Gå til hovedindhold

G.Skill Ripjaws SODIMM DDR5-4800 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort

G.SkillRAMEAN: 4713294232533
Pris fra 2.358 krtil 7.919 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 5.561 kr (70% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.753 kr 22. mar.

Sammenlign priser på G.Skill Ripjaws SODIMM DDR5-4800 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2358 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
G.Skill Ripjaws DDR5 16GB 4800MHz CL40 SO-DIMM 260-PIN
2.358 kr
Til butik
G.Skill Ripjaws DDR5 16GB 4800MHz CL40 SO-DIMM 260-PIN billede

Produktinformation

G.Skill Ripjaws - DDR5 - modul - 16 GB - SO DIMM 260-PIN - 4800 MHz / PC5-38400 - CL40 - 1.1 V

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Artikel nr.: F5-4800S4039A16GX1-RS
EAN: 4713294232533
Varenr.: 1000616726
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
G.Skill Ripjaws SODIMM DDR5-4800 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort
7.249 kr
Til butik
G.Skill Ripjaws SODIMM DDR5-4800 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 16GB: 1 x 16GB (Single Channel), SODIMM 262-pin (til bærbar), DDR5, hastighed: 4800 MHz (MT/s) / PC5-38400, CAS Latency: 40-39-39-76, spænding: 1.1 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, understøtter Intel XMP profiler, farve: black

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Kategori: RAM
Artikel nr.: F5-4800S4039A16GX1-RS
EAN: 4713294232533
Varenr.: 3106342
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
G.Skill Ripjaws DDR5 SO-DIMM 16 GB (1×16 GB) 4800 MHz
7.899 kr
Til butik
G.Skill Ripjaws DDR5 SO-DIMM 16 GB (1×16 GB) 4800 MHz billede

Produktinformation

Hurtig DDR5 RAM til bærbar - G.Skill Ripjaws 16 GBGiv din bærbare et mærkbart løft med DDR5 4800 MHz fra G.Skill Ripjaws. Med én modul på 16 GB får du smidigere multitasking, kortere indlæsningstider og en mere responsiv hverdag - perfekt til studier, arbejde og underholdning.Stabil ydeevne i kompakt SO-DIMM formatModulet er et 262-pin SO-DIMM udviklet til bærbare computere. Med CAS-latens CL40, 1,1 V driftsspænding og understøttelse af SPD-profil leverer det stabil og pålidelig ydelse i dual-channel opsætninger.Type: DDR5 SO-DIMM, 262-pinKapacitet: 16 GBLayout: 1 × 16 GBHastighed: 4.800 MHzCAS-latens: CL40Spænding: 1,1 VECC: NejKomponent til: BærbarKan bruges i: Dual-channelSPD-profil: Ja...

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Kategori: RAM
Vægt: 0.04g
EAN: 4713294232533
Varenr.: 2121438
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
G.Skill Ripjaws DDR5 SO-DIMM 16 GB (1×16 GB) 4800 MHz
7.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G.Skill Ripjaws SODIMM DDR5-4800 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G.Skill Ripjaws SODIMM DDR5-4800 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.358 kr2.358 krKøb
2Proshop DK7.249 kr7.249 krKøb
3Boligcenter DK7.899 kr7.899 krKøb
4Vivas DK7.919 kr7.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for G.Skill Ripjaws SODIMM DDR5-4800 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort

PriceData har fulgt prisen på G.Skill Ripjaws SODIMM DDR5-4800 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.504 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 2.362 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.980 kr.

Den nuværende pris på 2.358 kr er 19% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for G.Skill Ripjaws SODIMM DDR5-4800 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for G.Skill Ripjaws SODIMM DDR5-4800 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.358 kr1 kr (0%)
30. maj 20262.359 kr1 kr (0%)
29. maj 20262.360 kr2 kr (0%)
28. maj 20262.362 kr4 kr (0%)
25. maj 20262.358 kr4 kr (0%)
24. maj 20262.362 kr5 kr (0%)
23. maj 20262.357 kr5 kr (0%)
22. maj 20262.362 kr5 kr (0%)
20. maj 20262.357 kr3 kr (0%)
17. maj 20262.354 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret