Gå til hovedindhold

Halo Design HUDSON gulvlampe LED 2L GU10, sort - 716685

Halo DesignLamperJusterbare armeLæsning og hyggebelysningEAN: 5705639716685

Halo Design Hudson gulvlampe med 2 justerbare arme og indbygget dæmper. Moderne LED belysning på 10W giver 1060 lumen til perfekt læsning. Læs mere

Pris fra 959 krtil 1.705,1 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 746,1 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 728 kr 2. mar.

Sammenlign priser på Halo Design HUDSON gulvlampe LED 2L GU10, sort - 716685 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 959 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Hudson gulvlampe, 2-armet, sort
959 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Halo Design Hudson gulvlampe, 2-armet, sort
959 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Hudson gulvlampe, 2-armet, sort
1.099 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Hudson gulvlampe, 2-armet, sort
1.099 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hudson 2 Gulvlampe Black Halo Design - Stue - Metal
-17%1.165 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Halo Design HUDSON gulvlampe LED 2L GU10, sort - 716685
1.299 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HUDSON Gulvlampe LED 2L GU10, sort
1.705,1 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Halo Design HUDSON gulvlampe LED 2L GU10, sort - 716685 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Halo Design HUDSON gulvlampe LED 2L GU10, sort - 716685 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk959 kr959 krKøb
2LavprisEl959 kr959 krKøb
3BilligVVS DK1.099 kr1.099 krKøb
4Greenline1.099 kr1.099 krKøb
5Lampemesteren DK1.165 kr1.165 krKøb
6Homeshop DK1.299 kr1.299 krKøb
7EL-GROSSISTEN1.705,1 kr1.705,1 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Halo Design Hudson gulvlampe 2-armet sort

Halo Design

Halo Design Hudson gulvlampe med 2 justerbare arme og indbygget dæmper. Moderne LED belysning på 10W giver 1060 lumen til perfekt læsning.

• standerlampe
• gulvlampe
• læselampe
• led lampe
• dæmpbar lampe
• justerbar lampe
• halo lampe
• Læsning og hyggebelysning
• Justerbare arme

Beskrivelse

Halo Design Hudson gulvlampe er en elegant standerlampe med 2 justerbare arme, designet af Michael Waltersdorff. Med 10W LED teknologi leverer den 1060 lumen og har en spredningsvinkel på 38 grader. Den indbyggede dæmper gør det nemt at justere lysstyrken efter behov. Lampens 120 cm højde og sortlakerede metalfinish passer perfekt ind i moderne danske hjem. Ideelt til læsning, arbejde eller hyggebelysning i stuen, soveværelset eller hjemmekontoret. LED lyskilder på 5W pr. arm sikrer energieffektiv drift og lang holdbarhed.

Specifikationer

effekt:10W LED
højde:120 cm
fatning:2x GU10
garanti:2 år
levetid:30.000 timer
designer:Michael Waltersdorff
diameter:50 mm
dæmpbar:Ja, indbygget dæmper
ip_klasse:IP20
lysstyrke:1060 lumen
materiale:Metal, sortlakeret
spænding:230V
energimærke:E
farvegengivelse:RA 80-85
farvetemperatur:3000K (varm hvid)
ledningslængde:180 cm
spredningsvinkel:38 grader

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan armene justeres uafhængigt af hinanden?

Ja, begge arme kan justeres individuelt, så du kan målrette lyset præcist hvor du har brug for det.

Er LED pærerne udskiftelige?

Ja, lampen bruger standard GU10 LED pærer, som nemt kan udskiftes når det bliver nødvendigt.

Hvor kraftig er den indbyggede dæmper?

Den indbyggede dæmper giver fuld kontrol over lysstyrken fra minimum til maksimum 1060 lumen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Halo Design HUDSON gulvlampe LED 2L GU10, sort - 716685

PriceData har fulgt prisen på Halo Design HUDSON gulvlampe LED 2L GU10, sort - 716685 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 719 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 959 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 798 kr.

Den nuværende pris på 959 kr er 20% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Halo Design HUDSON gulvlampe LED 2L GU10, sort - 716685. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Halo Design HUDSON gulvlampe LED 2L GU10, sort - 716685 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. maj 2026959 kr72 kr (8%)
7. apr. 2026887 kr60 kr (7%)
19. mar. 2026827 kr12 kr (1%)
16. mar. 2026815 kr14 kr (2%)
4. mar. 2026801 kr5 kr (1%)
3. mar. 2026796 kr68 kr (9%)
2. mar. 2026728 kr68 kr (9%)
1. mar. 2026796 kr68 kr (9%)
7. feb. 2026728 kr68 kr (9%)
6. feb. 2026796 kr68 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret