Gå til hovedindhold

Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum for Women 30 ml

GucciParfume og eau de cologneGardenia-centreret blomsterduftLuksuriøs dameparfume til den feminine kvindeEAN: 3616302022465

Gucci Flora Gorgeous Gardenia eau de parfum er en luksuriøs blomsterduft centreret omkring gardenia-blomsten med jasmin absolut og pæreblomst. Læs mere

Pris fra 377 krtil 690 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 313 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 374 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum for Women 30 ml og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 377 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Gucci Flora Gorgeous Gardenia Edp Spray 30 ml
377 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gucci Flora Gorgeous Gardenia EDP - 30ml
391 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Gucci Flora Gorgeous Gardenia EDP 30 ml
449 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum for Women 30 ml
471 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Gucci - Flora Gorgeous Gardenia - 30 ml - Edp
-28%494,95 kr
Før 690 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Gucci Flora Gorgeous Eau de Parfum - 30 ml
495 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
GUCCI Flora Gorgeous Gardenia EdP (30ml)
-0%689 kr
Før 690 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau De Parfum 30 ml
690 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum for Women 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum for Women 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK377 kr426 krKøb
2Proshop DK391 kr430 krKøb
3Beautycos DK449 kr478 krKøb
4Lyko DK471 kr471 krKøb
5BilligParfume.dk494,95 kr494,95 krKøb
6NordicFeel DK495 kr495 krKøb
7Bangerhead DK689 kr689 krKøb
8EauDeParfum.dk690 kr690 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum 30ml

Gucci

Gucci Flora Gorgeous Gardenia eau de parfum er en luksuriøs blomsterduft centreret omkring gardenia-blomsten med jasmin absolut og pæreblomst.

• blomsterduft
• dameparfume
• gardenia duft
• gucci flora
• eau de parfum
• jasmin parfume
• lyserød parfume flaske
• Luksuriøs dameparfume til den feminine kvinde
• Gardenia-centreret blomsterduft

Beskrivelse

Gucci Flora Gorgeous Gardenia er en luksuriøs blomsterduft til den moderne kvinde. Centreret omkring den ikoniske gardenia-blomst, som i legender bruges i magiske drikke, skaber denne eau de parfum en fortryllende duftoplevelse. Åbner med munter pæreblomst, fortsætter med hjerte af hvid gardenia og solskinsfuld jasmin absolut, før den afsluttes med sød farin og sensuel patchouli. Den elegante lyserøde flaske med gylden hætte bærer Guccis ikoniske flora-mønster fra 1966. Perfekt til den feminine, klassiske kvinde der ønsker at udstråle elegance, selvtillid og positiv energi gennem sin signaturduft.

Specifikationer

indhold:30 ml
topnoter:Pæreblomst
bundnoter:Farin, Patchouli
lancering:2021
flasketype:Spray
målgruppe:Kvinder
duftfamilie:Blomsterduft
hjertenoter:Gardenia, Jasmin Absolut
koncentration:Eau de Parfum (EDP)

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder Gucci Flora Gorgeous Gardenia på huden?

Som Eau de Parfum med 15-20% duftkoncentration holder den typisk 6-8 timer. For længere holdbarhed anbefales påføring på fugtede pulspunkter eller over en uparfumeret bodylotion.

Hvilken årstid passer denne duft bedst til?

Med sine friske pæreblomst-noter og gardenia-hjerte er den ideel til forår og sommer, men farin og patchouli i bunden gør den også velegnet til mildere efterårsaftener.

Er 30ml størrelsen praktisk til daglig brug?

Ja, 30ml er den perfekte størrelse til tasken og rejser. Med normal brug (2-3 sprays dagligt) holder den cirka 3-4 måneder og er nem at transportere.

Kan parfumen bruges sammen med andre Gucci Flora produkter?

Ja, den kan kombineres med andre produkter fra Flora-serien. Undgå dog at blande med andre stærke dufte for at bevare Flora Gorgeous Gardenia's unikke karakter.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum for Women 30 ml

PriceData har fulgt prisen på Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum for Women 30 ml i 184 dage. Laveste pris i perioden er 342 kr (registreret d. 9. januar 2026), højeste er 393 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 381 kr.

Den nuværende pris på 377 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum for Women 30 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum for Women 30 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026377 kr4 kr (1%)
11. maj 2026381 kr10 kr (3%)
8. maj 2026391 kr17 kr (5%)
11. apr. 2026374 kr17 kr (4%)
12. feb. 2026391 kr2 kr (1%)
3. feb. 2026393 kr14 kr (4%)
20. jan. 2026379 kr14 kr (4%)
14. jan. 2026393 kr50 kr (15%)
12. jan. 2026343 kr1 kr (0%)
9. jan. 2026342 kr51 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret