Gå til hovedindhold

G.Skill Ripjaws SODIMM DDR5-5600 - 16GB - CL46 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort

G.SkillRAMEAN: 4713294233752
Pris fra 1.722 krtil 10.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 8.397 kr (83% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.683 kr 8. maj

Sammenlign priser på G.Skill Ripjaws SODIMM DDR5-5600 - 16GB - CL46 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1722 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
G.Skill Ripjaws DDR5 SDRAM 16GB 5600MHz CL46 SO DIMM 262-PIN
1.722 kr
Til butik
G.Skill Ripjaws DDR5 SDRAM 16GB 5600MHz CL46 SO DIMM 262-PIN billede

Produktinformation

G.Skill Ripjaws - DDR5 - modul - 16 GB - SO DIMM 262-PIN - 5600 MHz / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Artikel nr.: F5-5600S4645A16GX1-RS
EAN: 4713294233752
Varenr.: 1001281751
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
G.Skill Ripjaws SODIMM DDR5-5600 - 16GB - CL46 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort
2.167 kr
Til butik
G.Skill Ripjaws SODIMM DDR5-5600 - 16GB - CL46 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 16GB: 1 x 16GB (Single Channel), SODIMM 262-pin (til bærbar), DDR5, hastighed: 5600 MHz (MT/s) / PC5-44800, CAS Latency: 46-45-45-89, spænding: 1.1 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, understøtter Intel XMP profiler, farve: black

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Kategori: RAM
Artikel nr.: F5-5600S4645A16GX1-RS
EAN: 4713294233752
Varenr.: 3232623
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
RAM DDR5 til bærbar - G.Skill Ripjaws 16 GB (1×16 GB) 5600 MHz
10.099 kr
Til butik
RAM DDR5 til bærbar - G.Skill Ripjaws 16 GB (1×16 GB) 5600 MHz billede

Produktinformation

Hurtig RAM til bærbar PCOpgrader din bærbare med DDR5 RAM fra G.Skill Ripjaws og få en smidigere hverdag i både arbejde og gaming. Denne modul på 16 GB kører ved 5600 MHz i single-channel og giver et markant løft i multitasking og programstart.Stabil ydeevne til PCModulet understøtter Intel XMP 3.0 for nem finjustering af hastigheder og kommer med CAS-latenstid CL46. Den nominelle spænding er 1,1 V, og en køleløsning med heatsink hjælper med at holde driften stabil under belastning. Velegnet som direkte opgradering til PC-komponenter i kategorien RAM.Type: DDR5 SO-DIMMIntern hukommelse: 16 GBLayout: 1 × 16 GBHastighed: 5.600 MHzCAS-latenstid: 46Spænding: 1,1 VKanal-konfiguration: Single-channelIntel XMP: Ja, version 3.0SPD-profil: JaKøletype: HeatsinkKomponent til: PC...

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Kategori: RAM
Vægt: 0.05g
EAN: 4713294233752
Varenr.: 1929224
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
RAM DDR5 til bærbar - G.Skill Ripjaws 16 GB (1×16 GB) 5600 MHz
10.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G.Skill Ripjaws SODIMM DDR5-5600 - 16GB - CL46 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G.Skill Ripjaws SODIMM DDR5-5600 - 16GB - CL46 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.722 kr1.722 krKøb
2Proshop DK2.167 kr2.167 krKøb
3Boligcenter DK10.099 kr10.099 krKøb
4Vivas DK10.119 kr10.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for G.Skill Ripjaws SODIMM DDR5-5600 - 16GB - CL46 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort

PriceData har fulgt prisen på G.Skill Ripjaws SODIMM DDR5-5600 - 16GB - CL46 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.368 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.839 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.644 kr.

Den nuværende pris på 1.722 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for G.Skill Ripjaws SODIMM DDR5-5600 - 16GB - CL46 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for G.Skill Ripjaws SODIMM DDR5-5600 - 16GB - CL46 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.722 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.724 kr2 kr (0%)
12. maj 20261.722 kr39 kr (2%)
8. maj 20261.683 kr39 kr (2%)
7. maj 20261.722 kr39 kr (2%)
18. mar. 20261.683 kr135 kr (7%)
6. mar. 20261.818 kr15 kr (1%)
26. feb. 20261.833 kr15 kr (1%)
6. feb. 20261.818 kr75 kr (4%)
23. jan. 20261.743 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret