Gå til hovedindhold

G.Skill Trident Z5 RGB DDR5-6000 - 32GB - CL36 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sølv med RGB

G.SkillRAMEAN: 4713294230713
Pris fra 3.335 krtil 4.119 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 784 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.285 kr 6. maj

Sammenlign priser på G.Skill Trident Z5 RGB DDR5-6000 - 32GB - CL36 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sølv med RGB og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3335 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
G.Skill Trident Z5 RGB DDR5 32GB kit 6000MHz CL36 Ikke-ECC
3.335 kr
Til butik
G.Skill Trident Z5 RGB DDR5 32GB kit 6000MHz CL36 Ikke-ECC billede

Produktinformation

G.Skill Trident Z5 RGB - DDR5 - sæt - 32 GB: 2 x 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MHz / PC5-48000 - CL36 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - metalsølv

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Artikel nr.: F5-6000J3636F16GX2-TZ5RS
EAN: 4713294230713
Varenr.: 1000304739
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
G.Skill Trident Z5 RGB DDR5-6000 - 32GB - CL36 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sølv med RGB
3.513 kr
Til butik
G.Skill Trident Z5 RGB DDR5-6000 - 32GB - CL36 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sølv med RGB billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 32GB: 2 x 16GB (Dual Channel), DIMM 288-pin, DDR5, hastighed: 6000 MHz (MT/s) / PC5-48000, CAS Latency: 36-36-36-96, spænding: 1.35 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, understøtter AMD EXPO & Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: silver / black med ARGB (kan styres af ASUS AURA, Gigabyte Fusion RGB 2.0, Asrock PolyChrome Sync & MSI Mystic Light)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Kategori: RAM
Artikel nr.: F5-6000J3636F16GX2-TZ5RS
EAN: 4713294230713
Varenr.: 3031850
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
G.Skill Trident Z5 DDR5 6000MHz 32GB RGB (hvid)
3.798 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
G.Skill Trident Z5 RGB DDR5 32GB kit 6000MHz CL36 Ikke-ECC
3.929 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DDR5 RAM G.Skill Trident Z5 RGB 32 GB (2×16 GB) 6000 MHz
-9%4.099 kr
Før 4.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DDR5 RAM G.Skill Trident Z5 RGB 32 GB (2×16 GB) 6000 MHz
-9%4.119 kr
Før 4.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G.Skill Trident Z5 RGB DDR5-6000 - 32GB - CL36 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sølv med RGB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G.Skill Trident Z5 RGB DDR5-6000 - 32GB - CL36 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sølv med RGB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.335 kr3.335 krKøb
2Proshop DK3.513 kr3.513 krKøb
3Komplett DK3.798 kr3.798 krKøb
4Ultrashop3.929 kr3.929 krKøb
5Boligcenter DK4.099 kr4.099 krKøb
6Vivas DK4.119 kr4.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for G.Skill Trident Z5 RGB DDR5-6000 - 32GB - CL36 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sølv med RGB

PriceData har fulgt prisen på G.Skill Trident Z5 RGB DDR5-6000 - 32GB - CL36 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sølv med RGB i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.998 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 3.729 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.445 kr.

Den nuværende pris på 3.335 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 60 prisændringer for G.Skill Trident Z5 RGB DDR5-6000 - 32GB - CL36 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sølv med RGB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 60 prisændringer for G.Skill Trident Z5 RGB DDR5-6000 - 32GB - CL36 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sølv med RGB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20263.335 kr57 kr (2%)
24. maj 20263.392 kr84 kr (3%)
20. maj 20263.308 kr67 kr (2%)
16. maj 20263.375 kr67 kr (2%)
8. maj 20263.308 kr67 kr (2%)
7. maj 20263.375 kr90 kr (3%)
6. maj 20263.285 kr23 kr (1%)
24. apr. 20263.308 kr42 kr (1%)
13. apr. 20263.350 kr27 kr (1%)
3. apr. 20263.323 kr27 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret