Gå til hovedindhold

G.Skill Ripjaws DDR3L 8GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN

G.SkillRAMEAN: 4711148599955
Pris fra 392 krtil 434 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 42 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 368 kr 4. apr.

Sammenlign priser på G.Skill Ripjaws DDR3L 8GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 392 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
G.Skill Ripjaws DDR3L 8GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN
392 kr
Til butik
G.Skill Ripjaws DDR3L 8GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN billede

Produktinformation

G.Skill Ripjaws F3-1600C11D-8GRSL - DDR3L - sæt - 8 GB: 2 x 4 GB - SO DIMM 204-PIN - 1600 MHz / PC3-12800 - CL11 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Artikel nr.: F3-1600C11D-8GRSL
EAN: 4711148599955
Varenr.: 987680919
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
G.Skill Ripjaws3 SO DDR3L-1600 DC - 8GB
434 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G.Skill Ripjaws DDR3L 8GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G.Skill Ripjaws DDR3L 8GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK392 kr392 krKøb
2Proshop DK434 kr473 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for G.Skill Ripjaws DDR3L 8GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN

PriceData har fulgt prisen på G.Skill Ripjaws DDR3L 8GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN i 182 dage. Laveste pris i perioden er 291 kr (registreret d. 17. december 2025), højeste er 654 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 409 kr.

Den nuværende pris på 392 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for G.Skill Ripjaws DDR3L 8GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for G.Skill Ripjaws DDR3L 8GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC SO-DIMM 204-PIN de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026392 kr262 kr (40%)
27. apr. 2026654 kr201 kr (44%)
25. apr. 2026453 kr44 kr (11%)
23. apr. 2026409 kr40 kr (11%)
5. apr. 2026369 kr1 kr (0%)
4. apr. 2026368 kr259 kr (41%)
3. apr. 2026627 kr3 kr (0%)
2. apr. 2026630 kr1 kr (0%)
31. mar. 2026629 kr33 kr (6%)
25. mar. 2026596 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret