Gå til hovedindhold

G.Skill Ripjaws DDR3L 8GB 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN

G.SkillRAMEAN: 4719692000019
Pris fra 382 krtil 423 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 41 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 333 kr 23. apr.

Sammenlign priser på G.Skill Ripjaws DDR3L 8GB 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 382 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
G.Skill Ripjaws DDR3L 8GB 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN
382 kr
Til butik
G.Skill Ripjaws DDR3L 8GB 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN billede

Produktinformation

G.Skill Ripjaws F3-1600C9S-8GRSL - DDR3L - modul - 8 GB - SO DIMM 204-PIN - 1600 MHz / PC3-12800 - CL9 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Artikel nr.: F3-1600C9S-8GRSL
EAN: 4719692000019
Varenr.: 987709325
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
G.Skill Ripjaws3 SO DDR3L-1600 SC - 8GB
423 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G.Skill Ripjaws DDR3L 8GB 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G.Skill Ripjaws DDR3L 8GB 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK382 kr382 krKøb
2Proshop DK423 kr462 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for G.Skill Ripjaws DDR3L 8GB 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN

PriceData har fulgt prisen på G.Skill Ripjaws DDR3L 8GB 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN i 179 dage. Laveste pris i perioden er 134 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 382 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 298 kr.

Den nuværende pris på 382 kr er 28% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for G.Skill Ripjaws DDR3L 8GB 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for G.Skill Ripjaws DDR3L 8GB 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 2026382 kr2 kr (1%)
1. maj 2026380 kr37 kr (11%)
25. apr. 2026343 kr8 kr (2%)
24. apr. 2026335 kr2 kr (1%)
23. apr. 2026333 kr2 kr (1%)
22. apr. 2026335 kr2 kr (1%)
21. apr. 2026337 kr2 kr (1%)
20. apr. 2026339 kr2 kr (1%)
19. apr. 2026341 kr2 kr (1%)
16. apr. 2026343 kr8 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret