Gå til hovedindhold

Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum for Women 100 ml

GucciParfume og eau de cologneBlomstrende eleganceElegant hverdagsduftEAN: 3616302022472

Gucci Flora Gorgeous Gardenia er en feminin blomsterduft med gardenia, jasmin og pæreblomst. Elegant og sensuel EDP til den moderne kvinde. Læs mere

Pris fra 701 krtil 1.340 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 639 kr (48% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 669 kr 19. maj

Sammenlign priser på Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum for Women 100 ml og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 701 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gucci Flora Gorgeous Gardenia EDP 100ml
701 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gucci Flora Gorgeous Gardenia EDP - 100ml
781 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Gucci Flora Gorgeous Gardenia Edp Spray 100 ml
843 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Gucci Flora Gorgeous Gardenia EDP 100 ml
845 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Gucci - Flora Gorgeous Gardenia - 100 ml - Edp
-33%895 kr
Før 1.340 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Gucci Flora Gorgeous Eau de Parfum - 100 ml
959 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
GUCCI Flora Gorgeous Gardenia EdP (100ml)
-25%1.005 kr
Før 1.340 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum for Women 100 ml
1.339 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau De Parfum 100 ml
1.340 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum for Women 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum for Women 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK701 kr740 krKøb
2Proshop DK781 kr820 krKøb
3Teknikproffset DK843 kr892 krKøb
4Beautycos DK845 kr845 krKøb
5BilligParfume.dk895 kr895 krKøb
6NordicFeel DK959 kr959 krKøb
7Bangerhead DK1.005 kr1.005 krKøb
8Lyko DK1.339 kr1.339 krKøb
9EauDeParfum.dk1.340 kr1.340 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum 100ml

Gucci

Gucci Flora Gorgeous Gardenia er en feminin blomsterduft med gardenia, jasmin og pæreblomst. Elegant og sensuel EDP til den moderne kvinde.

• gucci parfume
• flora gardenia
• dameparfume
• blomsterduft
• edp parfume
• luksusparfume
• Elegant hverdagsduft
• Blomstrende elegance

Beskrivelse

Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum er en fortryllende og feminin duft, der bringer blomsterhavens skønhed til live. Denne elegante parfume åbner med friske noter af pæreblomst, der skaber en let og luftig indledning. Hjertet udfolder sig med de intensive og sanselige noter af gardenia og jasmin, som giver parfumen dens karakteristiske blomstrende signatur. Bundnoterne af varm patchouli og sød brun sukker runder duften af med en forførende og mystisk finish. Lanceret i 2021 som en del af Guccis ikoniske Flora-serie, er denne Eau de Parfum skabt til den moderne kvinde, der ønsker at udtrykke sin femininitet og elegance. Med sin intense koncentration og langvarige holdbarhed er den perfekt til både hverdag og særlige anledninger. Den smukke flakon er prydet med farverige blomster og en elegant guldfarvet hætte, der gør den lige så dekorativ som duftoplevelsen er forførende.

Specifikationer

serie:Gucci Flora
volumen:100 ml
dufttype:Eau de Parfum (EDP)
topnoter:Pæreblomst
bundnoter:Patchouli, Brun sukker
producent:Coty
holdbarhed:6-8 timer
målgruppe:Kvinder
duftfamilie:Floral, Blomstrende
hjertenoter:Gardenia, Jasmin
lanceringsår:2021

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor længe holder parfumen på huden?

Som Eau de Parfum holder Gucci Flora Gorgeous Gardenia typisk 6-8 timer på huden med god projektion de første timer.

Hvilke duftnoter indeholder parfumen?

Parfumen har topnoter af pæreblomst, hjertenoter af gardenia og jasmin, samt bundnoter af patchouli og brun sukker.

Er parfumen egnet til årets alle sæsoner?

Ja, den blomstrende karakter gør den særlig velegnet til forår og sommer, men kan bruges året rundt til forskellige anledninger.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum for Women 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum for Women 100 ml i 183 dage. Laveste pris i perioden er 662 kr (registreret d. 17. februar 2026), højeste er 799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 755 kr.

Den nuværende pris på 701 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum for Women 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum for Women 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026701 kr32 kr (5%)
19. maj 2026669 kr112 kr (14%)
9. maj 2026781 kr108 kr (16%)
23. apr. 2026673 kr24 kr (3%)
17. apr. 2026697 kr84 kr (11%)
9. apr. 2026781 kr1 kr (0%)
1. apr. 2026780 kr41 kr (6%)
27. mar. 2026739 kr60 kr (8%)
24. mar. 2026799 kr60 kr (8%)
9. mar. 2026739 kr60 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret