Gå til hovedindhold

Gulvtæppe Bloomingville Edea håndvævet bomuld 90x150 cm brun med geometrisk mønster

BloomingvilleTekstilerHåndvævet bomuldBoligindretningEAN: 5711173292356

Bloomingville Edea gulvtæppe i håndvævet bomuld med tuftet geometrisk mønster. Perfekt til stue og soveværelse med bløde sandfarver og hyggelig stil. Læs mere

Pris fra 799 krtil 869 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 70 kr (8% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 519,95 kr 14. apr.

Sammenlign priser på Gulvtæppe Bloomingville Edea håndvævet bomuld 90x150 cm brun med geometrisk mønster og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 799 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Mostersskur.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Gulvtæppe "Edea" lysebrunt m/ mønster - Bloomingville 90x150
799 kr
Til butik
Gå til Likehome.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gulvtæppe Bloomingville Edea håndvævet bomuld 90x150 cm brun med geometrisk mønster
799 kr
Til butik
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bloomingville - Edea Tæppe, Brun, Bomuld
869 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gulvtæppe Bloomingville Edea håndvævet bomuld 90x150 cm brun med geometrisk mønster koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gulvtæppe Bloomingville Edea håndvævet bomuld 90x150 cm brun med geometrisk mønster koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Mostersskur.dk799 kr799 krKøb
2Likehome.dk799 kr799 krKøb
3Rikki Tikki Shop869 kr869 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bloomingville Edea Gulvtæppe Brun 90x150 cm

Bloomingville

Bloomingville Edea gulvtæppe i håndvævet bomuld med tuftet geometrisk mønster. Perfekt til stue og soveværelse med bløde sandfarver og hyggelig stil.

• gulvtæppe
• tæppe
• bomuld tæppe
• bloomingville tæppe
• edea
• håndvævet tæppe
• Boligindretning
• Håndvævet bomuld

Beskrivelse

Bloomingville Edea gulvtæppe er et smukt håndvævet tæppe i 100% bomuld, der kombinerer komfort og stil i hjemmet. Det tuftede tæppe har et elegant geometrisk mønster i bløde sandfarver med hvide detaljer, som skaber en hyggelig og varm atmosfære i enhver bolig. Med sine mål på 90x150 cm passer det perfekt under sofabordet, i stuen eller soveværelset. Tæppet er blødt og behageligt at træde på barfodet, og de neutrale farver gør det nemt at integrere i både nordisk, moderne og klassisk indretning. Bloomingvilles Edea kollektion repræsenterer skandinavisk design på sit bedste med fokus på naturlige materialer og tidløs æstetik.

Specifikationer

tema:Nordic
farve:Brun med hvidt mønster
vægt:2,4 kg
design:Geometrisk mønster
teknik:Tuftet
materiale:100% bomuld
kollektion:Edea
dimensioner:90x150 cm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan tæppet vaskes?

Dette bomuldstæppe kan rengøres forsigtigt. Vi anbefaler professionel rengøring for at bevare kvaliteten.

Er tæppet blødt at gå på?

Ja, det tuftede bomuldstæppe er blødt og behageligt at træde på barfodet.

Passer det til alle indretningsstile?

Ja, de neutrale sandfarver og geometriske mønster passer til både nordisk, moderne og klassisk indretning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gulvtæppe Bloomingville Edea håndvævet bomuld 90x150 cm brun med geometrisk mønster

PriceData har fulgt prisen på Gulvtæppe Bloomingville Edea håndvævet bomuld 90x150 cm brun med geometrisk mønster i 179 dage. Laveste pris i perioden er 515 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 604 kr.

Den nuværende pris på 799 kr er 32% over normalprisen. Prisen er steget 13% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for Gulvtæppe Bloomingville Edea håndvævet bomuld 90x150 cm brun med geometrisk mønster. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for Gulvtæppe Bloomingville Edea håndvævet bomuld 90x150 cm brun med geometrisk mønster de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026799 kr89 kr (13%)
10. maj 2026710 kr89 kr (11%)
9. maj 2026799 kr89 kr (13%)
5. maj 2026710 kr89 kr (11%)
4. maj 2026799 kr89 kr (13%)
23. apr. 2026710 kr25 kr (3%)
16. apr. 2026735 kr215,05 kr (41%)
14. apr. 2026519,95 kr215,05 kr (29%)
13. apr. 2026735 kr155,05 kr (27%)
27. mar. 2026579,95 kr1,05 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret