Gå til hovedindhold

Grohe Essence New etgreb - til kar med bruser 33628001 33628001

GroheSanitetSilkMove-teknologiModerne badeværelserEAN: 4005176990793

GROHE Essence kar-/brusearmatur med komplet brusesæt. Cylindrisk design, SilkMove-teknologi og StarLight krombelægning. Inkl. håndbruser og 150cm slange. Læs mere

Pris fra 1.643 krtil 1.952,69 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 309,69 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.639 kr 30. maj

Sammenlign priser på Grohe Essence New etgreb - til kar med bruser 33628001 33628001 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1643 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence kar-/brusearmatur med bruser, krom
1.643 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence New etgreb - til kar med bruser 33628001 33628001
1.691 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Essence kararmatur med brusesæt, krom
-5%1.707 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Essence kararmatur med brusesæt, krom
1.899 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Grohe Essence kararmatur m/brusesæt, krom
1.952,69 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Essence New etgreb - til kar med bruser 33628001 33628001 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Essence New etgreb - til kar med bruser 33628001 33628001 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.643 kr1.643 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.691 kr1.691 krKøb
3CompletVVS1.707 kr1.707 krKøb
4BilligVVS DK1.899 kr1.899 krKøb
5EL-GROSSISTEN1.952,69 kr1.952,69 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

GROHE Essence kar-/brusearmatur med brusesæt krom

Grohe

GROHE Essence kar-/brusearmatur med komplet brusesæt. Cylindrisk design, SilkMove-teknologi og StarLight krombelægning. Inkl. håndbruser og 150cm slange.

• badekararmatur
• kar-brusearmatur
• brusesæt
• håndbruser
• GROHE armatur
• vægmonteret armatur
• krom armatur
• badeværelsesarmatur
• Moderne badeværelser
• SilkMove-teknologi

Beskrivelse

GROHE Essence kar-/brusearmatur er et elegant badeværelsesarmatur fra den anerkendte Essence-serie. Det cylindriske design med buet tud kombinerer stilfuld æstetik med funktionel perfektion. Armaturet er belagt med holdbar GROHE StarLight krombelægning der sikrer lang levetid og nem rengøring. Den avancerede SilkMove-patronteknologi giver blød og præcis betjening af vandgennemstrømning og temperatur. Med integreret omskifter skifter det ubesværet mellem kar og bruser. Komplet sæt inkluderer Euphoria Cosmopolitan håndbruser, Tempesta vægholder og 150cm Silverflex TwistFree slange. Perfekt til moderne badeværelser hvor design møder funktionalitet.

Specifikationer

betjening:1-grebs armatur
montering:vægmonteret
mindste_tryk:1,0 bar
centerafstand:150 mm
bruseslange_længde:1500 mm
vandgennemstrømning_tud:20 l/min ved 3 bar
maksimal_gennemstrømning:9,5 l/min
vandgennemstrømning_håndbruser:11 l/min ved 3 bar

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilken slags håndbruser følger med GROHE Essence armaturet?

Der medfølger GROHE Euphoria Cosmopolitan håndbruser med maksimal gennemstrømning på 9,5 l/min og Tempesta 100 Cosmopolitan vægholder til vægmontering.

Kan armaturet bruges til både kar og brus?

Ja, armaturet har integreret automatisk omskifter der skifter ubesværet mellem kar- og bruseudløbet. Det er designet specielt til kar/brus-kombination.

Hvad er GROHE SilkMove-teknologien?

SilkMove er GROHE's avancerede patronteknologi med 35mm keramisk patron der sikrer gradvis og præcis styring af vandgennemstrømning og temperatur med blød, let betjening.

Er armaturet let at vedligeholde og rengøre?

Ja, takket være GROHE StarLight krombelægning er armaturet meget let at rengøre og bevarer sit flotte udseende i årtier. Belægningen er ridseresistent og kalkafvisende.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe Essence New etgreb - til kar med bruser 33628001 33628001

PriceData har fulgt prisen på Grohe Essence New etgreb - til kar med bruser 33628001 33628001 i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.543 kr (registreret d. 22. januar 2026), højeste er 1.678 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.628 kr.

Den nuværende pris på 1.643 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Grohe Essence New etgreb - til kar med bruser 33628001 33628001. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Grohe Essence New etgreb - til kar med bruser 33628001 33628001 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.643 kr4 kr (0%)
30. maj 20261.639 kr4 kr (0%)
3. feb. 20261.643 kr100 kr (6%)
22. jan. 20261.543 kr64 kr (4%)
16. jan. 20261.607 kr35 kr (2%)
15. jan. 20261.642 kr35 kr (2%)
5. jan. 20261.607 kr20 kr (1%)
4. jan. 20261.627 kr20 kr (1%)
3. jan. 20261.607 kr20 kr (1%)
21. dec. 20251.627 kr33 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret