Gå til hovedindhold

Heatcom Gulvvarmemåtte Flxmat 3 100W/m² 2,0m² (0,5m x 4,00m)

HeatcomEludstyrEffektiv gulvvarmeBadeværelser og køkkenerEAN: 5707359508809

HEAT-COM Flxmat 3 elektrisk gulvvarmemåtte med 100W/m² effekt. Dækker 2,0m² (0,5x4m). Nem installation under fliser i badeværelser og køkkener. Læs mere

Pris fra 613 krtil 839 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 226 kr (27% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gulvvarmemåtte Flxmat 3 100W/m² 2,0m² (0,5m x 4,00m) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 613 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Flxmat 3 100 W/m² 2,0m² (0,5m x 4,00m)
613 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 100W/m², 200W, 2 m²
697 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 100W/m², 200W, 2 m²
739 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 100W/m², 200W, 2 m²
739 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 100W/m², 200W, 2 m²
789 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Gulvvarmemåtte Flxmat 3 100W/m² 2,0m² (0,5m x 4,00m)
811,1 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 100W/m², 200W, 2 m²
839 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gulvvarmemåtte Flxmat 3 100W/m² 2,0m² (0,5m x 4,00m) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gulvvarmemåtte Flxmat 3 100W/m² 2,0m² (0,5m x 4,00m) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK613 kr652 krKøb
2LavprisEl697 kr697 krKøb
3CompletVVS739 kr739 krKøb
4LavprisVVS739 kr739 krKøb
5Greenline789 kr789 krKøb
6EL-GROSSISTEN811,1 kr811,1 krKøb
7BilligVVS DK839 kr839 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

HEAT-COM Flxmat 3 gulvvarmemåtte 100W/m²

Heatcom

HEAT-COM Flxmat 3 elektrisk gulvvarmemåtte med 100W/m² effekt. Dækker 2,0m² (0,5x4m). Nem installation under fliser i badeværelser og køkkener.

• gulvvarme
• varmemåtte
• elektrisk varme
• badeværelsesvarme
• heat-com
• Badeværelser og køkkener
• Effektiv gulvvarme

Beskrivelse

HEAT-COM Flxmat 3 er en højkvalitets elektrisk gulvvarmemåtte designet til moderne hjem. Med 100 watt per kvadratmeter leverer den effektiv og jævn opvarmning af gulve. Måtten dækker 2,0 kvadratmeter i dimensionerne 0,5 x 4,0 meter, hvilket gør den ideel til smalle rum som badeværelser, entréer og køkkener. Den tynde konstruktion gør installation nem under fliser, parket eller andet gulvmateriale. Flxmat 3 er fremstillet af HEAT-COM A/S, en dansk producent med lang erfaring inden for gulvvarmeteknologi. Systemet sikrer komfortable gulvtemperaturer og reducerer energiforbrug sammenlignet med traditionel radiatorvarme. Perfekt løsning til renovering eller nybyggeri hvor du ønsker luksus og komfort i gulvniveau.

Specifikationer

areal:2,0 m²
effekt:100 W/m²
tykkelse:3-4 mm
producent:HEAT-COM A/S
spænding:230V
anvendelse:Under fliser og parket
dimensioner:0,5 x 4,0 meter
totaleffekt:200 W

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget strøm bruger gulvvarmemåtten?

Flxmat 3 bruger 100W per kvadratmeter, så denne 2,0m² måtte bruger 200W i alt når den kører.

Kan måtten bruges under alle gulvtyper?

Ja, Flxmat 3 er velegnet til installation under fliser, parket, laminat og vinyl. Tykkelsen på kun 3-4mm gør den ideel til renovering.

Hvor lang tid tager installationen?

Med den fleksible design kan en professionel elektriker typisk installere måtten på en dag, afhængigt af rummets størrelse og kompleksitet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gulvvarmemåtte Flxmat 3 100W/m² 2,0m² (0,5m x 4,00m)

PriceData har fulgt prisen på Gulvvarmemåtte Flxmat 3 100W/m² 2,0m² (0,5m x 4,00m) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 604 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 784 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 710 kr.

Den nuværende pris på 613 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Gulvvarmemåtte Flxmat 3 100W/m² 2,0m² (0,5m x 4,00m). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Gulvvarmemåtte Flxmat 3 100W/m² 2,0m² (0,5m x 4,00m) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 2026613 kr65 kr (10%)
12. maj 2026678 kr65 kr (11%)
8. maj 2026613 kr65 kr (10%)
7. maj 2026678 kr65 kr (11%)
6. maj 2026613 kr84 kr (12%)
5. maj 2026697 kr84 kr (14%)
30. apr. 2026613 kr84 kr (12%)
24. apr. 2026697 kr59 kr (8%)
23. apr. 2026756 kr59 kr (8%)
9. apr. 2026697 kr49 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret