Gå til hovedindhold

G.Skill Ripjaws DDR3L 16GB kit 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN

G.SkillRAMEAN: 4719692000026
Pris fra 738 krtil 949 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 211 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 649 kr 6. mar.

Sammenlign priser på G.Skill Ripjaws DDR3L 16GB kit 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 738 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
G.Skill Ripjaws DDR3L 16GB kit 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN
738 kr
Til butik
G.Skill Ripjaws DDR3L 16GB kit 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN billede

Produktinformation

G.Skill Ripjaws F3-1600C9D-16GRSL - DDR3L - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - SO DIMM 204-PIN - 1600 MHz / PC3-12800 - CL9 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Artikel nr.: F3-1600C9D-16GRSL
EAN: 4719692000026
Varenr.: 987709759
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
G.Skill Ripjaws3 SO DDR3L-1600 DC - 16GB
745 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
RAM til bærbar - G.Skill Ripjaws 16 GB (2×8 GB) DDR3L 1600 MHz CL9
-3%859 kr
Før 889 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
RAM til bærbar - G.Skill Ripjaws 16 GB (2×8 GB) DDR3L 1600 MHz CL9 billede

Produktinformation

Opgrader din bærbar med hurtig RAMGiv din bærbare computer et mærkbart løft med G.Skill Ripjaws DDR3L 1600 MHz. Sættet på 16 GB i dual-channel leveres som 2×8 GB SO-DIMM moduler, der passer til bærbare med DDR3L. Med CAS-latens CL9 og en effektiv driftsspænding på 1,35 V får du responsiv multitasking til studier, arbejde og underholdning.Stabil ydeevne til daglig brugRipjaws-serien er kendt for stabilitet og pålidelighed. Den røde og sorte designplade giver et stilrent look, mens 1600 MHz-hastigheden sikrer jævne overgange mellem apps, hurtigere indlæsningstider og et smidigt system - ideelt til moderne kontoropgaver, foto og let gaming på bærbar.Produkttype: SO-DIMM RAM til bærbarIntern hukommelse: 16 GBLayout: 2 × 8 GBHukommelsestype: DDR3LHastighed: 1600 MHzCAS-latens: CL9Kanaler: Dual-channelSpænding: 1,35 VFarve: Rød, sortKomponent til: Laptop...

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Kategori: RAM
Vægt: 0.07g
EAN: 4719692000026
Varenr.: 1944665
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
RAM til bærbar - G.Skill Ripjaws 16 GB (2×8 GB) DDR3L 1600 MHz CL9
-3%879 kr
Før 909 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
G.Skill Ripjaws DDR3L 16GB kit 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN
949 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G.Skill Ripjaws DDR3L 16GB kit 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G.Skill Ripjaws DDR3L 16GB kit 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK738 kr738 krKøb
2Proshop DK745 kr784 krKøb
3Boligcenter DK859 kr859 krKøb
4Vivas DK879 kr958 krKøb
5Ultrashop949 kr949 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for G.Skill Ripjaws DDR3L 16GB kit 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN

PriceData har fulgt prisen på G.Skill Ripjaws DDR3L 16GB kit 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN i 182 dage. Laveste pris i perioden er 243 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 753 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 601 kr.

Den nuværende pris på 738 kr er 23% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for G.Skill Ripjaws DDR3L 16GB kit 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for G.Skill Ripjaws DDR3L 16GB kit 1600MHz CL9 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026738 kr1 kr (0%)
31. maj 2026739 kr1 kr (0%)
30. maj 2026738 kr1 kr (0%)
29. maj 2026737 kr1 kr (0%)
28. maj 2026738 kr1 kr (0%)
27. maj 2026737 kr6 kr (1%)
25. maj 2026731 kr4 kr (1%)
24. maj 2026727 kr2 kr (0%)
23. maj 2026725 kr5 kr (1%)
22. maj 2026730 kr11 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret