Gå til hovedindhold

GROHE Grohtherm 800 Cosmopolitan termostatarmatur til brus, vægmonteret

GroheSanitetTurboStat teknologiModerne badeværelseEAN: 4005176612022

GROHE Grohtherm 800 Cosmopolitan termostatarmatur med TurboStat teknologi, SafeStop sikkerhed og EcoButton vandbesparelse. Perfekt til moderne badeværelser. Læs mere

Pris fra 1.127 krtil 1.287,79 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 160,79 kr (12% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.079 kr 9. mar.

Sammenlign priser på GROHE Grohtherm 800 Cosmopolitan termostatarmatur til brus, vægmonteret og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1127 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Grohtherm 800 Cosmopolitan brusearmatur, krom
-13%1.127 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Grohtherm 800 Cosmopolitan brusearmatur, krom
1.127 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Grohtherm 800 Cosmopolitan brusemarmatur, krom
1.160 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GRT 800 Cosmopolitan term. brus væg udv
1.212 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
GROHE Grohtherm 800 Cosmopolitan termostat til brus, vgmonteret
1.260 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Grohtherm 800 Cosmopolitan termostatarmatur til brus, vægmonteret
1.275 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Grohtherm 800 Cosmopolitan brusearmatur, krom
1.285 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
GROHE Grohtherm 800 Termostat til brus
1.287,79 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Grohtherm 800 Cosmopolitan termostatarmatur til brus, vægmonteret koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Grohtherm 800 Cosmopolitan termostatarmatur til brus, vægmonteret koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS1.127 kr1.127 krKøb
2LavprisVVS1.127 kr1.127 krKøb
3Proshop DK1.160 kr1.160 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.212 kr1.212 krKøb
5WATTOO.DK1.260 kr1.260 krKøb
6Elvvs.dk1.275 kr1.275 krKøb
7BilligVVS DK1.285 kr1.285 krKøb
8EL-GROSSISTEN1.287,79 kr1.287,79 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

GROHE Grohtherm 800 Cosmopolitan Termostatarmatur Krom

Grohe

GROHE Grohtherm 800 Cosmopolitan termostatarmatur med TurboStat teknologi, SafeStop sikkerhed og EcoButton vandbesparelse. Perfekt til moderne badeværelser.

• Moderne badeværelse
• TurboStat teknologi

Beskrivelse

GROHE Grohtherm 800 Cosmopolitan er et avanceret termostatarmatur fra den verdenskendte tyske producent. Med den innovative TurboStat teknologi justerer armaturet vandtemperaturen på blot 0,3 sekunder og sikrer konstant temperatur, selvom der åbnes for vand andre steder i huset. SafeStop funktionen beskytter mod skoldning ved at begrænse temperaturen til maksimalt 38°C, mens den valgfrie SafeStop Plus kan indstilles til 43°C. EcoButton teknologien reducerer vandforbruget med op til 50% uden at kompromittere komforten. Den holdbare Long-Life Shine krombelægning giver en blank overflade, der er ridsefast og nem at rengøre. Perfekt til moderne badeværelser hvor funktionalitet møder stilfuldt design.

Specifikationer

Serie:Grohtherm 800 Cosmopolitan
Mærke:GROHE
Materiale:Messing
Montering:Vægmonteret
Overflade:Krom (Long-Life Shine)
Produkttype:Termostatarmatur
Tilslutning:1/2 tommer
Vandforbrug:25 liter/minut ved 3 bar
Centerafstand:150 mm
Maksimal temperatur:43°C
Leverandørens varenummer:34765000

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvordan virker GROHE TurboStat teknologien?

TurboStat teknologien justerer vandtemperaturen på kun 0,3 sekunder og sikrer konstant temperatur, selvom der åbnes for vand andre steder i huset. Det sker gennem et avanceret termostatelement, der reagerer øjeblikkeligt på temperaturændringer.

Hvad er SafeStop funktionen, og hvordan beskytter den mig?

SafeStop er en sikkerhedsfunktion, der automatisk begrænser vandtemperaturen til maksimalt 38°C for at forhindre skoldning. Du kan valgfrit installere SafeStop Plus, der udvider grænsen til 43°C, hvis ønsket.

Hvor meget vand kan jeg spare med EcoButton?

EcoButton teknologien kan reducere dit vandforbrug med op til 50% uden at påvirke brugeroplevelsen. Knappen giver dig fuld kontrol over vandstrømmen og hjælper med at sænke både vand- og energiregningen.

Er armaturet kompatibelt med alle typer vandinstallationer?

Ja, GROHE Grohtherm 800 Cosmopolitan har standard 1/2 tommer tilslutninger og 150 mm centerafstand, hvilket gør det kompatibelt med de fleste danske vandinstallationer. Integrerede kontraventiler og snavssamlere er inkluderet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GROHE Grohtherm 800 Cosmopolitan termostatarmatur til brus, vægmonteret

PriceData har fulgt prisen på GROHE Grohtherm 800 Cosmopolitan termostatarmatur til brus, vægmonteret i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.064 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.163 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.112 kr.

Den nuværende pris på 1.127 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for GROHE Grohtherm 800 Cosmopolitan termostatarmatur til brus, vægmonteret. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for GROHE Grohtherm 800 Cosmopolitan termostatarmatur til brus, vægmonteret de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 20261.127 kr33 kr (3%)
16. maj 20261.160 kr33 kr (3%)
3. maj 20261.127 kr33 kr (3%)
17. apr. 20261.160 kr45 kr (4%)
10. apr. 20261.115 kr1 kr (0%)
8. apr. 20261.116 kr2 kr (0%)
3. apr. 20261.114 kr35 kr (3%)
9. mar. 20261.079 kr23 kr (2%)
8. mar. 20261.102 kr23 kr (2%)
3. mar. 20261.079 kr35 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret