Gå til hovedindhold

G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 - 32GB - CL32 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort med RGB

G.SkillRAMEAN: 4713294232649
Pris fra 3.886 krtil 4.199 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 313 kr (7% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.280 kr 22. maj

Sammenlign priser på G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 - 32GB - CL32 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort med RGB og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3886 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB kit 6000MHz CL32 Ikke-ECC
3.886 kr
Til butik
G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB kit 6000MHz CL32 Ikke-ECC billede

Produktinformation

G.Skill Trident Z5 Neo RGB - DDR5 - sæt - 32 GB: 2 x 16 GB - DIMM 288-PIN - 3000 MT/s / PC5-48000 - CL32 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - mat sort

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Artikel nr.: F5-6000J3238F16GX2-TZ5NR
EAN: 4713294232649
Varenr.: 1000771757
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 - 32GB - CL32 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort med RGB
3.925 kr
Til butik
G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 - 32GB - CL32 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort med RGB billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 32GB: 2 x 16GB (Dual Channel), DIMM 288-pin, DDR5, hastighed: 6000 MHz (MT/s) / PC5-48000, CAS Latency: 32-38-38-96, spænding: 1.35 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, understøtter AMD EXPO & Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: black med ARGB (kan styres af ASUS AURA, Gigabyte Fusion RGB 2.0, Asrock PolyChrome Sync & MSI Mystic Light) - Trident Z5 Neo RGB DDR5-hukommelse er designet til ultrahøj overclocking-ydeevne på DDR5-aktiverede AMD-platforme. Med AMD EXPO-overclockingteknologi for nem hukommelsesoverclocking på understøttede AMD-platforme er Trident Z5 Neo RGB-serien det ideelle valg til opbygning af højtydende systemer. Enestående DDR5-ydeevne til AMD Ryzen: Designet til DDR5-aktiverede AMD-platforme er Trident Z5 Neo RGB fremstillet af håndudvalgte DDR5 DRAM IC'er i høj kvalitet for at opnå høj overclocking-ydeevne på DDR5 AMD-platforme. Dobbelttekstureret strømlinet design: Med inspiration fra hyperbiler er Trident Z5 Neo RGB designet med et elegant og futuristisk ydre. Den har en sort børstet aluminiumsindsats integreret i et mat sort eller hvidt kabinet med præcisions-CNC-fremhævede striber. Strømlinet RGB-lysbjælke: Designet med en strømlinet lysbjælke fremstår Trident Z5 Neo RGB mere stilren end nogensinde. Synkroniser med systembelysning: Vil du synkronisere din systembelysning? Du kan bruge Asus Aura, Gigabyte RGB Fusion, MSI Mystic Light eller ASRock Polychrome Sync software til at tilpasse farver og effekter.

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Kategori: RAM
Artikel nr.: F5-6000J3238F16GX2-TZ5NR
EAN: 4713294232649
Varenr.: 3110537
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB kit 6000MHz CL32 Ikke-ECC
3.926 kr
Til butik
G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5  32GB kit 6000MHz CL32  Ikke-ECC billede

Produktinformation

Data Integrity Check: Non-ECC, Features: AMD EXPO, unbuffered, Form Factor: DIMM 288-pin, Color Category: Black, Speed: 6000 MHz (PC5-48000), Capacity: 32 GB: 2 x 16 GB, Service and Support: Limited lifetime warranty, Voltage: 1.35 V, Technology: DDR5 SDRAM, Type: DRAM memory kit, Upgrade Type: Generic, Access Time Timings: CL32 (32-38-38-96).

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Kategori: DDR5
EAN: 4713294232649
Varenr.: C63232
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB kit 6000MHz CL32 Ikke-ECC RAM - GEEKD.dk
3.992 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB kit 6000MHz CL32 Ikke-ECC
4.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 - 32GB - CL32 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort med RGB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 - 32GB - CL32 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort med RGB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.886 kr3.886 krKøb
2Proshop DK3.925 kr3.925 krKøb
3Teknikproffset DK3.926 kr3.975 krKøb
4Geekd3.992 kr3.992 krKøb
5Ultrashop4.199 kr4.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 - 32GB - CL32 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort med RGB

PriceData har fulgt prisen på G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 - 32GB - CL32 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort med RGB i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.003 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 4.358 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.655 kr.

Den nuværende pris på 3.886 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 12% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 - 32GB - CL32 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort med RGB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 - 32GB - CL32 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort med RGB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20263.886 kr24 kr (1%)
30. maj 20263.862 kr66 kr (2%)
28. maj 20263.796 kr234 kr (7%)
23. maj 20263.562 kr282 kr (9%)
22. maj 20263.280 kr195 kr (6%)
6. maj 20263.475 kr43 kr (1%)
2. maj 20263.518 kr12 kr (0%)
30. apr. 20263.530 kr5 kr (0%)
22. apr. 20263.535 kr30 kr (1%)
20. apr. 20263.505 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret