet stål finish og 38° lysspredning.

• gulvlampe
• standerlampe
• læselampe
• halo lampe
• hudson lampe
• justerbar lampe
• led gulvlampe
• Læsning og arbejdslys
• Justerbare arme

Beskrivelse

Halo Design Hudson LED gulvlampe er en elegant og funktionel standerlampe med to justerbare arme og opal glasskærme. Designet af Michael Waltersdorff i børstet stål med skandinavisk udtryk. Gulvlampen har 2x G9 fatninger med maksimalt 7W pr. lyskilde og giver et fokuseret lys med 38 graders spredning. Perfekt som læselampe ved sofaen eller skrivebordet. De fleksible arme kan justeres i flere led for målrettet belysning. Lampen er 120 cm høj og passer ind i de fleste hjem med sit tidløse design. LED lyskilder medfølger ikke. Halo Design blev grundlagt i 1994 i København og er kendt for originale lamper med skandinavisk design til overkommelige priser.

Specifikationer

bredde:25 cm
højde:120 cm
fatning:2x G9
garanti:2 år
levetid:30000 timer
designer:Michael Waltersdorff
diameter:15 mm
ip_klasse:IP20
materiale:Børstet stål og opal glas
ra_værdi:80-85
spænding:230V
max_effekt:2x 7W
lysspredning:38 grader
ledningslængde:180 cm
kulørtemperatur:3000K

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan armene på Hudson gulvlampen justeres?

Ja, begge arme kan justeres i flere led, så du kan målrette lyset præcist hvor det ønskes.

Følger der LED pærer med lampen?

Nej, G9 LED pærer skal købes separat. Lampen bruger 2x G9 pærer med maksimalt 7W pr. styk.

Hvor høj er Hudson gulvlampen?

Lampen er 120 cm høj og passer derfor ind i de fleste rum og ved siden af sofaer og stole.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Halo Design HUDSON Gulvl. LED 2L G9, Opal glas / B-Stål - 736904

PriceData har fulgt prisen på Halo Design HUDSON Gulvl. LED 2L G9, Opal glas / B-Stål - 736904 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 804,8 kr (registreret d. 16. marts 2026), højeste er 1.006 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 981 kr.

Den nuværende pris på 1.006 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Halo Design HUDSON Gulvl. LED 2L G9, Opal glas / B-Stål - 736904. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Halo Design HUDSON Gulvl. LED 2L G9, Opal glas / B-Stål - 736904 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.006 kr7 kr (1%)
24. maj 2026999 kr7 kr (1%)
23. maj 20261.006 kr7 kr (1%)
7. maj 2026999 kr25 kr (3%)
3. maj 2026974 kr32 kr (3%)
24. mar. 20261.006 kr201,2 kr (25%)
16. mar. 2026804,8 kr201,2 kr (20%)
15. mar. 20261.006 kr7 kr (1%)
12. feb. 2026999 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret