Gå til hovedindhold

HAGER Gruppetavle 3 x 18 moduler med PE-klemme HxBxD: 500 x 355 x 103 mm IP 30, Hvid RAL 9010

HagerEludstyr54 modulerProfessionel installationEAN: 3250612845880

Hager Gamma Gruppetavle GD318B med 54 moduler i 3 rækker. Hvid RAL 9010, IP30 beskyttelse, til udvendig vægmontering. Dobbeltisoleret klasse II. Læs mere

Pris fra 637 krtil 865 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 228 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 600 kr 29. mar.

Sammenlign priser på HAGER Gruppetavle 3 x 18 moduler med PE-klemme HxBxD: 500 x 355 x 103 mm IP 30, Hvid RAL 9010 og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 637 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HAGER Gruppetavle 3 x 18 moduler med PE-klemme HxBxD: 500 x 355 x 103 mm IP 30, Hvid RAL 9010
637 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hager Gruppetavle 3R 54M m PE-klemme
637 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hager Gamma gruppetavle, klemme på 3x18 moduler
638 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Gruppetavle, 3 rkker, 54 moduler, med PE-klemme, GD318B
661 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
GRUPPETAVLE 3R 54M M.PE-KLEMME
672,11 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Hager Gruppetavle 3R 54 modul med PE-klemme GD318B - Hvid
695 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Gruppetavle 3R 54M M.Pe-Klemme
706,4 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hager Gamma gruppetavle, klemme, 3x18 moduler
719 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Gruppetavle 3r 54m m.pe-klemme
728,75 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hager Gamma gruppetavle, klemme på 3x18 moduler
735 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hager Gamma gruppetavle, klemme, 3x18 moduler
865 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HAGER Gruppetavle 3 x 18 moduler med PE-klemme HxBxD: 500 x 355 x 103 mm IP 30, Hvid RAL 9010 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HAGER Gruppetavle 3 x 18 moduler med PE-klemme HxBxD: 500 x 355 x 103 mm IP 30, Hvid RAL 9010 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK637 kr676 krKøb
2Proshop DK637 kr676 krKøb
3LavprisEl638 kr638 krKøb
4WATTOO.DK661 kr661 krKøb
5EL-GROSSISTEN672,11 kr672,11 krKøb
6Elvvs.dk695 kr695 krKøb
7Billigelogvvs.dk706,4 kr706,4 krKøb
8Greenline719 kr719 krKøb
9MaintainIt728,75 kr728,75 krKøb
10LavprisVVS735 kr735 krKøb
11BilligVVS DK865 kr865 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hager Gamma Gruppetavle GD318B

Hager

Hager Gamma Gruppetavle GD318B med 54 moduler i 3 rækker. Hvid RAL 9010, IP30 beskyttelse, til udvendig vægmontering. Dobbeltisoleret klasse II.

• gruppetavle
• fordelingstavle
• el-tavle
• sikringstavle
• hager tavle
• gamma serie
• Professionel installation
• 54 moduler

Beskrivelse

Hager Gamma Gruppetavle GD318B er en professionel el-fordelingstavle designet til brug i private boliger, kontorer og lignende installationer. Tavlen har 54 moduler fordelt på 3 rækker med 18 moduler hver, hvilket giver rigelig plads til sikringer og kontaktorer. Gruppetavlen er fremstillet i hvidt RAL 9010 og har IP30 beskyttelse, som øges til IP40 når lågen er monteret. Den er dobbeltisoleret klasse II med isolerende bagplade for maksimal sikkerhed. Tavlen tåler nominel spænding på 400V/50Hz og strømme op til 63A med 10kA kortslutningsholdbarhed. Leveres komplet med DIN-skinner, PE-klemmer, sammenbygningsbeslag og opmærkningsrude. Alle komponenter er selvslukkende ved 850°C og overholder IEC695-2-1 og EN60439-3 standarder. Mål: 500x355x103mm.

Specifikationer

mål:500x355x103mm
farve:Hvid RAL 9010
vægt:2,58 kg
strøm:Op til 63A
moduler:54 (3x18)
rækker:3
standard:IEC695-2-1 / EN60439-3
isolering:Klasse II dobbeltisoleret
materiale:Selvslukkende ved 850°C
montering:Udvendig vægmontering
spænding:400V/50Hz
beskyttelse:IP30 (IP40 med låge)
kortslutning:10kA

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange sikringer kan tavlen rumme?

Tavlen har plads til 54 moduler fordelt på 3 rækker, hvilket typisk kan rumme 18-54 sikringer afhængig af sikringernes bredde.

Er tavlen egnet til udendørs brug?

Nej, tavlen har IP30 beskyttelse og er designet til indendørs montering på væg i tørre rum som boliger og kontorer.

Følger der PE-klemmer med?

Ja, tavlen leveres komplet med PE-klemmer, DIN-skinner med endestop og sammenbygningsbeslag.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HAGER Gruppetavle 3 x 18 moduler med PE-klemme HxBxD: 500 x 355 x 103 mm IP 30, Hvid RAL 9010

PriceData har fulgt prisen på HAGER Gruppetavle 3 x 18 moduler med PE-klemme HxBxD: 500 x 355 x 103 mm IP 30, Hvid RAL 9010 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 577 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 637 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 604 kr.

Den nuværende pris på 637 kr er 5% over normalprisen. Der er registreret 9 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for HAGER Gruppetavle 3 x 18 moduler med PE-klemme HxBxD: 500 x 355 x 103 mm IP 30, Hvid RAL 9010. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for HAGER Gruppetavle 3 x 18 moduler med PE-klemme HxBxD: 500 x 355 x 103 mm IP 30, Hvid RAL 9010 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. maj 2026637 kr23 kr (4%)
15. apr. 2026614 kr4 kr (1%)
14. apr. 2026610 kr10 kr (2%)
29. mar. 2026600 kr4 kr (1%)
2. mar. 2026596 kr4 kr (1%)
1. mar. 2026600 kr4 kr (1%)
27. feb. 2026596 kr14 kr (2%)
24. feb. 2026610 kr7 kr (1%)
28. jan. 2026617 kr10 kr (2%)
23. jan. 2026627 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret