Gå til hovedindhold

Grohe Rainshower SmartActive 310 brusesystem med termostat til væg, krom

GroheSanitetEAN: 4005176532993
Pris fra 6.312 krtil 8.551 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.239 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Grohe Rainshower SmartActive 310 brusesystem med termostat til væg, krom og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6312 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Rainshower SmartActive 310 brusesæt, krom
-3%6.312 kr
Før 6.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Grohe Rainshower SmartActive 310 brusesæt, krom billede

Produktinformation

Grohe Rainshower Smartactive - vidunderligt brusebad i førsteklasses ydeevne Start eller afslut dagen med en vidunderlig bruseoplevelse, der efterlader dig forfrisket, afslappet og smilende. Med Grohes premium Rainshower SmartActive serien har du mulighed...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Grohe
Kategori: Brus & afskærmning
Farve: chrome
Størrelse: 310 mm (hovedbruser), 130 mm (håndbruser), 1750 mm
EAN: 4005176532993
Varenr.: 722286744
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Rainshower SmartActive 310 brusesystem med termostat til væg, krom
6.439 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Grohe Rainshower SmartAct.310 BruseSystem med termostat
7.569,55 kr
Til butik
Grohe Rainshower SmartAct.310 BruseSystem med termostat billede

Produktinformation

Komplet brusesystem fra Grohe til at fuldende din dagStart eller slut din dag med en dejlig bruseoplevelse, der efterlader dig forfrisket, afslappet og smilende. Med premium Rainshower SmartActive serien fra Grohe kan du vælge mellem slanke og minimalisti...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

EAN: 4005176532993
Varenr.: 15842822586703
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Rainshower SmartActive 310 brusesæt, krom
7.905 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rainshower 310 brusesystem Metal hv.
8.551 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Rainshower SmartActive 310 brusesystem med termostat til væg, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Rainshower SmartActive 310 brusesystem med termostat til væg, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS6.312 kr6.312 krKøb
2Proshop DK6.439 kr6.439 krKøb
3EL-GROSSISTEN7.569,55 kr7.569,55 krKøb
4BilligVVS DK7.905 kr7.905 krKøb
5CS MEGASTORE DK8.551 kr8.551 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe Rainshower SmartActive 310 brusesystem med termostat til væg, krom

PriceData har fulgt prisen på Grohe Rainshower SmartActive 310 brusesystem med termostat til væg, krom i 181 dage. Laveste pris i perioden er 6.092 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 7.299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.556 kr.

Den nuværende pris på 6.312 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Grohe Rainshower SmartActive 310 brusesystem med termostat til væg, krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Grohe Rainshower SmartActive 310 brusesystem med termostat til væg, krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 20266.312 kr127 kr (2%)
16. maj 20266.439 kr127 kr (2%)
3. maj 20266.312 kr127 kr (2%)
9. apr. 20266.439 kr1 kr (0%)
3. mar. 20266.438 kr69 kr (1%)
3. feb. 20266.369 kr130 kr (2%)
24. jan. 20266.499 kr354 kr (5%)
23. jan. 20266.853 kr354 kr (5%)
16. jan. 20266.499 kr800 kr (11%)
15. jan. 20267.299 kr800 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret